Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

покупко-продажба на имот без да съм уведомена

Публикувано от desislava1974 
покупко-продажба на имот без да съм уведомена
18-11-2010 - 09:59:04
Оказа се, че къщата ни е без нотариален акт. Брат ми, който не е в добри отношения с родителите ми реши да я узакони, да нямат претенции чичо и леля. По негово настояване изкарва нот. акт на къщата и след това принуждава родителите ми да подпишат договор за покупко-продажба и му продават целия имот. (без да си оставят стая за живене до смъртта, или клауза срещу гледане.) Аз естествено не съм уведомена и не зная нищо в продължение на две години. През това време майка ми почина , като аз я гледах до смъртта без да ми спомене такова нещо, мисля, че и тя не е осъзнала какво е направила (да положи подпис, като продавач). През цялото това време аз поддържах къщата и градината. Едва го научих преди два дни не съм говорила с никого за това. Какво ще ме посъветвате?
Re: покупко-продажба на имот без да съм уведомена
18-11-2010 - 14:34:38
avatar
Сори, покупко-продажбата е възмездна сделка.
Примири се с факта, че нищо не можеш да направиш.*tired*
Re: покупко-продажба на имот без да съм уведомена
20-11-2010 - 01:00:14
Jim
Re: покупко-продажба на имот без да съм уведомена
22-11-2010 - 15:48:16
Quote
desislava1974
..... Брат ми, който не е в добри отношения с родителите ми .... и след това принуждава родителите ми да подпишат договор за покупко-продажба и му продават целия имот. .....
Как точно ги принуждава, с пистолет на челото ли? И кой живее в тази къща при родителите ти? Говори ли с баща си?
Аз лично бих се чувствал много прецакан, но поне имаш моралното право да не гледаш баща си и къщата. Иначе Уилсън и Радев са прави, забрави за къщата.
Re: покупко-продажба на имот без да съм уведомена
22-11-2010 - 23:07:35
Говорих с баща ми и брат ми. Като попитах баща ми осъзнава ли в момента,че няма дом той ми отговори, че неговата къща вече е "на баира". Не взе никакво отношение. На брат ми думите му бяха "Виждам май, че ти трябват пари, затова ли дойде, колко искаш?" На мен ми беше адски гнусно, че може да си помисли това, като до преди ден два почисвах къщата, бяхме в добри отношения и до тогава никой не е обелил дума какво са направили преди близо две години. Аз да го научавам случайно. Той няма пари и ми предложи "вземи прасето", което баща ми гледа. Той си издейства цяла къща, а за мен едно прасе. Обидно ми беше, че съм имала такова доверие в семейството си разчитала съм на него и изведнъж осъзнавам, че съм била излишна. Винаги брат ми е диктувал нещата в къщи, родителите ми се съобразяваха винаги с него, крещеше им, а аз бях милата, добрата отдушника им. И въпреки това брат ми си издейства цял имот. Тръгнах си обидена и мисля, че вече никога няма да стъпя там. Даже и да ме обезщетят по някакъв начин.
Анонимен потребител
Re: покупко-продажба на имот без да съм уведомена
23-11-2010 - 09:37:00
С риск да ми теглиш една ... ще напиша някои неща

1) Явно брат ти преди две години се е съветвал с адвокат и е купил къщата, а не е оформил сделката като дарение. При втория вариант имаше шанс да вземеш част от имота
2) От гледна точка на брат ти нещата стоят така - имало е незаконна построика, той се е "бъхтил" да я узакони, значи тя по право му принадлежи.
3) Пак от гледна точка на брат ти, че и на 90% от мъжете - готвене, чистене, пране и т.н. са си нормална женска работа и за нея не се дължи "възнаграждение".
4) реакцията му при твоето посещение - ами надявам се след като 2 години е крил от теб не си очаквала да ти предложи половината имот.

За изход от ситуацията единият начин е да се опиташ да оспориш продажбата, което ще е трудна работа ако тя не е примерно за 1 лев.
Другия вариант е да говориш с чичи си и леля си и евентуално те да предяват претенции - един вид имало е къща и как тя изведнъж се е оказала собственост на баща ти, а брат му и сестра му са останали на "сухо". Ама от цялата тази работа най-много да издействаш дялове за чичо си и леля си.
Re: покупко-продажба на имот без да съм уведомена
23-11-2010 - 18:33:15
Продажбата разбрах е фиктивна. Попитах брат ми: "как така си купи къща за 500 лв.?" А той ми отговори, че хвърлил 1500.00 лв. по адвокати. И че това бил начинът нямало друг, защото излизали 20 наследника. Бързал да я узакони и не спрял до там баща ми да има нот. акт, ами направили сделката покупко-продажба, която е фиктивна. Въпреки, че в нот. акт пише "купувача платил в брой сумата на продавача".
Анонимен потребител
Re: покупко-продажба на имот без да съм уведомена
24-11-2010 - 08:35:39
Да ти кажа в този случай с 20 наследника колкото повече препродажби, толкова по-добре.
Така че, това, че баща ти и майка ти са му я продали е добре, въпроса е защо не са я продали на двама ви.

Брат ти е купил къщата по документи поне на данъчната й оценка, така че надали е било за 500 лева.

Сега, най-добре се разбери с брат си.
Тръгнеш ли да ровиш ще се изпокараш с брат си и ще вкараш 20 наследника още.
Re: покупко-продажба на имот без да съм уведомена
24-11-2010 - 20:02:19
avatar
Супер интересно.Четири форума и все гори жената.
Драга Деси, всъщност смяташ ли да правиш нещо или само си питаш.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: покупко-продажба на имот без да съм уведомена
26-11-2010 - 10:20:54
Явно, няма какво да прави. Затова - само женска тактика. Защо ще бягаш от къщата? Така и така до сега си я поддържала. Ходи всеки ден там, чукай им сол на главата и на двамата - без да спреш, на всяка стъпка и може накрая да постигнеш нещо. Но какво искаш да постигнеш? Само едно - брат ти да ти продаде - отново фиктивно! половината от къщата и двора.
Не се и надявай като бягаш - да се сетят да те обезщетят. Нищо не печелиш като бягаш. Печелиш, ако си там - и не спираш да искаш. Все пак не забравяй, че брат ти е запазил тази къща за вас, за вашето семейство и това е било много важно., много добър ход от негова страна. А сега ти вземи своята част. Ако не се караш с него , а само искаш - това, което заслужаваш, има шанс да го получиш. Успех.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-11-26 10:33 от general.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход