Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Издаване на нов нотариален акт на база на стари
27-01-2009 - 14:11:20
Бих искал да попитам какъв е редът за издаване на нов нотариален акт на наследници, на база на стари нотариални актове и колко би струвало това (предполагам, че е процент от данъчната оценка moody smiley ). да поясня, че не става дума за продажба, прехвърляне, дарение или делба.
Благодаря предварително.
Re: Издаване на нов нотариален акт на база на стари
27-01-2009 - 14:32:40
Няма смисъл да изразходвате излишни средства. Легитимирате се като собственици с НА на наследодателят ви и удостоверение за наследници издадено от съответната община.

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Re: Издаване на нов нотариален акт на база на стари
27-01-2009 - 14:41:06
Знам, че реално са излишни средства, но все пак, ако става дума за сума в разумни за нашите представи граници... winking smiley Затова ми е и питането. Иначе директно посещение при нотариус би било логичната стъпка smiling smiley
Re: Издаване на нов нотариален акт на база на стари
27-01-2009 - 16:07:21
Смятат се на данъчна оценка smiling smiley
Максимумът е 3 600 лв. (с ДДС). Разбира се може във вашият случай да е 100, 200 лв. Просто данъчната оценка ще даде отговор на този въпрос.
Вие решавате, но е излишно!

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Re: Издаване на нов нотариален акт на база на стари
27-01-2009 - 17:53:14
Благодаря много за бързите отговори. Все пак, какъв е начинът, по който се изчислява? Идеята ми е да си направя калкулациите сам и да преценя дали въобще ще си струва. Данъчната оценка си я знам
Re: Издаване на нов нотариален акт на база на стари
27-01-2009 - 18:51:43
Виж в интернет някъде таблицата за нотариалните такси + 0,1% за вписване.
И какво става с обезщетението във Варна, докъде я докарахте?
Re: Издаване на нов нотариален акт на база на стари
27-01-2009 - 22:05:54
Imotko Написал:
-------------------------------------------------------
> Виж в интернет някъде таблицата за нотариалните
> такси + 0,1% за вписване.
> И какво става с обезщетението във Варна, докъде я
> докарахте?

Мерси за информацията.

Обезщетението го забавяме/отлагаме по разбираеми причини, макар че дори и в тези икономически условия, получихме 2 оферти съвсем наскоро. *pardon* В каква връзка бе зададен въпросът smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход