Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мнение за сайдинга!?

Публикувано от nick76 
Re: Мнение за сайдинга!?
21-08-2008 - 15:52:26
Re: Мнение за сайдинга!?
21-08-2008 - 16:06:32
Ашколсун! Красота :} :} :}
Re: Мнение за сайдинга!?
21-08-2008 - 16:50:38
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Ашколсун! Красота

Съгласен,
Като казах по-горе, че на картинка ми харесва, основно тази снимка визирах.
Ако всичко останало е добре и на подходяща цена съм - ЗА.

ri4ipi4a,
Чисто терминологично - доколкото се запознах в сайта, пък и визуално това не е ли по-скоро "Ламперия" или "Облицовка". Не че е много важно, ама сме свикнали на по-друго да викаме "сайдинг" с всичките "За" и "Против".
Дори, ако се рекламирате по-"анти сайдинг" може да има положителен маркетингов ефект.



Re: Мнение за сайдинга!?
21-08-2008 - 17:54:20
Това е "дървесна вентилируема фасада", можем да я наричаме който както си иска. На по-горната снимка фасадата не е със застъпване "тип борче", а е със фуга между отделните ламели, можеби затова се прокрадва съмнение във терминологията.

На мой ред да попитам, след като това е "по-скоро дървесна ламперия", винилът не е ли "по-скоро пластмасова ламперия"?

С уважение: Ri4ipi4a
Re: Мнение за сайдинга!?
21-08-2008 - 18:04:34



Така вече за сайдинг ли говорим или за ламперия, защото аз немога да направя разлика?!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-21 18:06 от ri4ipi4a.
Re: Мнение за сайдинга!?
21-08-2008 - 19:40:08
Моля ви наричайте я "Сайдинг"!
Уф колко селски звучи това ламперий, сачаци! Виж Сайдин е друго и Така хубаво звучи и толко американски :} :} :}
Re: Мнение за сайдинга!?
21-08-2008 - 20:43:35
Пак казвам - никога не съм смятал, че "терминологията има значение" (поне в БГ).
Вижте детайла (сечението и сглобката) на двете - коренно различен е, вярно сходен, но по-скоро е на принципа на ПВС облицовките (примерно). По-тежък изглежда, но българинът обича.
Гето,
В БГ, сайдингът е, все още, "мръсна американска инсинуация". Аз затова подсказвам на колегата, че на това отличие трябва (според мен) да се набляга, а не да се неглижира, обявявайки го за сайдинг. Извън същественото визуално различие.

Ричи,
Въздържах се да го определя като "вентилирана фасада". Ако останалото отговаря на тази квалификация, си намерил точното наименование ("елемент от" или "система за" вентилирана фасада). Да не говорим, че започваш да се сравняваш ценово със съвсем др. категория материали и сигурно ще си в +. (Забележи, досега те бутах да дадеш предимства пред сайдинга, а за момент поне, ще млъкна).
Мосовото съзнание (според мен) не възприема сайдинга като вентилирана фасада, а в стил - вж. по-горе. На мен точно това ми харесва - вентилирана фасада, обаче "не е в СТИЛ - сайдинг". В моите си понятия, разбира се, но мисля такива са популярните.
Цените имат заначение, обаче .... Хайде, дайте ги!
Да не те хваля много засега - другите забележки остават.
Re: Мнение за сайдинга!?
22-08-2008 - 09:39:33
• Седем дървесни и сто пастелни декора.
• Стандартна дължина на профила: 5 400 мм.
• Толеранс на цвета: &#9650;E<1
• 100% съвпадение на цветовете при отделните профили.
• Издръжливи на атмосферни влияния и вода.
• Не се цепи, набъбва или гние.
• Промяна на дължината под влиянието на влага/на топлина: 1-3 мм/м
• Устойчивост на винтовете: 800 / 1300 N
• Устойчивост на различни температури: -50°C до +120°С
• Поведение при пожар: КЛАС - В2/B1
• Коефициент на топлопроводимост: 0,20 W/mk
• Издържливост на драскотини: 0,5-1,5 N
• Устойчивост на изгаряне от цигара: огнеустойчив
• Ударно натоварване: удароустойчив.
• Не изисква специална и скъпа подръжка във времето.
Re: Мнение за сайдинга!?
22-08-2008 - 09:48:48
Е колко да струва?!
Не повече от 70-80 евра/кв.м. ???
Re: Мнение за сайдинга!?
16-06-2016 - 18:31:01
ПРЕДИМСТВА НА ОБЛИЦОВКИТЕ ОТ ВИНИЛОВ САЙДИНГ

Цена - Виниловият сайдинг придава на дома перфектен външен вид и ще осигури красота и топлина на достъпна цена.
Надеждност - Сайдинга има еластичност, и е практически е невъзможен от деформация.При повредени безвъзвратно панели , лесно да се сменят без пълно разглобяване на цялата повърхност.
video: [www.youtube.com]
Външност - Сайдинга предава естествената текстура на дърво и предлага най-различни цветове. Възможни интересни цветови решения, които ще дадат на вашия дом на красотата и индивидуалността .
Мразоустойчивост - Сайдинга не се влияе от замръзване и през зимата запазва топлината добре
Устойчивост на атмосферни условия - Виниловия сайдинг не корозира (което е много важно в морския климат ) , не гние , не се загрява от слънцето. Пастелните цветове на панели и аксесоари, осигурява устойчивост против избледняване на цветовете, в продължение на много години употреба.
Безопасност - Винил сайдинга е безопасен за околната среда . При производството на стенните панели се използват само безопасни материали и багрила .Едно от основните предимства на виниловият сайдинг е неговата пожароустойчивост .
Лека конструкция - Винил сайдинга е по-лек в сравнение с други облицовъчни материали , което го прави удобен за монтиране без помощ .
Широка гама от приложения - Винил сайдинга е не само подходящ за фасадата на дома, а може да се използва и за вътрешна декорация. Софит(Сечак) системата изработена по специален начин,са идеален материал за декорация на стрехата на покрива за да се осигури не само красив външен вид , но също така с оглед на под покривното пространство- вентилация.
Лесен за грижа без допълнителни разходи - Грижата за облицовани със сайдинг винилови повърхности, е много лесна. При замърсяване с прахоляк е достатъчно изплакването с вода от градински маркуч . Почиства се с обикновен прах за пране.

СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ по немска технология.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход