Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проблеми с алуминиева дограма на панел

Публикувано от svetla 
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
21-03-2006 - 20:16:16
Колега,
Звучите изчерпателно и като човек "навътре в нещата".
Мога ли да попитам за тези "дупки по долния хоризонтал"?
Един приятел ми се хвалеше, че "фирмата била много сериозна - даже му надупчили профила за да изтича конденза". На мен лично ми е странно.
1. Коя външна повърхност визирате - челната или някъде отдолу.
2. Коя камера на профила - чувал съм, че профилите са многокамерни. Не съм съвсем сигурен, че кондензът е чувал за това? smiling smiley
3. Предполагам, че производството на профили има доста по-сложни етапи от пробиването на дупки. Защо производителете не ги дупчат в завода. Вярно че ще стане отделен вид долен (надупчен) профил, но това не би ми прозвучало убедително - допускам, че и без това в един прозорец са 4-5 вида.
4. Това не е ли някакъв BG патент. sad smiley

P.S. Бих бил благодарен да поясните "удивителните" свойства на аргоновите молекули като топлоизолатор и враг на силикона.
Привет Г-н Любо winking smiley
Имам предвид челната повърхност,тази която се вижда отвън.Това е масовото схващане,аз лично съм виждал и други идеи за тези дренажни отвори,но това е друга тема.Те са задължителни,тъй като така или иначе задължително има кондензирала влага и както се сещаш задължително е да се вземат мерки за отвеждането на тази течност навън(извън помещението-в околната среда).
Тези отвори не се правят от производителите на профили,а от производителите на дограмата.
Да,обикновено профилите са няколкокамерни(с малки изключения),но коя камера се пробива е доста обширна тема и съм сигурен че за повечето хора във форума ще е доста досадна.
Относно това какво е чувал конденза,мога да цитирам: "Глупава вода нема"-така казва народа и съм абсолютно съгласен с това.Отворите не се пробиват където и да е(колкото дупки да има),а на такова място че да може да излезе водата и на различните прозорци са на различно място-гравитацията от там нататък си знае работата.
За да не стоят като въшка на голо теме тези отвори се покриват със специални пластмасови тапи.Не са "български патент".
Между другото,основно поблем при липсата на такива дренажни отвори се явява при алуминиевите прозорци.
Чесно казано химията не ми е силна област и не бих могъл да обясня как точно се получава топлоизолационния ефект от аргона.Това което знам е че този газ изфирясва без да остане и следа от него и трябва пакета да се пълни отново за да се получи отново силния ефект на "газонапълнения стъклопакет".Но чесно казано по-голямия проблем според мен е че май единствения начин да съм сигурен че в пакета има такъв газ е след спектрален анализ.Винаги могат да ни излъжат че пакета който ни продават е напълнен с газ.
Не съм казвал че газа е враг на силикона.След като газа вече е напуснал пакета,той не го разхерметизира.Всичко си е ОК,просто топлоизолационния ефект го няма.
Хайде лек ден на всички!
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
22-03-2006 - 18:34:41
Добре бе JAY,
Не се заяждам, но не виждам логиката:
1. Казахме по хоризонтала са отворите. Приемам че правилно монтиран профила също е хоризонтален (това за гравитацията). Подразбирам от обясненията - пробива се най-външната камера (ако така се казва). Е какви са тези специални места дето завода производител не може да се сети?
2. Не знам колко дупки си пробил в практиката си и колко отвори си погледнал от задната страна - там "чеплъци" и прочее, които силно биха затруднили оттичането. Едни заводски дупки (според мен) биха били перфектни в това отношение.
3. Имало капачки - не съм ги виждал, но за да изтича водата сигурно не са херметични. Тогава и външната камера също. А доколкото знам се борим за повече изолирани камери с цел топлоизолация.
4. Ако приемем, че сме компрометирали външната камера, каква е гаранцията, че този тъп конденз няма да се образува в следващата (по-вътрешна)?
Та такива ми ти работи. Ако можеш разсей моите съмнения (некомпетентност).
gia
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
22-03-2006 - 18:44:20
Любо,
Тези капачки или отвори не пробиват нито една камера. Те са като отвориш прозореца, погледнеш профила и там в улея се виждат едни дупчици - служат за извеждане на случайно попадналата вода. Например, ако си открехнал на долна ос прозореца си и почне да вали и да бие по прозореца - та тази стекла се вода, да се изтече докрай на вън. Няма профил без това нещо!
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
22-03-2006 - 18:56:29
Заводът производител произвежда профили с определена дължина. А след това се реже в зависимост то големината на прозореца. Затова се пробиват на място.
НЕ само конденза, но при силен вятър примерно е възможно да попадне в профила вода (през местата на снаждане на дограмата), която е хубаво да се отведе навън, защото иначе може да пробие в някоя снадка и да намокри стената.
Обикновено се практикува така - за да не се нарушава профила (правилно отбелязваш, че се броят камери) профилът не се пробива, а ти казват , че ще ти го пробият в последствие ако се окаже, че при вятър влиза вода , която трябва да се отведе. Поне на мен са ми обяснявали, че е препоръчително, а не е задължително и то не във всички случаи. Ако примерно стъклото ти е на тераса и не го вали дъжд - не се препоръчва да се пробива.
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
22-03-2006 - 20:27:44
А-ха, това вече май става дума за "касата".
Благодаря и на двамата с 4овека за поясненията. Абе май сложна работа.
Аз понеже работя реклама. Та ние (ако не забравим) също пробиваме подобни дупки.
Мнението ми е, че опитите да се направи херметична кутия (там силикони и пр.) винаги довеждат до аквариум. Водата винаги влиза, а трудно излиза - прах, кал и подобни в крайна сметка запушват пролуките. Колеги настояват, че е от конденз, ама по-скоро е това, което 4овек обяснява.
Все ми се струваше, че при ПВЦ дограма е безпроблемно, пък то ....sad smiley
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
23-03-2006 - 10:01:30
Е значи знаеш - водата трябва да има начин да излиза, защото тя начин да влезе ще си намериsmiling smiley
Човече,ако прозореца е външен,в този улей задължително има конденз.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!.Така че някой се е пошегувал с теб,дори и неволно да е било.Профила "касата" задължително се пробива за да може тази влага да излезе.
Аз лично имах много яки проблеми на една къща,на която бяха "пропуснали" да направят кондензните отвори.Вода имаше навсякъде.Заради едни нищо и никакви "дупки".
А относно колко дупки съм виждал Любо е тема на друг разговор :} .Но сериозно,отворите са най често правоъгълни,като долната хоризонтална повърхност на отвора да лежи на дъното на улея за който стана въпрос,така че по тази важна повърхност няма чеплъци,осенъци и други там гадости.По този начин водата се излива навън без препятствия.
Един от начините за премахване на предпоставките за конденз,както не веднъж беше споменато в този форум е проветряването.През тези отвори става точно това в самия улей и така възможността от конденз е много по-малка.Има още нещопрозореца би трябвало да има 3 уплътнителя-външен,среден и вътрешен.Вътрешния спира тази циркулация да не се осъщяствява във вътрешната страна на профила,която се явява "топла".
Ако искате днес в 15:00 в НДК има едно събитие,което се надявам да е без пропуски и билети.Ако не се лъжа го организира министерството на икинимиката и енергетиката.Там ще стане въпрос и за тези кондензни мъки.
Хайде чао че трябва да си довърша речта :}
Здр. форумци,
Доста прочетох по тоя и по др. форуми по проблема. Предстои ми поставянето на AL дограма и имам някои неясни въпроси. Ще бъда много благодарен ,на всеки, който ми помогне да си похарча парите по-добре.
1. Някъде се спомена за тези клапи, които се правят за допълнителна вентилация. В един магазин ми показаха за какво става дума, но не го предлагаха ?! Чудно! Както и да е. Каквото видях, останах с впечатлението, че става дума за изрязване на вътрешния уплътнител в горната хоризонтална греда на крилото (около 30-35 см) и на външните уплънители на страничните креди, но на 10-12 см. от долния край нагоре. Средния уплътнител не обърнах внимание къде беше прекъснат. Така топлия въздух преминава от горе надолу през профила на крилото. Това ли по ринцип прдставляват тези клапи защото никъде другаде не можаха да ми покажат? Естествено в горната част на крилото имаше един шибър за отв. и затв.
2. Второто нещо което не ми е ясно е за това К-стъкло. След като целта му е да отразява инфрачервените вълни и да не ги пропуска да излязат, не може ли през лятото стъклопакета да се обръща обратно и да не пропуска същите топли инфрачервени вълни да влизат вътре. За мен това е мн. важно защото апартамента ми е западен и през лятото е невероятна жега. (За климатика знам. :] ) Свалянето на стъклопакета 2 пъти в годината не е голяма фолософия в края на краищата. Дали би имало топлоизолационен ефект обаче? confused smiley .
аз лично ползвах услугите на една фирма, която ми постави в дограмата една клапа -не излиза никак скъпо а върши чудесна работа
на dograma.start.bg имаше линк към фирмата както и друга полезна инфо
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход