Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление-Охлаждане с Термо помпи

Публикувано от Stan 
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
27-12-2007 - 19:57:57
Станьо пак ли ти бе пиле clap: за най умния ние донатите ги ядем с колчетата , и за гений аз презнавам само козата която пасе трева и сере маслини . Ха сега се редете на опашка при Станьо за термопомпи само 20 000 лева парчето . :} :} :} :} :} :} :} :} :} ха ракиено време чао eye popping smiley
2v6
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
28-12-2007 - 11:13:35
Quote

Stan Написал:
-------------------------------------------------------
> 2v6
> От написаното от теб личи че нямаш никаква
> представа за какво става за какво става на въпрос
> и още нещо ако си строител не бих искал да съм ти
> клиент.


Аз съм написал за един факт. Това не е ли представа според тебе?
Или ти си се объркал и не става на въпрос за влажността на въздуха?

Влажноста на въздуха в сградата зависи от това колко влага влиза и колко излиза. Ако излиза повече отколкото влиза въздуха става сух и обратното.
Ако няма къде да отиде влагата влажността става голяма, защото се отделя вода от дишането, цветя и т.н.

Едни и същи отоплителни тела (подово, радиатори, конвектори) могат да се използват и с термопомпа, и с различни видове котли. Я кажи сега как термопомпата ще направи така че влажността на въздуха да не се промени? Или пък защо ако се използва например котел на твърдо, течно или газообразно гориво въздуха ще е сух?





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-28 11:17 от 2v6.
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
28-12-2007 - 15:30:09
Според Станьо термопомпите могат да готвят , перат и слагат салата с ракия без да променят влажноста на въздуха :}
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
28-12-2007 - 18:59:44

spinning smiley sticking its tongue out



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-16 15:35 от Stan.
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
29-12-2007 - 09:45:59
Не винаги котела се намита в стаята като при газта , пр котелно в мазето , тецовете също са на километър от сградата .Добре обясни ни повече за земно свързаните помпи .
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
29-12-2007 - 15:29:04
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Не винаги котела се намита в стаята като при газта
> , пр котелно в мазето , тецовете също са на
> километър от сградата .Добре обясни ни повече за
> земно свързаните помпи .

filmatoplo, както самият ти си написал нещата пак стигнаха до Училище ,дали в началните класове или по-нагоре не е важно ама трябва да се учи пък после след като имаш основата започваш с практиката . smiling smiley
Обясненирто за това как и защо Земно-свързаните Термо-помпи работят можеш да намериш в Учебника по Физика .
В заключение бих искал и Аз да те попитам нещо?
Можеш ли да се сетиш защо в Ботаническите градини и в Парниците предпочитаният начин за отопление е Термо-помпата ?
Предполагам ,че ти като специялист по климатизация знаеш че нивото на влажност там е от решаващо значение.


Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
29-12-2007 - 15:49:08
Това със заяждането не е от полза за никой ,по добре ни обясни нещо за термопомпите но с нормален тон и без да пращаш някой на училище . Така или иначе тази технология е преходна докато се измисли нова по енерго спестяваща и по екологична .
2v6
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
29-12-2007 - 17:17:11
Quote

Stan Написал:
-------------------------------------------------------
> Прави сте за това което твърдите , че подовото
> отопление може да се захрани от различни източници
> Но в изброените от вас присъства процеса Горене а
> точно той отнема влагата и кислорода от въздуха .
> А що се отнася за Дишането и Цветя то силно се
> съмнявам че ще можеш да дишаш прекалено дълго
> време ако помещението е херметически затворено
> ,както може би знаете или Незнаете при някой
> обекти се прави и баланс на свежият въздух който
> влиза в общият енергиен баланс на сградата но и за
> да можеш да се справиш с тази задача отново се
> изисква да си ходил на Училище повече от 4-5
> клас.
>


Не ми отговори на въпроса, ама карай...

Това за горенето е новия ти "бисер". Няма процес на горене, който да отнема влага. Ти май не си внимавал в училище? Или вярваш че водата гори? Да не говориме за газовите печки, които нямат комин, а горят в стаята - там се отделя голямо количество влага!

Ако влиза външен въздух е друг случай. Той е с ниско съдържание на вода когато е студен и вътре при загряването се получава ниска относителна влажност - въздуха "изсъхва". Това става винаги - с термопомпа или без. В този случай влагата излиза с топлия въздух, както ти го обясних по-горе.

Защо се опитваш да отклоняваш темата с балансите на енергията и свежия въздух? Тези баланси се правят и на обекти без термопомпа.

Ти схващаш ли изобщо къде бъркаш?

Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
29-12-2007 - 20:44:47
Мамо мамо сложими учебника по физика ,че утре съм на училище имаме нов учител чичко Стан . Колко весело стана smiling smiley smiling smiley
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
30-12-2007 - 01:18:35
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-16 15:36 от Stan.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход