Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Връщане на комисионна

Публикувано от Бенга 
Връщане на комисионна
11-03-2016 - 14:09:10
Здравейте, имам следният казус- на 20.01.2016 наех гарсониера под наем на цена 360 лв., като комисионната на брокера беше 75%. След 2 седмици предоговорихме наема да падне с 20 лв и цената стана 340 лв. Обадих се на брокера, който ме свърза с наемодателя ми, да му кажа за новите условия по договора и поисках да ми възвърне разликата в парите. Отговорът му беше, че не го интересува- а в договора ми за наем, няма клауза, която да гласи, че при промяна на цената на наема, брокерът не е длъжен да ми възвърне разликата в цената. Агенцията се казва Асист Пропърти, а брокерът е Мартин Янкулов. Благодаря предварително за отделеното внимание.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-03-11 14:10 от Бенга.
Re: Връщане на комисионна
14-03-2016 - 00:01:47
за 15 лева тема си пуснал. а бе вие времето не си ли цените
Re: Връщане на комисионна
15-03-2016 - 06:39:29
Казусът не ми е за тези 15 лв., а за това, че даденото брокерче се опита да ме скара с хазяйката ми. Въпросът е принципен. Между другото на нея е взел 50% комисионна, а на мен 75%. Има ли въобще право да се прави такава дискриминация в сделките с недвижими имоти. Коректно ли е на мен, като наемател да ми се вземат 90 лв.отгоре?
Re: Връщане на комисионна
15-03-2016 - 09:40:51
????
Интересно ако утре се уговорите наема да се качи с 40 лева дали ще ходиш да занесеш на брокера 15 лева smiling smiley

Та сега на въпроса - към момента на сделката наема е бил XXX и на негова база се смята комисионната.
Re: Връщане на комисионна
15-03-2016 - 19:15:48
Ако наема се качи и брокера пожелае доплащане съм длъжен да му доплатя, а не както той на мен да ми казва, че не го интересува.
Re: Връщане на комисионна
15-03-2016 - 20:17:19
Ако идеш ей сега и смениш долари в едно чейндж бюро по 1.78 и утре курса се смени какво ще правиш?

Айде малко по-сериозно.
Re: Връщане на комисионна
03-05-2016 - 18:59:39
avatar
Казуса е безмислен и несериозен иначе по отношение на името на агенцията тя е нарицателно в бранша.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход