Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти

Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проблеми с алуминиева дограма на панел

Публикувано от svetla 
problema sus kondenza vinagi shte go ima , tam kadeto sa i usloviata za negovoto poiaviavane. znachi v staiata ima opredelena vlajnost -20% i pri temperaturna razlika vun - vutre stakloto shte se orosi vednaga. i drugo ako ima zadushavasht parnikov efekt v staiata pak kondenz . triabva da se nameri tochnia balans mejdu temperaturite i estestvenata ventilatsia na pomeshtenieto. vsichki ste bili na moreto liatoto i ste pili ledeno studena bira , kvo stava s halbata ..... zakon na fizikata.
hristo
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
28-01-2006 - 17:26:10
hristo
28-01-2006 - 17:30:19
K -staklata ne kondenzirat
Аз съм с ПВЦ РЕХАУ с КА стъкло на хола и детската и с ал. на кухнята. Наи малко имам конденз в кухнята, а най много в детската която е вътрешна. С парно съм постоянна темп. в ап. 21-23гр. Вече си мисля че или стъклопакета е сложен обратно или дограмата е някакво менте. В детската при -19 отвън на стъклото имаше лед, а като отворих прозореца и дограмата бе замръзнала , а ал. в кухнята не. Това не мога да си го обесня.
veche obesnih zashto ima kondenz - zashtoto staita se hermitizira sus plutnata dograma.
hristo
28-01-2006 - 23:31:34
kolko saksii imach
Може ли някой от специалистите да отговори при дървена дограма получава ли се същия проблем (имам предвид нова дървена стъклопакетна дограма) :S
Искам да сложа Алуминиева дограма с двукамерен стъклопакет изграден от три К-стъкла, обаче от фирмата към която се обърнах ми заявиха:
1.че при двукамерен стъклопакет с три К-стъкла се получавало акумулиране на топлина в стъклопакета, която топлина водила до нагряване и разширяване на въздуха в стъклопакета от там до разрушаване на стъклопакета;
2.че двукамерния стъклопакет изграден от три стъкла се монтира на същите алуминиеви лайсни със същия профил на които се монтира и еднокамерния с две стъкла и за това за да се направи такъв стъклопакет е трябвало да се намали въздушната междина наполовина + дебелината на средното стъкло ( което е логично ако се използва същият профил като този на еднокамерните с две стъкла).

Може ли някой да ми отговори фирмата ли се опитва да ме въведе в заблуждение или има такъв ефект при двукамерен стъклопакет с три К-стъкла.

:S :S :S
30-01-2006 - 09:51:03
Да бе. Само дето няма как да го докажеш. Щото при мен в кухнята, където се вкарва много влага конденз нямам, а в една стая , където не живея и я ползвам за дрешник си има конденз:) Дограмата е еднаква стъклопакетът е най-обикновен.
30-01-2006 - 09:54:07
Същия проблем. Все си мислех, че в кухнята ще имам, а нямам:) Вече си мисля, че домашната ми влага умира да ме дразни - не кондензира където трябва за да ме кара да си мисля, че съм прост:)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход