Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление-Охлаждане с Термо помпи

Публикувано от Stan 
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
15-12-2007 - 13:02:43
Знам, че е малко извън темата, но сигурно все някой ще може да ми отговори. Става въпрос за следното: Имам сондаж в двора и 2006 година излизаше практическо неограничено количество вода, обаче... през лятото на 2007 година намаля многократно-помпата работи 30 сек., след това почива 5 минути и в такъв цикъл-направо мъка...
В един от форумите ме посъветваха да "продухам" сондажа... clap:
Някой знае ли точно как става това упражнение ? moody smiley:
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
15-12-2007 - 14:52:20
Малко е незаконно но след като се пробие дупка пр 20 мтра се пуска една пресовка тротил на дъното и се гърми ,съвсем сериозно .
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
15-12-2007 - 16:21:07
Сериозно ?! :}
Не виждам защо да е незаконно ?! То с експлозиви се правят и самите сонди понякога.
Обаче явно е, че няма да мога сам да се справя с упражнението-ще ми трябва Митко Бомбата... smiling smiley
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
16-12-2007 - 19:17:38
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Малко е незаконно но след като се пробие дупка пр
> 20 мтра се пуска една пресовка тротил на дъното и
> се гърми ,съвсем сериозно .

Не че в някои специфични случаи не се вземат и такива мерки, но методът в никакъв случай не е универсално приложим, а и вероятността да се направи по-голяма поразия е голяма. Взривните дейности в сондажите са напълно законни, но трябва и да бъдат извършени от оторизирани лица, компетентни да проектират правилно мероприятието. В твоя случай използването взрив най-вероятно не е правилното решение.

Сондажът е прекалено нов за да е колматирал. Вероятно е лошо изпълнен или съществуват външни причини. Най-добре потърси фирмата, която го е изработила, за да си го оправи в рамките на гаранцията. Ако възникне спор, наеми си инженер-хидрогеолог, който да ти изработи експертна оценка и препоръки за отремонтиране.


ХигроОптима, ТехноОптима
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
17-12-2007 - 11:10:34
Ами не мога да намеря фирмата, защото сондажът е на повече от 30 години и винаги е имал вода. Дълбок е 8,5 метра. Аз лично през 2006 година напълних басейна-80 куб.м. за 16 часа, като помпата не е спирала и секунда. Обаче 2007 година нещата се промениха драстично. Само да спомена, че сондажа е край морето...
Дали, ако пусна още надолу, нещата ще се променят ?!
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
17-12-2007 - 11:56:32
Naskata ,за да получиш одговор на бъпроса който задаваш най-добре попитай съседите какво става при тях и кой колко вода тегли, а за най-изчерпателен одговор Геолог ти трябва иначе те чака: Ами пробвай това после пробвай онова само че тия "капацитети"дето дават само съвети няма да ти платят сметките за пробите.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-01-16 15:33 от Stan.
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
17-12-2007 - 12:45:00
@Naskata: Погрешно съм те разбрал, че сондажът е от 2006. Единственото нещо, което трябва да сториш е консултация с инженер-хидрогеолог. Без диагноза и компетентна препоръка, която от дистанция никой не може да ти даде, ще се луташ и ще харчиш пари залудо. Необходимо е обследване на кладенеца и на евентуални промени на хидрогеоложките условия в района. В голяма помощ за хидрогеолога ще е документацията на кладенеца, така че ще е добре предварително да я приготвиш. Толкова рязко намаляване на капацитета обикновено се дължи или на авария на кладенеца или на снижаване на подпочвените води по някакви причини. От друга страна при 30-годишен кладенец може да се е проявила и колматацията... Но съвети като направи това или онова са празни приказки, ако не са съобразени с конкретните условия.


ХигроОптима, ТехноОптима
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
17-12-2007 - 13:14:26
Благодаря Ви сърдечно, приятели ! smiling smiley
2v6
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
26-12-2007 - 17:57:38
Stan Написал:
-------------------------------------------------------
> ... както и небива
> да забравяш че отоплението с Термо-помпа е
> единственното отопление което не променя
> влажността на въздуха в сградата и затова нямаш
> нужда от овлажнител .
> Желая успех в разрешаването на проблема.
> Бореал-Геотермал-България
> ...

Това пък откъде ти дойде на акъла !?! При мен и с термопомпа и без термопомпа има "добра" влажност - нужен е обезвлажнител и в двата случая.

Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
26-12-2007 - 18:25:45
2v6
От написаното от теб личи че нямаш никаква представа за какво става за какво става на въпрос и още нещо ако си строител не бих искал да съм ти клиент. spinning smiley sticking its tongue out
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход