Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проблеми с алуминиева дограма на панел

Публикувано от svetla 
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
15-03-2006 - 17:22:10
Въпросът е да те накарат, вместо 130лв. на квадрат да дадеш 200 за дограма. Ако ще си говорим за каква дограма трябвада си сложи човек, ако цената не го интересува - дървена от широколистен материал (дъб бих избрал), двукатна с красиви декоративни дръжки, външно да е стъклопакет - отвътре с единично стъкло. Може да се поръча при дърводелец - мебелист, с преобладаваща ръчна обработка. Т.е. дограмата да е като мебел от масивна здрава дървесина и задължително ръчно изработена.
Ето това е дограма за дом, а не някакъв промишлен продукт. Ще издъръжи векове без да трепне, а може да се ремонтира без проблем периодично като се надраска.
Пластмаса и лукс - като на свинче звънче. Пластмасовата дограма е измислена да е евтина, а не да е перфектна.
Problemxt na vsi4ki sxvremenni sistemi za vrati i prozorci prepolagat nali4ieto naq klimati4ni instalaciy koito da poddxrjat edna postoqnna vlajnost i da obirat tazi koqto se e poqvila v pove4e.Taka e lesno da se kaje o6te nqma izobretena perfektna sistema za re6avane problema s vvlagata,txy kato pove4eto stxklopaketi sa edno kamerni i raz.likite m/u vxn6nata i vxtre6na temperaturi sa s goleni amplitudi sposobstva za obrazuvane na obilana vlaga.Vajno e da se znae provetrqvane zadxljitelno pone 1/2 4as na denono6tie smiling smiley
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
15-03-2006 - 18:20:04
Nati,
Колегите ти се "понахвърлиха", ама така става при подчертано категоричните твърдения без съответните пояснения.
Я, ако ги разбираш тези неща, поясни малко за "клапите", дето са НАД касата, "аргона", дето е ПО-РАЗЛИЧЕН от другите газове, "цветовете", които УПЛЪТНЯВАТ повече.
Моля, нали затова е форум.
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
15-03-2006 - 18:30:36
Ако може и да обясни това, че щом сградата е тухлена изолация не ни трябваsmiling smiley Ако някой знае как да стане що пари ще икономисам от изолацииsmiling smiley
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
15-03-2006 - 18:56:03
Може пък да те вкара в бизнеса човека smiling smiley
Абе тия клапи - преди 4 год. ги виждах в Английско - не им обърнах особено внимание, но изглежда има идея. Твърдо обаче бяха някъде по дограмата - процеп и капаче "на плъзгане". Някой казваше, че и тук се предлагали.
Вярно звучи тъпо на пръв поглед - "специален цвят" за уплътнение пък дупки в профила, ама вентирация си требе.
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
15-03-2006 - 22:28:59
ясу пъликари - имеит акно имеит праблема - нет акно нет праблема spinning smiley sticking its tongue out :} clap: :crazy: :ami: :loveu: :cry: :] moody smiley
naceff
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
16-03-2006 - 11:33:35
Любо,
И аз като тебе само съм виждал дограма с вентилационни отвори, но личен опит нямам. Някак си изпитвам недоверие, че чрез тях може да става проветряване.
Апропо, понеже ти си доказал, че помниш по-добре уроците по физика, имаш ли някаква представа до колко може да варира съотношението на теглата на сух и влажен въздух.
Топлият и студеният се "разделят" по относително прости правила. Около източника на топлина има подчертано изявен възходящ поток, край студените стени силен низходящ. Естествено върви и топлообмен в посока егализиране.

Сигурно при влагата (при нея като правило източниците са повече и по-разнообразни) са изследвани някакви процеси и са изведени правила, които определят вида, положението и размера на тези отвори. Всичко това са само предположения.

Питах Нати по начин, с който да покажа, че аз "не съм в час" (то така и се оказа) по разликата с дебелината на стъклата, а за другите въпроси имах някаква информация или най-малко предположения.

По отношение на цвета на уплътненията решавам, че имат отношение към суровината, от която са правени, а това преопределя и резултатите. Другата ми хипотеза беше, че дори и еднаквите суровини, но съчетани с черен пигмент опитно водят до различни резултати поради "некакви" съображения.
И аз чакам повече инфо.
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
16-03-2006 - 19:11:04
Здрасти Начев,
Слуховете за моите знания по физика са силно преувеличени sad smiley .
Но за да върна комплимента бих казал, че новия ти ник направо звучи Холивудски smiling smiley .

Сега, Нати хвърли тук няколко пиратки и се покри или ни гледа сеира. Може и да не знае човека.
За топъл/студен въздух очевидно си прав, както и за движенията в помещението. За влажния - сигурно е по-тежък от сухия. Клапите, които виждах бяха горе. Нито ги анализирах тогава, даже не зададох и въпроси. Реших - малки "отдушници", а отдушниците са обикновено гере. Роднините нещо ги отваряха/затваряха, аз честно никакъв ефект не съм забелязал. Конденз също (март месец, мини стая за гости, 2 госта!?).
Сега вече като се замисля, доста ми е странно - особено т.н. им консерватория (отвсякъде стъклопакет, отгоре двоен или троен поликарбонат). Живот и здраве ще ги посетя април и вече ще гледам и питам мнооого внимателно.
Апропо - някъде го писах. Аз нямам разумно обяснение защо радиаторите се слагат под прозорците. Според мен в този случай въдухът прави два кръга в стаята - един малък: радиатор-прозорец-малко от тавана и надолу, под, радиатор. Отделно един голям - останалата стая.
Ако радиатора е на противоположната стена (като камина !?), очаквам един общ кръг и значително по-равномерна температура в стаята.
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
17-03-2006 - 11:29:42
Задължително е радиаторът да е под прозореца. Който се направи на отвроен и го сложи на друго място ще патиsmiling smiley
100% е сигурно, че ако радиаторът не ти е при прозорецът разликите в температурите ще са ти значителни в помещението.
naceff
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
17-03-2006 - 11:49:55
Аз нали съм гост във Форума, всеки момент мога отново да се материализирам в ново тяло :-)) Това с Холивудското звучене на ника ми май го уцели, защото работата тръгна оттам, че казах на майтап на Тинки, че и аз искам да съм модератор (вместо да се изписва сървера след името в скобите). И понеже не станах модератор, викам си, като не може да съм модератор, защо пък да не си избера име, което да приляга на някой мастит меценат, продуцент :-))), та и на мене да ми порасне работата :-)))
Абе, майтап работа, ама не всички го схванаха точно така !

Сега - въздушните потоци ! И тук имам една смешна история. Като много млад изпуснах у дома нещо под леглото. Бше покрай една северна и много студена стена. Явно съм нямал фенер под ръка, защото запалих свещ и я мушнах в процепа между леглото и стената. И чудо, пламъкът се разлюля мощно и угасна. Колко ми е бил мозъкът, обаче реших, че няма начин да няма някаква тайна дупка в стената, през която да духа. Дори след това погледнах за такава :-)))
На много по-късен етап се запознах с въздушните течения покрай студени стени, но винаги си спомням с усмивка за този епизод.

Това с двата кръга при парното наистина си го казвал и друг път, но тогава не се замислих много. Нали сме стигнали до верния извод, че стъклата на прозореца са най-големите топлоубийци :-)). Дали пък ако отоплителното тяло е на отсрещната (топла) страна няма да имаме следната картина.
Топъл въздух се издига мощно към тавана, обдухва го , след което (но вече с намалена температура) стига до прозореца , тръгва отначало бавно низходящо, охлащда се силно и през пода отново се засмуква от отоплителното тяло.
Резултатът дали няма да е - Слабо обдухани студени прозорци и студени крака :-)))
Истината е, че не знам защо го правят така.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход