Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

договор за наем и клауза

Публикувано от dikobraz 
Ох, повярвах Ви, но ме притеснява дългия срок и загубите ми от това, които няма да мога да възстановя... Със сметкитките + наема, губя по 500 лв на месец. За година, две...това са много пари. Това ме влудява...
Re: договор за наем и клауза
16-12-2005 - 14:29:18
Ани, не съм Ви чела одисеята в другия форум, но от кратките Ви постинги тук ми се струва доста да сте отчаяна и притеснена...

Просто не мога да си обясня за какви 2... години говорите в които Вие губите пари, поради това, че някой не Ви плаща това което Ви дължи, заема Ви собствеността и се разпорежда с нея като вандалин (газ, акумолатор и т.н.) eye popping smiley Ами ако утре (недай си боже) нещо се случи и напр. бутилката газ избухне (все пак дано в отсъствието на наемателя Ви) , той и имота ще Ви разруши, и какво?????

ВЪЗМОЖНО ЛИ Е НАИСТИНА ДА НЯМА НЯКАКВО ЦИВИЛИЗОВАНО РАЗРЕШЕНИЕ confused smiley confused smiley confused smiley

Вземете адвокат, действайте, задвижете всички възможни канали... България е все още в Европа, не мога да си представя, че като сте на место не може да се намери някакав начин поне периода на загуба за Вас да се съкрати.

Дори и с риска много да ми се изсмеят, бих дори опитала да се споразумея нещо с наемателя напр. да му намаля наема, с надеждата, че вместо 500 лв. ще губя 200 (например).

Какъв субект е това confused smiley, няма ли нещо или някой който би могъл да го "вкара в пътя" (нямам предвид "юмруци"winking smiley. Полиция? Ами той с начина си на живеене застрашава и околните? Сериозни инкасо-фирми? И какъв е този прокурор, който вместо да Ви изслуша и да вземе някъкви мерки в рамките на законите, Ви се "кара"? Пишете, че е бил "дежурен", ами идете при друг...





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2005-12-16 14:54 от Кремена Дойнова.
О, мила... България изобщо не е в Европа и още дълго няма да бъде...
Законът е такъв и се изисква да действам по канален път, но процедурата е тромава и буксува, никой не се интересува от моите загуби. Ще ми предложат да си ги искам по съдебен ред. Всъщност..няма никога да си ги получа.
Полицията не се намесва в граждански спорове, а прокуратурата не приема неговите действия за самоуправство, защото аз съм го пуснала доброволно някога в апартамента си. Но...моите действия - веднага ще се квалифицират като самоуправни, с полагащите се последствия...
Бившият ми наемател е нецивилизован работник, много агресивен, който води 11 дела в момента... наясно е със съдебната система и прилагането на законите.
България е рай за длъжниците. Това е.
Re: договор за наем и клауза
16-12-2005 - 16:10:34
Може да претендирате и тези суми, НО въпросът е има ли от какво да удовлетворите вземането си? Т.е. вашия "наемател" поне на постоянен трудов договор ли е? Има ли някакво имущество, МПС...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2005-12-16 16:12 от адв.Костакиева.
Има някаква фирма за окачени тавани и работници, но какво отчита счетоводителката му, нямам представа.
Имуществото му няма да покрие щетите ми и не са ми притрябвали боклуците му, просто искам да се махне по-бързо и да не трупа сметки. Тава е.
Re: договор за наем и клауза
16-12-2005 - 16:27:51
Ама той даже не бил и работник.
Забравете какво ви казвах досега- най-малкото счупен кракsmiling smiley
Абе, необразован работник си е, това, че има фирма, не означава престиж. Изключително първичен човек. Псува мен и семейството ми и казва, че никой не може да го извади от "неговия апартамент". Пратих му нотариална покана в началото на август с едномесечен срок. Изобщо не му пука.
Re: договор за наем и клауза
16-12-2005 - 16:44:13
Aни

Прочетох написаното в другия форум... до към страница 4 горе-долу всичко, от там отгоре-отгоре.
Направо съм потресена!!!! Не само от случая Ви, а и от съветите. Много ми хареса постинга на един/една адовкат/ка, която се възмути от съветите за съдейстие от мутри. Да, докъде ще я докара тази държава, ако това е начина?!?!?! Както и постинга на "прям" - наистина трябва да намерите сили да действате: законно и безкомпромисно!

По същество! Нещата при вас са сложни, Вие губите време в очакването някой да Ви даде СЪВЕТА, който ще разреши проблема Ви. Това според мен е погрешна тактика. ХВАЩАЙТЕ ВЕДНАГА АДВОКАТ. Аз мога да кажа, че по мои проблеми се възползвах от съдействието на адв. Костакиева и мога да я препоръчам, както и съпруга и също юрист.
Също така смятам, че един от проблемите Ви са парите. Ако е така, бих била готова да Ви помогна безвъзмездно в рамките на 1000 лв. Помислете дали това би могло да Ви даде необходимия "тласък" да започнете да се борите.

Желая Ви успех!
Кремена Дойнова
Re: договор за наем и клауза
16-12-2005 - 17:15:16
Сега се сещам , че и аз имам подобен проблем. Срещу определена сума бих бил склонен да го реша със законови методи - ако може да е на споменатат от от теб няма да се разсърдя, а ще се мотивирам повече. В левове ли ще ми ги преведеш или да откривам сметка в швейцарски франковеsmiling smiley Обещавам да се боря до пълна победа на законносттаsmiling smiley
Кремена...благодаря ти, мила за желанието да ми помогнеш!

Просто не мога да повярвам, че има такива хора като теб!!!

И във онзи форум го писах...Светът не е обречен, докато има хора с такива сърца!

Но е против принципите ми да приема подобно нещо!

Дълбоко оценявам постъпката ти и ти благодаря!

Желая цялото щастие на земята, на теб и на тези, които обичаш!

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход