Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата

Публикувано от фло 
Re: Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата
17-02-2010 - 13:57:03
Ако бях продавач и скицата, с която разполагам, е отпреди Балканската, щях да си извадя една актуална скица (не струва милиони) преди да обявя имота, а дори и да изтече срока й преди сделката, ще е по-сигурен човек, че няма да има подобни изненади.
Ако бях брокер пък, бих посикал актуална скица преди да го листна за продажба 8)
...а, ако бях купувач, нямаше да подписвам предварителен договор, без да видя актуалната скица и да я сверя с нотариалния акт. winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-17 13:58 от Zrfv.
Re: Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата
09-03-2010 - 14:04:18
Лично за мен грешката е както на продавача, така и на брокера.
Не може да предлагаш за продажба нещо без да си запознат с него напълно! това означава че не се защитават интересите на купувача, и няма основание да се иска комисион от него.
Re: Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата
28-04-2010 - 15:38:12
За да приключа темата ще съобщя и развръзката!Купувача изгоря с капарото заради "компетентната"брокерка,която явно му беше дала съвет да блъфира и сваля цена в последния момент и така пропусна срока по предварителния договор да се яви пред нотариус да сключи окончателен договор. Три месеца по-късно си нае адвокат и купи същия имот на същата цена,без да му се приспада капарото и така му се оскъпи с 10%!Междувременно излезе новата скица и там пък е със повече квадрати .Моят извод е,че брокера би потрябвал само като рекламно лице, PR-агент на имоти! За имотни сделки ползвайте юрист!
Re: Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата
28-04-2010 - 16:34:19
avatar
Quote
фло
За да приключа темата ще съобщя и развръзката!Купувача изгоря с капарото заради "компетентната"брокерка,която явно му беше дала съвет да блъфира и сваля цена в последния момент и така пропусна срока по предварителния договор да се яви пред нотариус да сключи окончателен договор. Три месеца по-късно си нае адвокат и купи същия имот на същата цена,без да му се приспада капарото и така му се оскъпи с 10%!Междувременно излезе новата скица и там пък е със повече квадрати .Моят извод е,че брокера би потрябвал само като рекламно лице, PR-агент на имоти! За имотни сделки ползвайте юрист!

Продавачът просто е имал късмет, че купувачът е имал достатъчно пари и е могъл да си позволи загубите. Защото, само да беше поискал, щеше да си вземе капарото + още толкова като неустойка. Ако всичко, което пишеш, е така.
Само че, пред нотариус без скица не можеш да минеш. Ако скицата е била готова и е дала повече квадратура, купувачът няма причина да се откаже от изповядване на сделката, нито има повод да оспорва цената. Хайде, измисли нещо по- реално. winking smiley

ПП. Това си написал в първия си пост:

"изваждат нова скица озаглавена "За продажба" в, която има отразени по-малко квадрати от нотариалния акт или междувременно общината е изправяла улици,ъгли и т.н.,които няма как да са били отразени в нотариалния акт на продавача"

Та, кога вадят скица, какво е отразено в нея.................не е трудно да запомниш, че да не олекваш с приказките си.:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-28 16:39 от камелия.
Re: Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата
28-04-2010 - 17:02:38
Казва се обстоятелствена проверка и се издава нова скица! Нищо не си измислям,а дали купувача може да му се иска или не има закони!Купувача иначе си е собственик на охранителна фирма и опита някой и друг иширет ,ама не му мина номера-изгоря му капарото заради една тъпа PR агентка! Пак ще призова:За имотни сделки не ползвайте бели птици от разни брокерски агенции!Ползвайте услугите на юрист!Камелия погледни на съпруга си и като на юрист,не само като домашен придатък!:] Това,последното е шега,разбира се!
Re: Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата
28-04-2010 - 18:33:23
avatar
Quote
фло
Казва се обстоятелствена проверка и се издава нова скица! Нищо не си измислям,а дали купувача може да му се иска или не има закони!Купувача иначе си е собственик на охранителна фирма и опита някой и друг иширет ,ама не му мина номера-изгоря му капарото заради една тъпа PR агентка! Пак ще призова:За имотни сделки не ползвайте бели птици от разни брокерски агенции!Ползвайте услугите на юрист!Камелия погледни на съпруга си и като на юрист,не само като домашен придатък!:] Това,последното е шега,разбира се!

Не става, Фло! Опитваш се да заблудиш публиката с тая история, ама не си я изпипал. :]
Re: Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата
28-04-2010 - 18:52:03
Е, нямам никакъв интерес да заблуждавам който и да е! Споделих лични впечатления!Живот и здраве,който разбрал-разбрал,пък който не е ще си носи риска!
Re: Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата
23-06-2010 - 07:52:16
Без значение в кой момент е издадена скицата, тя също е възможно да не отразява реалната квадратура. Най-обективното решение е да се направи проверка с геодезист.
Re: Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата
01-09-2011 - 12:40:41
*black eye* Нещо подобно ми се случи и на мен.........
Оказа се, че по скица имота е доста по голям, брокера отказа да извади нова, което много ме узадачи и предварителния договор пропадна по съвет на адвокат.
Re: Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата
10-09-2011 - 19:06:02
Мисля, че правилно е "озадачи", освен това мисля, че не е брокерът този, който трябва да извади нова скица, ти как мислиш?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход