Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

неспазени клаузи,комисионна

Публикувано от izmamenatali 
неспазени клаузи,комисионна
10-10-2009 - 09:29:58
подписах договор за наем за обзаведена боксониера. проблемът е , че хазяйката не иска да си изнесе багажа от шкафовете и гардеробите. наемът, и договорът започват да текат от 20.10.2009,(днес е 10.10.2009). агенция за недвижими имоти ми намери квартирата, за което съответно платих и комисионна. въпросът ми е, в този случай агенцията длъжна ли е да ми върне комисионната. още не съм се нанесъл, а започнаха проблеми...
разбрахме се с хазяйката да се срещнем и да развалим даговорите. но първо искам да чуя компетентно мнение.
другото , което е- фамилиите на брокера и на хазяйката са еднакви.
благодаря *sos*
Re: неспазени клаузи,комисионна
10-10-2009 - 11:05:30
Според мен трябва да потърсите съдействие от АНИ, макар те да не са ДЛЪЖНИ да съдействат, комисиона сте платили, защото са намерили жилището, което ВИЕ сте харесали, ВИЕ с наемодателката сте подписали договор за наем, в който има клаузи, които би трябвало да се спазват от двете страни, АНИ не е страна по този договор.
Re: неспазени клаузи,комисионна
10-10-2009 - 12:23:10
avatar
izmamenatali Написал:
-------------------------------------------------------
> подписах договор за наем за обзаведена боксониера.
> проблемът е , че хазяйката не иска да си изнесе
> багажа от шкафовете и гардеробите. наемът, и
> договорът започват да текат от 20.10.2009,(днес е
> 10.10.2009). агенция за недвижими имоти ми намери
> квартирата, за което съответно платих и
> комисионна. въпросът ми е, в този случай агенцията
> длъжна ли е да ми върне комисионната. още не съм
> се нанесъл, а започнаха проблеми...
> разбрахме се с хазяйката да се срещнем и да
> развалим даговорите. но първо искам да чуя
> компетентно мнение.
> другото , което е- фамилиите на брокера и на
> хазяйката са еднакви.
> благодаря


Ами, защо бързаш да разваляш договора? Казваш на хазайката, че ще се нанесеш в срок, независимо, че багажа е в шкафовете. Взимаш няколко големи торби- от тези, черните, за боклук. Подреждаш вътре вещите й, описвайки ги и ги сваляш в мазето- на отговорно пазене. Или на балкона. Описът подписваш ти и двама приятели, които си викнал да помагат.
Вече въвеждат домовите книги. Записваш се като нейн квартирант. Така, ще я принудиш дори да обяви наема в общината и да плати данък. Не може да те изгони, след като си изряден в плащането и спазването на вътрешния ред.
Не знам каква е фирмата, но както си описал нещата, ми прилича на измама.
Дай малко инфо за договора и клаузите в него.
Re: неспазени клаузи,комисионна
10-10-2009 - 13:02:44
към договора има приемо-предавателен протокол,в които са описани мебелите,т.е. гардеробите и шкафовете и се казва,че боксониерата е обзаведена.аз,разбира се ,разчитам на тея мебели.
нямам намерение да правя склад за нейните вещи
Re: неспазени клаузи,комисионна
10-10-2009 - 16:24:51
avatar
izmamenatali Написал:
-------------------------------------------------------
> към договора има приемо-предавателен протокол,в
> които са описани мебелите,т.е. гардеробите и
> шкафовете и се казва,че боксониерата е
> обзаведена.аз,разбира се ,разчитам на тея мебели.
>
> нямам намерение да правя склад за нейните вещи


А какво искаш? Да клекнеш и да прекратиш договора? Ами, направи го. Само, не мога да разбера, защо не искаш да търсиш отговорност от нея- с която си подписал договор, по силата на който тя се е задължила с нещо, а търсиш АНИ, която ви е посредничела? Какво очакваш от АНИ- да свърши твоята работа?
И защо да ти върне комисиона, след като си е изпълнила задълженията- намерила е наемател и наемодател, спомогнала е за постигане на взаимоизгоден договор, за което си е получила възнаграждението.
Има си законов ред, по който се търси отговорност от пълнолетно лице, неизпълнило клаузите по договора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход