Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гаражна врата пред подземно паркомясто

Публикувано от aliensa 
Гаражна врата пред подземно паркомясто
27-10-2015 - 00:29:43
Здравейте
Искам да попитам за мнения относно поставянето на секциона врата пред паркомястото ми в подземен гараж. В нотариалният акк паркомястото е вписано с номер. Паркомястотто само по себе си е оградено със стени и аз искам само да монтирам секциона врата за да го затворя . Въпроса ми е какви са проблемите ,които мога да имам защото вратата ми струва много скъпо и ако се наложи след това да я махам ще съм много на загуба

Благодаря предварително
Re: Гаражна врата пред подземно паркомясто
28-10-2015 - 23:29:49
май няма кой да помогне . sad smiley
Re: Гаражна врата пред подземно паркомясто
29-10-2015 - 13:26:29
здравейте , по закон нямате право да слагате врата ако мястото е със статут на паркомясто

ето ви линк към статия където е разяснено доста подробно
[www.trudipravo.bg]
Re: Гаражна врата пред подземно паркомясто
30-08-2016 - 10:55:00
Разбира се, че може да се сложи врата пред подземно паркомясто. Поради все още непроменения ЗУТ (на първо четене мина една негова промяна, но още не е минала на второ четене - повече информация тук), паркоместата не са индивидуални имоти, но най-често те са в режим на обща етажна собственост. Т.е. всеки собственик на паркомясто дефакто притежава идеални части от целия паркинг. В този смисъл решението как да процедирате с онази част от общия подземен паркинг, която реално ползвате само вие, може да се вземе на общо събрание на собствениците (за да е всичко според закона - ЗУЕС). А може и да не ги питате, като в този случай се изправяте пред риска някой от другите съсобственици в паркинга да предяви иск срещу вас. Ако никой от останалите съсобственици не изяви претенции към вашето паркомясто, няма проблем да го заградите и да му сложите врата. Това е.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход