Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проблеми с алуминиева дограма на панел

Публикувано от svetla 
problema sus kondenza vinagi shte go ima , tam kadeto sa i usloviata za negovoto poiaviavane. znachi v staiata ima opredelena vlajnost -20% i pri temperaturna razlika vun - vutre stakloto shte se orosi vednaga. i drugo ako ima zadushavasht parnikov efekt v staiata pak kondenz . triabva da se nameri tochnia balans mejdu temperaturite i estestvenata ventilatsia na pomeshtenieto. vsichki ste bili na moreto liatoto i ste pili ledeno studena bira , kvo stava s halbata ..... zakon na fizikata.
hristo
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
28-01-2006 - 17:26:10
hristo
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
28-01-2006 - 17:30:19
K -staklata ne kondenzirat
Аз съм с ПВЦ РЕХАУ с КА стъкло на хола и детската и с ал. на кухнята. Наи малко имам конденз в кухнята, а най много в детската която е вътрешна. С парно съм постоянна темп. в ап. 21-23гр. Вече си мисля че или стъклопакета е сложен обратно или дограмата е някакво менте. В детската при -19 отвън на стъклото имаше лед, а като отворих прозореца и дограмата бе замръзнала , а ал. в кухнята не. Това не мога да си го обесня.
veche obesnih zashto ima kondenz - zashtoto staita se hermitizira sus plutnata dograma.
hristo
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
28-01-2006 - 23:31:34
kolko saksii imach
Може ли някой от специалистите да отговори при дървена дограма получава ли се същия проблем (имам предвид нова дървена стъклопакетна дограма) confused smiley
Искам да сложа Алуминиева дограма с двукамерен стъклопакет изграден от три К-стъкла, обаче от фирмата към която се обърнах ми заявиха:
1.че при двукамерен стъклопакет с три К-стъкла се получавало акумулиране на топлина в стъклопакета, която топлина водила до нагряване и разширяване на въздуха в стъклопакета от там до разрушаване на стъклопакета;
2.че двукамерния стъклопакет изграден от три стъкла се монтира на същите алуминиеви лайсни със същия профил на които се монтира и еднокамерния с две стъкла и за това за да се направи такъв стъклопакет е трябвало да се намали въздушната междина наполовина + дебелината на средното стъкло ( което е логично ако се използва същият профил като този на еднокамерните с две стъкла).

Може ли някой да ми отговори фирмата ли се опитва да ме въведе в заблуждение или има такъв ефект при двукамерен стъклопакет с три К-стъкла.

confused smiley confused smiley confused smiley
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
30-01-2006 - 09:51:03
Да бе. Само дето няма как да го докажеш. Щото при мен в кухнята, където се вкарва много влага конденз нямам, а в една стая , където не живея и я ползвам за дрешник си има кондензsmiling smiley Дограмата е еднаква стъклопакетът е най-обикновен.
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
30-01-2006 - 09:54:07
Същия проблем. Все си мислех, че в кухнята ще имам, а нямамsmiling smiley Вече си мисля, че домашната ми влага умира да ме дразни - не кондензира където трябва за да ме кара да си мисля, че съм простsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход