Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проблеми с алуминиева дограма на панел

Публикувано от svetla 
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
23-02-2007 - 14:11:54
mnogo blagodarja za saveta,

svarshi mi strahotna rabota clap:
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
23-02-2007 - 14:41:02
Искам да кажа че преди година смених дограмата на панелен апартамент изцяло външен с дървена дограма със стъклопакет! не съм имал никакви проблеми със конденз и съм много доволен, направиха ми я от една фирма дето доста трудно достигнах до нея, просто защото никъде не бях срещал тяхна реклама, но и за то си има причина! В БГ има няколко фирми които предлагат този вариант, но повечето ги правят изключително некачествено като изпълнение. След като се поинтересувах защо е така се оказа, че специализирания инстумент (фрезовите глави) за рязане на профилите са доста сериозна инвестиция и масата ги дълбаят със самоделки от ъдето пада и качеството, там където ми ги правиха хората са инвестирали доста в оборудване и качеството е абсолютно същото което е и в Германия, защото дървения профил се произвежда в бъргария и почти цялото количество се изнася за там. Когато отидах във фирмата се впечатлих какво количество работа имат и разбрах защо не се рекламират, те просто нямат нужда от реклама. Взеха ми поръчката, като предварително ме предупредиха, че срока е 2 месеца. Спазиха си срока хората монтираха я и сега съм супер доволен. Като цена ми излезе малко по-скъпо от най-високата оферта за PVC, като предварително вече има оферти от поне 10 фирми. Нещо беше към 4000 лв. за тристаен панелен апартамент. Ако някой се интересува с удоволствие ги препоръчвам! За координати ми пишете лично съобщение.
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
23-02-2007 - 14:46:43
До darkhorse,
Не съм специалист по латексите, но май българските всички са акрилни и запечатват стената, ние сложихме латекс на варова основа ColorFaust, продава се в Практикер и не е евтин, но вносните като Левис латекси са доста по-скъпи май. Проучете за австралийския латекс WESTOX, имаше цяла тема във форума за него.
Abu
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
23-02-2007 - 16:03:34
Егати късмета! Аз един търговец да знам че не е стока и ти на него да се натресеш! Няма такъв урод! Обаче си мислех, че за 5-6 години се е оправил поне малко... Засичал съм мангалоидите му на няколко обекта - трагедия и ужас! По-некадърно поставяне (самата дограма никога не е по мярка) не мога да си представя. Мога да се хвана на бас, че твоята не е нивелирана. А механизмите откачат ли се? Възможно е въобще да не са ти обръщали прозорците, а само да са зашпаклили с теракол ръбовете (щото като монтират дограмата никога не им остава място за топлоизолацията). А каква кочина оставят след себе си, не е за разправяне... Все си мислех, че прасето Табаков се е нагушило вече и е оставило занаята на по-свестни хора...
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
16-01-2008 - 09:55:57
само ще си дадете парите за саниране аз санирах но конденза по прозорците не спря
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
27-09-2008 - 08:14:19
Моля помогнете...Живея на 15 етаж със северна спалня на,която терасата е сдограма,коянто е от край до край.Има голяма влага.Ако се избие вътрешната стена и се сложи изолация отвън какво ще стане.А ако се избие вътрешната стена и се намали дограмата като се остави само един прозорец а другото се иззида
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
27-09-2008 - 09:48:40
petrovakamelia Написал:
-------------------------------------------------------
.А ако се избие вътрешната стена и се
> намали дограмата като се остави само един прозорец
> а другото се иззида

Май,че това е най-правилно за северно изложение!Забелязал съм ,че е от значение и това,дограмата да е в средата на ширината на зида - по-изместена навън дограма пак прави конденз.Майстора зида и едновременно с това подмазва отвън и после отвътре една топлоизолация от стиропор 4-5 см решават въпроса-няма судена стена-няма конденз!!!
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
28-09-2008 - 09:41:35
avatar
clap:

Чест и почитание
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
12-05-2009 - 15:04:02
БРАВО *ok*





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-12 15:04 от wwwTEHTAcom.
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
01-06-2010 - 21:45:15
problema nee v dogramata a v izrabitkata vij dali ima otvodnitelni kanali ot vanshnata strana na dogramata az se zanimavam s dograma 8 g ima varianti za opravyane ako nesho zvanni na 0893515161 she ti obyasna kak da stane chao
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход