Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покупка "на зелено" и как да намалим риска

Публикувано от Joan 
Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 11:07:09
Аз защо ли си мислех, че "на зелено" ще отпада като схема с течение на времето - с нарастване стабилността и капитала на строит. фирми....- ами редно си е риска изцяло да си го носи предприемача - а така той работи с парите на клиентите си - без лихва и без обезпечение в/у тях. Е, добре, продава по-евтино (демек, намалява си печалбата).

Пък то какво казват в тази статия в Дневник:

[www.dnevnik.bg]
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 11:26:02
А можеш ли да ми отговориш на въпроса защо нито един клиент не се нави на схемата 10%капаро и 90% след А16, на 15% по-висока цена?
Joan, като виждаш възможността да се печели с чужди пари, без кредити от банки с минимален собствен капитал що не станеш предприемач?
На мен ми направи впечатление това, че все повече българи ще купуват на зелено заради по-ниската цена. Значи цените падатsmiling smiley
В крайна сметка защо трябва да взимам кредит от банка да завършвам, после купувачът пак да вземе кредит за да го купи. Не им ли идва малко множко на банкитеsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 11:43:12
Явно "София билдинг къмпани" са се разбрали с ДСК.

[www.dskbank.bg]
[www.dskbank.bg]

Както казах вчера с Биохим само ТОБО са се били разбрали, С Райфайзен - [imoti.net]. Е отпреди година и половина е списъка ама нямам по-нов.

Та това на мене ми изглежда най-разумното. Строителите и банките се разбират помежду си. Аз като клиент като ида в банката тя ми отпуска кредит срещу това което се строи. Кредита отива при строителя на етапи. Така да се каже той не получава 90% на дупка и не му минава и през ум да забегне, от друга страна парите му са сигурни, защото няма да ходи да ме търси под дърво и камък да му дам пари и да го е страх че няма да му се издължа, ами отива в банката с документите са завършен етап и прибира парите.
Всички са доволни - на строителя парите му са сигурни, аз съм платил само толкова колкото съм получил (заради плащането на траншове).

Схемата описана в статията е много хубава, проблема е че в момента не е масова практика. При този вариант просто всички пари излизат наяве и няма как да се укриват данъци. Т.е. тази схема ще върви за големите фирми. За ЕТ-тата няма скоро да стане.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2005-09-29 11:45 от Тинки Уинки.
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 11:44:30
Защото съм убедена, че всеки трябва да си гледа своята работа - мисля, че един предприемач би следвало да е строит. инженер (може и не ПГС), макар и да може да си наеме строител - просто така ще е по-подготвен за рисковете на бизнеса.

И защото не искам, като не съм подготвена за тези рискове, да загробвам парите на хората в неща, които не мога да правя. Това, че загробвам чужди пари, не го прави привлекателно за мен.



Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 11:49:15
Щом фирмите на бившите старшини от ГУСВ ги водят за "реномирани" предприемачи би следвало да имаш малко по-голямо самочувствиеsmiling smiley
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 11:57:16
4ovek - цената може да е по-ниска в сравнение с тази от "вчера" (тогава цените падат), но може да е по-ниска в сравнение с цена от "днес", но на завършено същото жилище - тогава цените не падат.

Зависи с какво сравняваш. Едното е сравнение във времето, другото - в пространсвото (за една и съща времева точка).
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 11:57:57
Тинки не е само заради данъците. Просто наистина в момента има търсене "на зелено" и аз съм склонен да си намаля от печалбите, но да не ползвам кредит.
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 12:01:52
ДА така е.
Обаче признават, че очакват да продават повече бройки на по-ниската ценаsmiling smiley
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 12:10:01
да, на по-ниската в сравнение с тази за завършено жилище (същото такова), а не по-ниска с тази от м.г за същото жилище на зелено

Това съвсем спокойно може да е вярно и ако и двете цени, обект на сравнение, растат. ТОВА НИЩО НЕ ТИ ГОВОРИ ЗА ТЕНДЕНЦИЯТА НА ЦЕНИТ ВЪВ ВРЕМЕТО!

А темата за това защо на по-ниската цена очакват повече продажби свързана със склонноста на хората да платят по-малко, но да носят по-висок риск. Ако се замислиш, и пирамидите нямаше да съществуват, ако масата от хората не притежаваше такава склонност. Нито казината.
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 12:13:08
Има и друга причина - има купувачи дето не могат да си позволят по-висока цена.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход