Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покупко-продажба на недвижим имот-документи и сума

Публикувано от mimi123 
Покупко-продажба на недвижим имот-документи и сума
09-01-2013 - 09:14:14
Здравейте!Можели някой да ми разясни колко ще ми струва документите за покупко продажба на имот?И самото прехвърляне при нодариоса както и данъчната оценка става на въпрос за 25 декара земеделска земя която не е в регулация!!
Баба ми иска да ми ги прехвърли на при кнсултация всички ме съветват да се направи покупко продажба!!Понеже знам че ще ми струва около 500лв а нямам такава възможност в момента.Затова искам да знам долу-горе с точност ако някой може да ми помогне за да започвам да си събирам БЛАГОДАРЯ!!предварително!!!
Понеже не сте дали точни цифри, няма как някой да посочи точната сума, попитайте нотариуса, той ще я каже.
Анонимен потребител
Re: Покупко-продажба на недвижим имот-документи и сума
09-01-2013 - 09:50:54
Re: Покупко-продажба на недвижим имот-документи и сума
10-01-2013 - 01:00:01
Всъщност, за съжаление няма да е така лесно да направите покупко-продажба, до колкото законът вече изисква сделки със стойност на 15 000 лв. да минават задължително по банков път. В този смисъл ако не разполагате със сумата, малко се усложняват нещата. Вариант е в НА да се впише, че ще платите в някакъв бъдещ момент, но не се знае какво би решила баба Ви след време... според мен по-удачно е прехвърляне на недвижим имот срещу задължение за издръжка и гледане, особено в светлината на последната съдебна практика и Тълкувателните решения, които излязоха.
Иначе всички такси и разноски, включително и тези на нотариусът се определят на базата на материалният интерес - т.е. данъчната оценка или продажната цена.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-10 01:02 от E.L.S..
Re: Покупко-продажба на недвижим имот-документи и сума
11-01-2013 - 10:24:47
25 декара земемделска земя е под 15000 особено ако се мине по данъчна оценка
Re: Покупко-продажба на недвижим имот-документи и сума
11-01-2013 - 21:00:18
Ало, форумните юристи, за сделки с недвижими имоти прагът за задължително банково плащане е 10000 лева по Закона за нотириусите и нотариалната дейност. Нотариусите се направиха по католици от папата. Затова за тухли е 15000 лева, за имоти - 10000.
Иначе човекът да пише там, че купува нивите от бабата за 9000 лева и да се моли след години съдебната практика да е на негова страна, щото ще има много дела. Сега всички пишат по 9000 лева.
Re: Покупко-продажба на недвижим имот-документи и сума
14-01-2013 - 01:44:42
Имотко, бъркаш законите, но не ми се обяснява - просто прочети Закона за ограничаване на плащанията в брой (него имах предвид).
Re: Покупко-продажба на недвижим имот-документи и сума
17-01-2013 - 18:17:03
Имотко да знаеш много "грамотни" адвокати у Варна са се навъдили бре
Re: Покупко-продажба на недвижим имот-документи и сума
17-01-2013 - 23:19:16
Какво бъркам ??? Щото за последно сбърках на изпита по МЧП във втори курс.
Иначе във Варна винаги са били много напредничави и много лакоми.
Re: Покупко-продажба на недвижим имот-документи и сума
18-01-2013 - 00:07:11
nradev, не разбирам злобата ти - просто ти показах текст от закона и ти реши да съскаш!
imotko, виж кой закон ти цетирам, прочети си го и ще разбереш какво съм имала предвид. Въобще не съм коментирала ЗННД.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход