Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Неспазване на предварителния договор

Публикувано от Недев 
Здравейте,

Наскоро (преди 20 дена е сключен окончателния договор) закупихме апартамент,
като в цената бе включено и част от обзавеждането (това което беше включено в цената от обзавеждането е описано в предварителния договор).

Продавачът пожела да остане в апартамента 20 дена след продажбата му - за което се съгласихме.

Внезапно преди изтичането на този срок, той напуска апартамента и изнася целия си багаж (тотално изпразва апартамента)- отмъква и мебелите и вещите, които трябваше да останат, т.е. са вклучени в продажната цена.

Това за кражба ли се смята или за вид имотна измама? Какво мога да предприема в тази ситуация? Моля за съвет и помощ.

Благодаря Ви предварително.

Re: Неспазване на предварителния договор
02-04-2014 - 16:51:18
E това е доста нагло от негова страна*smiley_ahh*

Емил Радев
Re: Неспазване на предварителния договор
02-04-2014 - 19:20:28
то ясно че е нагло. едва ли може да мине за кражба или измама с имот. вещите са движимо имущество. съдете го да ви ги заплати. ако не са скъпи не си заслужава напъна, зависи много как е оформен договора. ако го е писал брокер си хапнал дървото предполагам



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2014-04-02 19:22 от nradev.
Re: Неспазване на предварителния договор
11-04-2014 - 00:43:30
ако го е писал брокер си хапнал дървото предполагам
-------------------------
нрадев, неграмотнико, пак се вреш там, дето понятие нямаш, Не четеш ли бе злобчо - (това което беше включено в цената от обзавеждането е описано в предварителния договор). ? Да ти светна неграмотний нрадев, договорите не се пишат от никого, те отдавна са написани , измислени и проверени във времето,само се попълват и допълват и в случая човека може да си търси правата чрез съда ,защото Продавачът не е изпълнил свое задължение по този договор,ако реши,че си заслужава. Ама ти няма как да знаеш.
Re: Неспазване на предварителния договор
11-04-2014 - 07:04:58
ти бе грамотния я ми кажи ако в договора не е написано отделно цена на обзавеждането съдията боб ли ще хвърля да познае колко да отсъди за обезщетение. освен това в окончателния договор тоест нот.акт едва ли пише за обзавеждането . и ако са изповядали по данъчна оценка ще излезе че имат да дават още пари. аз съм видждал такъв договор от брокер написан и не видех да пише отделно колко струва апартамета и колко обзавеждането. за да е чиста работата най- добре 2 отделни договора.човека е постъпил наивно аз ако бях щях да си оставя определена сума за накрая когато влезна във владение тогава да платя. ако обзавевеждането не е много скъпо а предполагам че са разни стари мебели е неоправдано да се дават неколко хиляди за адвокат който винаги обещава да го спечели ама ако го загуби не връща хонорара. освен това и разноските по делот като го загубиш. и даже да спечелят не е сигурно че ще си съберат вземането. освен това не знам как се доказва че като са влезли във владение апартмента е бил празен .ответната страна може да си твърди че е бил с мебелите



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2014-04-11 07:30 от nradev.
Re: Неспазване на предварителния договор
11-04-2014 - 09:29:10
освен това в окончателния договор тоест нот.акт едва ли пише за обзавеждането .
-------------------------
Прав си, няма отделна цена за обзавеждането, няма и как да има, ама ти няма как да знаеш,освен да плюеш по брокерите и да ме разсмиваш с неграмотността си друго не можеш.Ако имаше представа щеше да знаеш, че при предаване на владение присъстват и брокерите, т.е. има и свидетели. За обзавеждането се съставя отделен протокол, неизменна част от ПД. Ама ти няма как да знаеш.И да, в нот. акт трябва да пише, че се продава с обзавеждането, а ако не го пише, вината си е на купувачите, че не са го поискали.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-04-11 09:41 от брокер съм си.
Re: Неспазване на предварителния договор
11-04-2014 - 18:24:21
брокера ти си много тъп бе ,кво като пише. нали не пише колко е отделно обзавеждането и съде не може да го оцени
Re: Неспазване на предварителния договор
11-04-2014 - 18:34:50
баси тя темата от 2006 тои човека отдавна е прежалил обзавеждането а ние си чешем езиците. да не говорим че ако сега иска да заведе дело вече е загубило давност



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2014-04-11 18:39 от nradev.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход