Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Отказ от дял от конкретени имот, не от цялото наследство
25-09-2018 - 15:15:41
Здравейте на всички, ще съм много благодарна, ако някой ми отговори на въпросът и ме насочи какво да правя.
Проблемът е следният.
Трима наследници сме на имот. В нотариалният акт на земята на имота е написано, че другите двама го наследяват срещу гледане. На имота има построени къщи и стопански постройки, които не фигурират в нотариалният акт, но има някакви скици на които фигурират и съответно там аз се явявам наследник.

Преди 15 години моята баба дава на братовчедка ми пари, които да даде на мен, като подготви необходимите документите, съответно тя не прави нищо и след толкова години, когато и баби ми вече я няма, те решават, че искат да продават. Никога не съм се карала с тях или натискала да ми дадат парите, тя просто си ги изхарчи. А аз реших, че здравето ми е по–важно. Никога не са се интересували от мен в годините и съм ги виждала тези хора много рядко, след смъртта на майка ми.

Сега след толкова години, отново не направиха нищо за да се извадят липсващите документи и нещата да се изчистят.
В крайна сметка направихме една среща, на която аз просто рухнах. Говорим за едва няколко хиляди лева, те ще получат над 200 хиляди, но и това им е малко явно. Тъй като разбирате за какви хора става въпрос, се опитаха дори да ми вменят да се заема с оправянето на цялата каша с документите, включително и имотът още не е предеклариран в данъчната служба след смъртта на баба ми и дядо ми след толкова години. Така им била казала служителката еди къде си. и то трябвало аз да го направя.


В крайна сметка подписах пред нотариус, че нямам и няма да имам никакви претенции за тези къщи, взех "жълтите стотинки", които за 15 години се обезцениха наистина до такива. Декларацията е свободен текст, че се отказвам от имот находящ се еди къде си, и че нямам никакви претенции. Не пише, каква сума са получила.

Мислех, че с това тормозът ще свърши и това е достатъчно. Сега се обаждат, че искат тази декларация да се завери в Районният съд. Поизчетох доста, но виждам, че това се прави при пълен отказ от наследство, а аз не искам да давам пълен отказ от наследство, защото има още някакви земеделски земи.

Моля за съвет какво да направя, може ли само тази декларация да се завери в Районният съд и да се приключва. Тъй като заминах извън България, това означава, е трябва да правя от тук някакво пълномощно. Опитвам се да говоря с тях с добро. Да, мога да не си вдига телефона и да не ме намерят повече, но за просто не съм такъв човек. Дори парадоксалното е, че едната се крие, и не си вдига телефона, а би трябвало тя за е по–заинтересованата, а с другата се опитвам да водя невъзможен диалог. Последният път ми крещя в стил, Абе, ей направи едно пълномощно....., казвам добре, но какво да е, кажи какво да пише вътре, за къде да е. Няма какво да каже. Всичко е стил, "една жена на пазара каза".
Как да изляза от тази ситуация?

Предварително благодаря и се извинявам, че стана малко емоционално, но наистина много ми се събра.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход