Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата

Публикувано от фло 
Re: Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата
11-09-2011 - 18:53:22
Е ,добре де правописна грешка, обаче не съм съгласен, че брокера не трябва да извади скицата, понеже той (БРОКЕРА ) отказа с аргумента, че собствениците вече са започнали някаква процедура по корегирането скицата, а в същото време твърдеше,че трябва да подпишем ПД и да оставя капаро, но адвоката с който се консултирах беше категоричен, че без актуална скица този договор не ми гарантира никаква сигурност по повод капарото.

В същност, какво прави един брокер, за да има успешен край една сделка, след като не съдейства за скица и няма набор от документи за нея и в същото време гори от желание да си прибере процента, когато се сключи ПД ??? Това хич не ми харесва.....................просто можех да изгоря, понеже продавачите не живеят тук!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-09-11 18:54 от briko.
Re: Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата
25-09-2011 - 10:51:59
при мен случая е следния:
Имам разминаване със100м2 по скица и нот. Акт, като в скицата са дадени 100м2 в повече.
Какво следва да се направи?
Re: Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата
25-09-2011 - 19:58:23
avatar
Quote
petia_1979
при мен случая е следния:
Имам разминаване със100м2 по скица и нот. Акт, като в скицата са дадени 100м2 в повече.
Какво следва да се направи?

Какъв процент от квадратурата са тези 100кв.м.?
Re: Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата
14-10-2011 - 12:43:12
Моят проблем е следния. След като почиват родителите и брата (който няма наследници) на съпругата ми, решихме да оправим документите и да изкараме нотариален акт на нейно име (в момента нотариалния акт е още на името на баща й) и е издаден от преди повече от 50 години. Изкарахме дан. оценка, нова скица и отидохме при нотариус. В кантората обаче се оказа, че има разлика в имота както е по нотариален акт и по новата скица. Разликата е около 170 кв. м. по-малко. В общината ми обясняват, че границите са променени и ако искам да имам същата квадратура, трябва да подам молба за преписка ако не се лъжа, в резултат на което обаче ще й дадът земя, която е извън двора. Мястото е между къщата и улицата (извън оградата на имота), а реално имота, който ползваме в другия край и е облагороден така и не можах да разбера какво ще се случи с него.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход