Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продажба на наследствен имот

Публикувано от renito72 
Продажба на наследствен имот
25-01-2013 - 23:06:55
Здравейте,

накратко да разкажа какъв е моят случай с наследен имот, и моля за съвет в конкретната ситуация, благодаря предварително. Преди около година и половина почина майка ми, и станах наследник на апартамент в София, в който до последно живееше майка ми с нейния син, тоест моя брат. С него не сме в добри отношения, от малък има проблеми с алкхола и до голяма степен бях преустановила контакт с него. Дяловете ни от апартамента са 50:50 и премисляйки ги добре нещата реших да продам моята част. Но проблемите не свършват тук. Наскоро разбрах, че брат ми се е оженил за някаква жена, за която почти нищо не знаем, и дори й е дал пълномощно за апартамента да прави каквото си иска с него. Сега той продължава да живее там, но аз съм решила твърдо да продам моята част, дори и на по-ниска цена от пазарната. Въпроса ми е мога ли да продам безпроблемно моята част, без изобщо да се виждам и с двамата? С него комуникацията е много сложна, той е постоянно пиян и неадекватен, а с нея не можем да се свържем, не си вдига телефона и подозираме, че се е омъжила за него, само и само да му отмъкне апартамента. Опасявам се, че той може и да саботира оглед на евентуален копувач, и изобщо се интересувам как може да се реализира продажбата.
Re: Продажба на наследствен имот
26-01-2013 - 10:20:46
Можете да продавате заедно. да продадеш само 1/2 идеална част е тъпо защото едва ли някой ще ти даде повече от половин цена.освен това трябва първо на него да му предложиш твоаята 4аст. ако не иска да я купи тогава му предлагаш да ти продаде неговата. ако пак става ти остава да правиш съдебна делба ама там е бавно предполагам 2-3 години ще отнеме.
Анонимен потребител
Re: Продажба на наследствен имот
26-01-2013 - 19:14:32
и изобщо се интересувам как може да се реализира продажбата.
------------
Постави се на мястото на евентуален купувач, ти би ли купила половината от апартамента с живеещи вътре хора ? Според мен такава продажба просто не е възможна, остава утехата, че и брат ти нищо не може да прави с апартамента сам.
Re: Продажба на наследствен имот
26-01-2013 - 19:17:34
Както винаги Дичката е готов да помогне с компетентен съвет
Re: Продажба на наследствен имот
18-12-2018 - 17:15:00
Здарвейте,
Повдигам темата ,защото имам същия казус.
Какви са опциите за наследника ,който наследява имот ,който не може да ползва,съответно не може и да продаде.
Става въпрос за апартамент 80 кв.
Утехата ,че сестра ми няма да може да прави нищо в имота ,освен да си живее в него ,не ме удовлетворява !
Re: Продажба на наследствен имот
11-08-2021 - 14:44:20
Привет.
Независимо по какъв начин сте придобил имот или част от него, Вие сте СОБСТВЕНИК. Имате съответните права и задължения. Трябва да го декларирате в общината, както и да плащате данъците за имота съобразно квотите Ви в имота. Дължите също и съответния дял от натрупани задължения за ток, вода или парно.
Имате право на достъп до апартамента, или да получавате наем от сестра Ви, ако тя откаже да ви допуска до собствения Ви имот или просто да продадете дяловете си, ако не искате да влизате в конфликт с близките си.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход