Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покупка на 1/2 част от имот? Малко странен казус smiling smiley

Публикувано от petko8680 
Покупка на 1/2 част от имот? Малко странен казус smiling smiley
21-06-2013 - 11:03:44
Здравейте,
това е първият ми пост тук, но се надявам да стана част от форума smiling smiley
Имам един въпрос, за който реших да попитам тук, в случай че има хора сред Вас, които вече са минали по този път.
Та, решили сме да купим къща, която принадлежи на двама собственици- брат и сестра. Първоначално, бяха обявили една цена, която впоследствие намалиха, а аз пък им предложих още по-ниска. Съответно единият собственик, братът, се съгласи, но по неговите думи, сестра му смята, че той върти някакви сделки с мен, и аз ще му дам някакви пари отгоре, ако продадат къщата на поредложената от мен цена.
Това, което той ми предложи е, да ми продаде неговата 1/2 от имота, и съответно неговата сестра иска или не, трябва да ми продаде нейната част.
Сега, това което ме притеснява е, че не знам на каква цена тя ще реши да продава( може ли да го направи на много по-висока цена, от тази, на която брат й ми е продал неговата част). и какво се случва, ако тя въобще откаже да продава, само и само, за да ми направи напук.
Ще се радвам, ако някой сподели мнение, още повече ако вече сте минали през това.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-06-21 11:04 от petko8680.
Re: Покупка на 1/2 част от имот? Малко странен казус smiling smiley
21-06-2013 - 14:28:01
ти откъде си сигурен че тя ще продаде.ако не се спазарите требе делба по съдебен ред. хич не ти требе . търси друга къща
Re: Покупка на 1/2 част от имот? Малко странен казус smiling smiley
29-09-2013 - 20:51:39
Аз не бих бързал да бягам толкова бързо. При това положение цената пада драстично, тък като се продават иделани части, а не цял имот. Много зависи на какъв акъл е сестрата, де. Бих предложил един разговор с нея, за да се 'опипа почвата'.
Re: Покупка на 1/2 част от имот? Малко странен казус smiling smiley
29-09-2013 - 23:34:50
тя и сега има 1/2 ама не пада цената. а ако и ти имаш една втора пада и твоята
Re: Покупка на 1/2 част от имот? Малко странен казус smiling smiley
13-11-2013 - 15:17:32
Най - вероятно имотът е неделим, което е проблем.Освен това той придобива 1/2 идеална част, а продавача е готов да продава на тази цена ако се подпише и сестра му, тоест ако ще придобива идеална част да удря цената още надолу, а след това да се оправя със съсосбтвеника си.Добър адвокат за сделката, който знае какво прави!!
Re: Покупка на 1/2 част от имот? Малко странен казус smiling smiley
14-11-2013 - 00:42:46
глупости на търкалета нема адвокат имам съдебна делба и публична продан и тогава за неговия дял ще земе 1 кур
Re: Покупка на 1/2 част от имот? Малко странен казус smiling smiley
14-11-2013 - 17:03:42
Да де ама от съдебната продан никой няма да спечели и другата страна ще е по - склона за преговори тогава.
Re: Покупка на 1/2 част от имот? Малко странен казус smiling smiley
15-11-2013 - 10:59:31
Аналогичен случай: продава се 1/2 част от неделим имот. Делеото за делба се заведе в края на 2008 и завърши 2012. Изпълнителния търг беше през декември 2012, обжалването продължи до октомври 2013. За адвокати, съдебни такси, съдия изпълнител и т.н отидоха околоо 5000 лева. Какво стана с цените през това време е отделен въпрос.

Та всеки да си прави сам сметката.
Re: Покупка на 1/2 част от имот? Малко странен казус smiling smiley
11-01-2014 - 14:11:10
Имай предвид, че за да ти продаде своята 1/2 първо трябва да я предложи на сестра си по чл.33 от закона за собствеността. Това е най-важния момент. И чак когато тя откаже (писмено), тогава може ти да купиш. И забележи, че цената в нотариалния акт трябва да е същата, която той е предложил на сестра си.
Re: Покупка на 1/2 част от имот? Малко странен казус smiling smiley
11-01-2014 - 20:25:19
да или по висока
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход