Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Предстои регулация" Как да тълкувам?

Публикувано от gogo6969 
"Предстои регулация" Как да тълкувам?
13-10-2005 - 12:52:55
Здравейте,
Харесъл съм си парцел за летен имот. Имота граничи с населеното място, дели го само селски път. Продавача твърди, че след половин година престои да бъде вкаран в регулация т.е. "Предстои регулация". Въпроса ми е: може ли някъде да се провери това, например в кметството? Ако ще влиза в регулация този парцел ще ме натовари ли финансово още и колко (средна цена)? Този процес на влизане в регулация от кого е иницииран или ако не е аз какво трябва да направя за да влезе в регулация?
Благодаря предварително.
Re: "Предстои регулация" Как да тълкувам?
17-10-2005 - 12:35:43
Тълкувай го като "Няма регулация". Може да им предложиш да капарираш и да платиш след като влезе в регулация ако е до определен период. Поне да видиш каква ще е реакцията - предполагам ще е " НЕ МОЖЕ".
Винаги казват, че регулацията предсстоиsmiling smiley
Уреголирането е доста дълъг процес, поинтересувй се дали имота е земеделска земя или не (дворно място например), дали влиза в строителните граници на населеното място. Винаги можеш да отидеш в техническата служба на съответната община за да се провери имота, там могат да дадат информация какво е отредено по Общия Устройствен План, може да е за озеленяване например или за спортни съоражения.
При всички случаи при покупката на земеделска земя или на Неурегулиран поземлен имот той трябва да се провери.
Ако е земеделска земя това е по трудния вариант и отнема доста време за да се урегулира, над година.
Ако е празно дворно място е по-добре, но трябва да се провери в обшината за какво е отредено (отреждането по ПУП е 5 годишно, след което може да се подаде предложение за частично изменение).

Но без да си проверил в общината не рискувай.
Предстои регулация звучи толкова мъгливо, се едно моя имот най-хубав, та горния съвет е много добър - Предстои означава Няма.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход