Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

продажба на имот

Публикувано от neli 
Анонимен потребител
Re: продажба на имот
28-09-2005 - 13:20:35
Естествено че ще попречи.

Банката отпуска парите чак след като види че прехвърлянето е извършено.

Ама това не виждам какво ви притеснява. Съответната банка ще ви извика и ще ви даде черно на бяло, че щом се извърши прехвърлянето и имота се впише на името на купувача тя веднага ще ви прехвърли парите.

Цялата схема на плащане си се описва в един договор и всичко е 6.
Благодаря Ви Тинки Уинки!
За пръв път ще продавам имот, за това задавам такива въпроси.
Re: продажба на имот
04-10-2005 - 22:25:47
Здравейте

Първо смятам че тук малко неудачно сте задали въпроса си, тъй като може да мине доста време докато някой специалист го види и Ви отговори. Смятам че е по-добре да създадете нова тема с конкретния Ваш въпрос.

Второ - без да претендирам за абсолютна достоверност - ще се опитам да Ви дам някъкав отговор от моя опит (продавач). Като говорите за "кредит" надявам се че говорите за банков такъв. При мен случая беше същия, купувача получи голяма част от сумата от банка. Не вярвам, че можете да искате първо сумата а след това да изповядвате, тъй като доколкото съм запозната банката от своя страна иска нот. документи за да отпусне кредита. В моя случай аз получих парите след около една седмица след изповядването с превод на кредитиращата банката по моя сметка. Всичко важно е опоменато в документите (но не ме питайте кой как се казва, тъй като аз самата не присъствах а бях представлявана от юрист) коя банка, колко пари, как става плащането и т.н. и тъй като нещата са нотариално заверени опасността от "загуби" е почти = 0. Не вярвам че бихте имали успех в претенцията си първо да получите парите а след това "дефакто" да продадете имота.

Желая Ви успех
Кремена Дойнова
Благодаря!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход