Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дворно място - идеални части, анти паркинг скоби

Публикувано от dvamataludi 
Дворно място - идеални части, анти паркинг скоби
06-08-2015 - 18:18:46
Здравейте,

Наскоро мои съседи решиха да си сложат анти паркинг скоби. Обясниха, че влизат във владенията си.
Попитах ги за какви владения точно говорим и се оказа, че притежават по 5-6 % идеални части дворно място. Дворното място е малко и се дели от две кооперации. Идеалните части са на апартаменти, които са били "обезщетение" за земята. Останалата част е продадена на фирмата строител.
Имаме ли право да оспорваме тези анти паркинг скоби? Не е правено събрание за тях, няма протокол. Оказа се, че в моя нотариален акт пише, че притежавам 6,8 идеални части от общите части на сградата и 6,8% от правото на собственост върху гореспоменатото дворно място /апартаментът е купен от строителя/. Правилно ли тълкувам, че и аз имам съответното дворно място?
Искам да подам оплакване в общината, въпреки че ми дадоха ключ за въпросните скоби, защото смятам, че това се решава на събрание на етажната собственост, а не самосиндикално от двама човека.

Благодаря предварително!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход