Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Издаване на нов нотариален акт на база на стари

Публикувано от Zrfv 
Издаване на нов нотариален акт на база на стари
27-01-2009 - 14:11:20
Бих искал да попитам какъв е редът за издаване на нов нотариален акт на наследници, на база на стари нотариални актове и колко би струвало това (предполагам, че е процент от данъчната оценка moody smiley ). да поясня, че не става дума за продажба, прехвърляне, дарение или делба.
Благодаря предварително.
Re: Издаване на нов нотариален акт на база на стари
27-01-2009 - 14:32:40
Няма смисъл да изразходвате излишни средства. Легитимирате се като собственици с НА на наследодателят ви и удостоверение за наследници издадено от съответната община.

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Re: Издаване на нов нотариален акт на база на стари
27-01-2009 - 14:41:06
Знам, че реално са излишни средства, но все пак, ако става дума за сума в разумни за нашите представи граници... winking smiley Затова ми е и питането. Иначе директно посещение при нотариус би било логичната стъпка smiling smiley
Re: Издаване на нов нотариален акт на база на стари
27-01-2009 - 16:07:21
Смятат се на данъчна оценка smiling smiley
Максимумът е 3 600 лв. (с ДДС). Разбира се може във вашият случай да е 100, 200 лв. Просто данъчната оценка ще даде отговор на този въпрос.
Вие решавате, но е излишно!

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Re: Издаване на нов нотариален акт на база на стари
27-01-2009 - 17:53:14
Благодаря много за бързите отговори. Все пак, какъв е начинът, по който се изчислява? Идеята ми е да си направя калкулациите сам и да преценя дали въобще ще си струва. Данъчната оценка си я знам
Re: Издаване на нов нотариален акт на база на стари
27-01-2009 - 18:51:43
Виж в интернет някъде таблицата за нотариалните такси + 0,1% за вписване.
И какво става с обезщетението във Варна, докъде я докарахте?
Re: Издаване на нов нотариален акт на база на стари
27-01-2009 - 22:05:54
Imotko Написал:
-------------------------------------------------------
> Виж в интернет някъде таблицата за нотариалните
> такси + 0,1% за вписване.
> И какво става с обезщетението във Варна, докъде я
> докарахте?

Мерси за информацията.

Обезщетението го забавяме/отлагаме по разбираеми причини, макар че дори и в тези икономически условия, получихме 2 оферти съвсем наскоро. *pardon* В каква връзка бе зададен въпросът smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход