Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос относно дарение на имот

Публикувано от curious_ 
Re: Въпрос относно дарение на имот
27-12-2012 - 23:35:01
А как се доказва кои ползва и кои не ползва. яжно с дело. а и не е това проблема на човек а собствеността.не знам даосега някои ползвател да е изгорял
Re: Въпрос относно дарение на имот
29-12-2012 - 16:56:25
прочетох закона верно има такъв член. обаче в практитката нема такъв случай.а освен това не се оспарва правото на ползване в случая дето е описан от човека а собствеността.моля да ми обясните ка се доказава че не се ползва имота.
Re: Въпрос относно дарение на имот
30-12-2012 - 22:23:36
За всеки конкретен случай, различно! Примерно ползвателят е в чужбина - в този случай справка от гранична + свидетелски показания, възможно е и справка за пребиваване в дадена страна от ЕС... възможно е и само чрез свидетелски показания, както и чрез обезпечаване с доказателства... собственика да си плаща данъка, тъй като по ЗС ползвателят е натоварен с това задължение... просто при конкретния случай се преценява, какви доказателства и доказателствени искания да бъдат направени! В практиката има много такива случаи, но както казах - не сте юрист и за това отношението ви е и така повърхностно. Хубаво е всеки да работи и да изказва мнение по теми, по които е действително компетентен! Аз лично не се наемам да водя счетоводство на дадена фирма или да вадя зъб, ако ме разбирате....
По самият казус мисля, че съм дала кратък, но достатъчно ясен отговор smiling smiley
Весело посрещане на 2013 година!
Re: Въпрос относно дарение на имот
31-12-2012 - 09:09:14
Бил съм 3 години данъчен инспектор в столична община и отоговарях за имотите. имахме база данни с 50 000 имота. от тях поне 5000 с право на ползване.преди години НАП събираше местните данъци. за 3 години от 5000 имота не видях нито 1 да има отменено право на ползване. така че казуса е само теоретичен ана практика не се получава. и няма как да плати данъка собственика защото в паридата се води данъчнозадължен ползвателя и собственика няма право да го декларира и да му плати данъка.това не се позволява.така че имам повече опит от вас нищо че сте юрист. не вяравам да сте имали 50 000 дела за имоти.
Анонимен потребител
Re: Въпрос относно дарение на имот
04-01-2013 - 12:44:01
нрадев, спри се бе, ти си изключително досаден невежа, ама спориш с юристи за юридически казуси, не мога да повярвам, че толкова елементарен и прост индивид е работил като данъчен не знам какъв си !
Re: Въпрос относно дарение на имот
04-01-2013 - 15:34:45
дичка ако нема да кажеш нещо по теамта млъкни
Анонимен потребител
Re: Въпрос относно дарение на имот
05-01-2013 - 08:56:15
нрадев, ти си по тъп от Пацо бе, "прочетох закона верно има такъв член. обаче в практитката нема такъв случай.", ти юрист ли си , какъв си та знаеш каква е практиката ?!
Re: Въпрос относно дарение на имот
05-01-2013 - 11:03:32
да Дичка юрист съм . други въпроси имаш ли
Анонимен потребител
Re: Въпрос относно дарение на имот
09-01-2013 - 09:22:33
юрист съм
------------
Не, смешник си.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход