Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Такси при продажба и закупуване

Публикувано от lulu 
Такси при продажба и закупуване
11-11-2009 - 23:00:21
Здравеите ,искам да купия от маика ми земеделска земя(земята се намира около София) на стоиност 40000 лв.,знае ли някои какви такси триабва да се заплатят (нотариус,адвокат,общински данък и всичко друго което аз не се сещам)
Благодаря предварително
Re: Такси при продажба и закупуване
12-11-2009 - 01:52:07
имаш данък за София е 2,5% от нова година може и да стане 3% и нот .такса тя е по таблицата мисля некаде 300-400 лева за 40К . може и дарение да напарави майка ви там данъка е по-малък (0,5 от данъчна оценка беше ама не съм сигурен дали не го промениха)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-12 01:52 от nradev11.
Re: Такси при продажба и закупуване
12-11-2009 - 11:45:35
Благодаря за отговора ,а каква е нормалната такса за адвокат ако искаме тои да движи сделката,аз говорих с един и тои поиска кум 2000 лв за всичко(вклучени такси) ,прекалено много ли ви се струва или това е нормално. sad smiley
Re: Такси при продажба и закупуване
13-11-2009 - 03:17:35
A бе за какво ти е адвоакта иди при нотариус и той ще ти каже какжо са документите
Re: Такси при продажба и закупуване
15-11-2009 - 10:09:24
lulu , имай предвид че ако нямаш доказани 40 000лева, сестра ти не е доволна от това че остава без нейната запазена част и нищо не може да вземе от парцела ще отиде в комисията Кушлев и ще пусне анонимен донос срещу теб, за това че си купила имот, а нямаш пари.Ще кажеш че се иска 60 000лв , но съм сигурен че все още нещо през живота си си придобивала и ще ти докарат 60 000-те хиляди.Имай предвид че ще сметнат парцела по пазарна цена, а не по данъчна оценка и нищо чудно този парцел да го изкарт 200 000 и нито ти, нито сестра ти ще получите нещо защото държавата ще го конфискува.
Re: Такси при продажба и закупуване
15-11-2009 - 14:13:49
avatar
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------
> lulu , имай предвид че ако нямаш доказани 40
> 000лева, сестра ти не е доволна от това че остава
> без нейната запазена част и нищо не може да вземе
> от парцела ще отиде в комисията Кушлев и ще пусне
> анонимен донос срещу теб, за това че си купила
> имот, а нямаш пари.Ще кажеш че се иска 60 000лв ,
> но съм сигурен че все още нещо през живота си си
> придобивала и ще ти докарат 60 000-те хиляди.Имай
> предвид че ще сметнат парцела по пазарна цена, а
> не по данъчна оценка и нищо чудно този парцел да
> го изкарт 200 000 и нито ти, нито сестра ти ще
> получите нещо защото държавата ще го конфискува.


Май не четеш. Майката иска да дари на двете сестри по 1/2. И едната сестра, след това, да изкупи частта на другата.
Ако майката реши да продаде на едната си дъщеря всичко по данъчна оценка и си подпишат договор, според който парите ще бъдат изплащани във вид на продукти и сметки за ток до края на живота й , какво става с доноса на сестрата?:]
Re: Такси при продажба и закупуване
16-11-2009 - 22:19:03
Здравеите и мерси за отговорите ,но все още нямам яснота по въпроса,не живея в България,обаждах се до адвокат които ми казва около 2000 лв ,но това около ме притеснява мойе да е 1500(в което се съмнявам),може да е 3000 .
Значи аз ще купя земята за 40000 лв ,(общинския данък е 2.5%=1000лв )+нотариуса би триабвало да ми вземе 400лв за изповядване на сделката
Какви други такси триябва да платя,ако някои знае ще съм много благодарен



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-16 22:23 от lulu.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход