Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Договор за наем - клауза за ключове?

Публикувано от mmg 
Re: Договор за наем - клауза за ключове?
04-11-2009 - 20:23:05
Ясно. Пак някой от роднините ти те подхлъзна в посредничеството...
Там ти беше силата, нали така.
Re: Договор за наем - клауза за ключове?
07-11-2009 - 20:39:37
Колеги, колеги... що така? Бъдете по-добронамерени един към друг. Всеки може да сбърка или пък да не знае нещо.

Договорът за наем е неформален, но това не значи, че устните договори преобладават - напротив. На морето примерно се отдават стаи под наем без писмен договор. И в общи линии май с това устните договори се изчерпват. Всеки по-дългосрочен договор се сключва най-малкото в писмена форма. Тук говорим само по ЗЗД, а не по ЗДС, ЗОС и други специални закони, които изискват форма.

Да се върнем към питането на човека, отворил темата. Мое лично мнение и впечатление е, че брокерите не предлагат на клиента си - наемодател договор, който да защити интересите им оптимално, а просто се минава с някакъв договор, който в голямата си степен преписва ЗЗД. Впрочем, не съм сигурен, че ако си наемат и юрист, той ще помисли върху възможно най-много хипотези, при които наемодателят може да бъде увреден. наема, Разбира се, най-добре е всеки сам да си свърши работата, или поне да си каже изискванията, за да могат да се запишат в договора.
Re: Договор за наем - клауза за ключове?
15-11-2009 - 20:12:02
Те всички договори се сключват в някаква "форма".Просто под "формален договор" правистите разбрат нещо конкретно-спазване на определени процедури,допълнителни спряма изразената воля на страните.Записване,одобрение или разрешение от държавен орган т.н.Това са все формални договори-освен волята на страните имат и допълнителен елемент,без който договора не може да породи действие.Именно тоя елемент ги "формализира".
Само дето не знам защо се занимаваме с изясняване на правна терминология,дето в университетите я учат 4 години хората.На нас ни е друга задачата.

Арендата не я слагайте тука.За земеделските земи си има и наем,има си и аренда.Арендата е доста различна от наема.

Как съм писал моите договори за наем...ами имал съм ключ и в договора съм изброявал някои хипотези,при които имам достъп до жилището.Отчитане на топломери,водомери,отстраняване на повреди и т.н.-те част от нещата са си задължение за собственика и по закона.Наемателя отговаря само за дребните ремонти.Смяната на тръби примерно или развален водомер си е задължение на собственика...от където според мен следва,че той винаги трябва да има ключ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход