Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

вода извира от пода на мазето

Публикувано от asen dankov 
Re: вода извира от пода на мазето
21-02-2008 - 20:43:27
Живот и здраве - ще качвам снимки..
Re: вода извира от пода на мазето
21-02-2008 - 22:13:36
Достатъчно усилия положихме да ти пишем евентуални решения. Надявам се да са ти от полза. Аз не бих строил върху тази рекичка.
Re: вода извира от пода на мазето
27-02-2008 - 16:58:03
С една фирма, която изработва двойно армирани тръби в Ловеч се заговорихме по темата и ми казаха, че такива канали в Ловеч се покриват от общината. В Троян обаче тълкуват закона по друг начин и ще е изцяло за моя сметка (угасна бързо наскоро блесналия лъч светлина у мен). Някой може ли да ме насочи да потърся за какъв закон става на въпрос! А дали мога да зарина канала (бент) и да си реша проблемите (то че мога - мога, ама дали няма да настъпя някой закон)?
Re: вода извира от пода на мазето
27-02-2008 - 18:06:28
Кой е собственик на пътя? Това е част от пътно съоръжение.
Re: вода извира от пода на мазето
27-02-2008 - 21:14:02
В рамките на града е, но мисля, че е част от Републиканската пътна мрежа - натоварен, широк и здрав път
Re: вода извира от пода на мазето
27-02-2008 - 21:14:55
Така че миля, че е държавен, а не общински
Re: вода извира от пода на мазето
28-02-2008 - 10:43:56
В случая май важи максимата, че законо е врата усред поле. Според мен хората правилно са ти казали, че е важно каква е практиката в конкретната община. Не ти препоръчвам да зариваш канала = водата неможе да бъде спряна. Не ти препоръчвам и да го покриваш. Иначе закони бол = например ЗС: учредяване право на преминаване през твоя имот. За законовите разпоредби може да се консултираш с някой печен местен адвокат, но има опасност да те излъже, че си в правото си, че ще ги осъди и да ти вземе хонорара без нищо да свърши.
Re: вода извира от пода на мазето
28-02-2008 - 21:47:24
В ЗУТ обаче май намерих каквото ми трябваше:

Чл. 64. (Изм. - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) (1) Елементи на техническата инфраструктура са:
1. транспортната техническа инфраструктура и съоръженията към нея (мостове, тунели, надлези, подлези, прелези и др.);
2. преносните (довеждащите и отвеждащите) проводи (мрежи) и съоръженията към тях в неурегулирана територия;
3. преносните (довеждащите и отвеждащите) проводи (мрежи) и съоръженията към тях в урегулирана територия;
4. разпределителните проводи и разпределителните устройства и съоръженията към тях (трансформаторни постове, електрически подстанции, пречиствателни станции за питейни и отпадъчни води, понижителни и разпределителни станции и др.), включително присъединителните проводи към сградните инсталации и общите средства за измерване.
(2) Елементите на техническата инфраструктура се предвиждат с устройствени схеми и планове. Неразделна част от устройствените планове са специализираните схеми, съдържащи информация за вида, размера и техническите характеристики на елементите на техническата инфраструктура.
(3) Проводите и съоръженията на техническата инфраструктура се изграждат, поддържат и ремонтират от и за сметка на държавата, общините или съответните експлоатационни дружества, освен ако в специален закон е предвидено друго.

Утре ще се боря с общината...




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-28 22:10 от bulhomes.
Re: вода извира от пода на мазето
21-03-2008 - 17:31:50
avatar
Уважаеми приятелю,виж ISOMAT S.A. - има решение на проблема ти и то с успех....
Ако желаеш повече инфо пиши ми на stil_shterev@abv.bg
Re: вода извира от пода на мазето
06-02-2016 - 09:24:46
Тази тема е стара , но този сайт е много полезен с много информация на английски език - http://royalwork.ca



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-02-06 09:26 от jrobski8777.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход