Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Транспортен достъп при регулация на зем. земя

Публикувано от tacheva 
Транспортен достъп при регулация на зем. земя
31-01-2017 - 12:41:43
Имам неурегулирам поземлен имот в с.Рибарица, осма категория, начин на трайно ползване Ливада. Иска ми се да сменя предназначението на земеделската земя за застрояването на вила в нея. Имотът е много близо до урбанизираната зона на селото, но въпросът ми е следният: След като изчетох доста закони и наредби, разбрах че за да е УПИ, то той трябва да има излаз на път, а от общинския път ме дели един парцел, който не знам дори чия собственост е. Има ли някакъв законов механизъм да изляза с излаз към съществуващия път или всъщност каква е процедурата това да се случи, има ли начин да изискам такова нещо, при положение, че това е чужда собственост парцела, делящ ме от пътя и при положение, че не знам кой е собственик на имота и не знам дали той въобще ще е съгласен на някакъв тип свободни уговорки. И фактически да приемам, че това е задължително да имам достъп до път?
Re: Транспортен достъп при регулация на зем. земя
04-03-2017 - 12:37:53
разходите са ти 5-6 лева на кв.м. помисли дали има смисъл.отделно разправиите
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход