Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление-Охлаждане с Термо помпи

Публикувано от Stan 
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
21-11-2007 - 15:25:43
Е, де да беше така и у нас. Може би вие сте изключение и дано е така, но аз лично бялото го гледам на картинки, или по света и в устите на "Специалистите", а като си платя и чакам резултата от нашего брата, все до сиво с тъмни оттенъци опирам и обикновено избеляването му (ако не се налага пребоядисване) ми струва доста....
Много Трабанти и поне два Мерца, ама от истинските - нали за коли стана дума. само за корекции на вече платено и направено. Като цяло.

Но не е луд който изяжда зелника, а който му го дава..., нали?

Е, в такъв случай, сори за оф-топика, млъквам!

Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
21-11-2007 - 15:44:34
Стефане,не толкова важно кой и каде го прави а какъв е резултата.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-01-16 15:30 от Stan.
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
24-11-2007 - 07:45:17
Стан, дай някакви материали да се ограмотим, защото аз лично четах по бг сайтове и нищо не научих. Предстои ми да строя къща. 3 етажа по 127 м2. Къщата ще е в княжево - подпочвени води бол, даже толкова, че подземните гаражи ще си останах мечти. Не ме кефи идеята да чистя котелно, пък било то и 2 пъти месечно, та ще се отоплявам и охлаждам на ток. Въпросът е дали да е с климатици или някакъв друг вариант - всичко е въпрос на сметки.... Така или иначе обаче нямам и идея колко би излязло удоволствието с термо-помпа като първоначална инвестиция. Трите етажа ще са си самостоятелни апартаменти и ще живеят отделни семейства - тоест каквото и да решим всеки трябва да може да регулира температурата на етажа и съответно да делим светката по някакъв начин. Варианти?
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
24-11-2007 - 18:21:36
Роза,варианта за климатизия с термо-помпа има най-висока начална инвестиция след това пък е най-ефтиния за подръжка.





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-01-16 15:30 от Stan.
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
26-11-2007 - 17:14:44
самата термо помпа каква част от самата инвестиция представлява.
трябват ли някакви разрешителни за използването на подпочвените води. Това заплаща ли се допълнително?
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
26-11-2007 - 18:01:18
Валери Стоилов . Е чак на термопомпите .
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
26-11-2007 - 18:49:46
Малко горчив опит с термопомпите : Инсталирах 16кw, която при две проби даде 15.2кw и 15.4кw и е правена от същият производител, които продава и за 7800лв. Проблема при мен не е в Термопомпата, нито в Производителя, а в наличието на вода. Трябва да бъдете сигурни че имате достатъчно вода за да я захраните и наи вече че ще имате в бъдещето. Моят сондаж от 72 метра пресъхна, тоест сега дава под 0.1л, което не стига дори и за 5кw термопомпа... а сондажа беше направен само преди около година. И внимавате с тези които ви уверяват че "непременно ще има вода на това място"...

Успех на всички!

PS: Валери Стоилов е също един от добрите специалисти по термопомпи както и производителя на помпи за 7800лв.... smiling smiley
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
26-11-2007 - 21:35:37
Роза, стойноста на самата Термо-помпа отнесена към общата сума зависи от начина на изпълнение вътре в сградата тоест какво допълнително оборудване(екстри)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-16 15:31 от Stan.
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
27-11-2007 - 15:04:50
Korekten7,от написаното личи че по-скоро имаш проблеми с сондажа а не с Термо-помпата, при необжосимият дебит нещата ще се оправят.
Сондажа ти е направен лошо плащал си на метър и са пробивали много дълбоко за да ти вземат повече пари,стигнали са до песачлива почва където ти бяга водата. Правиш нов сондаж поне на 5 метра от стария и по-плитичко и всичко ще е наред.
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
27-11-2007 - 18:18:08
Stan

В двора си имам готов кладенец. Водата е на 10 метра дълбо4ина. Кладенеца е с диаметър 80см и воден стълб 1.8 метра.
Не съм мерил още за колко време се из4ерпва и за колко се пълни отново.

Отработената "охладената" вода може да си отива директно в мръсния канал.

Ако сложа термопомпа 10-12 кВ какъв дебит на водата ще ми е нужен за да нямам проблеми със захранването и ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход