Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покупка на дарен имот? (дарение на право на строеж)

Публикувано от dennis_00 
Покупка на дарен имот? (дарение на право на строеж)
22-11-2015 - 20:12:16
Здравейте, колеги

Предстои ми покупка на имот, който собсвеникът го е получил като дарение на право на строеж през 2007 г. от баба си и дядо си, заедно с този апартамент получава още един апартамент и магазин в блока. В нотарилания акт няма клауза за издръжка. Продавачът е женен с 2 деца и живее в друг адрес, има сестра, която също живее на друг адрес. Жилището никога не е обитавано от хора, на шпакловка и замазка където се вика. Имам копие от удостоверение за въвеждане в експлоатация на строеж, където се вижда, че всички членове на семейстово са възложители(баба, дядо, дъщеря, внуци - единият внук е продавача) Крие ли рискове тази сделка за мен, трябва ли да изисквам допълнителни документи, като нотариална декларация от роднини първа линия, че са съгласни с продажбата на имота?
Re: Покупка на дарен имот? (дарение на право на строеж)
23-11-2015 - 10:06:51
дарителите живи ли са. и ако не откога, това обезщетение за парцел ли е. има тука особености. задължително консултация с адвокат.по добре дай 100 лева да спиш спокойно.такова нещо нотариална декларация нема. това заначи да се откажат от бъдещи права а това е недопустимо от закона



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2015-11-23 10:10 от nradev.
Re: Покупка на дарен имот? (дарение на право на строеж)
25-11-2015 - 09:00:17
Да, дарителите са живи, парцела зема е на другата сестра, и тя е получила по същият начин няколко апартемента в блока
Re: Покупка на дарен имот? (дарение на право на строеж)
25-11-2015 - 10:39:35
коя е тая друга сестра. преките наследници имат ли нещо. хем искаш съвет хем не обясняваш добре. значи до 5 години от откриване на наследството законните наследници могат да оспорват дарението.освен ако не са получили и те дарение по -голямо от запазената част. може да го купиш и после да го оспорят.затова иди на адвокат за консултация



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2015-11-25 10:41 от nradev.
Re: Покупка на дарен имот? (дарение на право на строеж)
25-11-2015 - 12:05:26
Двете сестри са внучки на дарителя, Сестрата на продавачката също има дарени апартаменти в блока, да ще отида при адвокат но исках да получа предварително информация да съм на ясно поне малко с нещатата.
Re: Покупка на дарен имот? (дарение на право на строеж)
25-11-2015 - 14:23:54
законни наследници са децата и съпруга на дарителя . внучките не са освен ако не починал законния наследни и те да се яваят негов наследник.явно си много бос бегай при адвокат стига с тея икономии
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход