Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво отопление да използвам за фирма?

Публикувано от костадинка 
Здравейте! За много години да ви кажа първо.
Чудя се все още какво отопление да използвам във фирмата, която в момента е в строеж. Постройката е 520 квадрата, но от тези 520 кв ще се отопляват само 250 кв. Отказвам да се отоплява с климатици. С газ все още е рано, тъй като все още не е газифицирано в района. Говоря за Асеновград. Остава котел с твърдо гориво. Мисля, че това е най-добрия вариант за икономисването на ток, а и ще е по-топло. Някои казват, че с котел на твърдо гориво има повече сметка отколкото котел на газ. Нека тези, които имат котли или имат опит, нека да споделят тук. Все още не съм купила котел и други неща. Искам първо да чуя мнения и да преценя кое е най-добрия вариант
za kostadinka. nai dobria variant e da si montirash - pirolizen- kotel na tvurdo gorivo. kotela raboti na darva i na vuglishta.lesen za obslujvane i e mnogo ikonomichen.triabva da se montirat trabi predi samata zamaska po poda do mestoto kadeto ste ima radiator.taka ili inache triabva na mesto dase dade tochna pretsenka.za poveche informatsia pishi ili na tel. 048-815736.
Za kostadinka . Pirolizniq kotel raboti samo na darwa i mojem da predlojim kotel do 80 kw. pri sega6nata cena na darwata nqma po ikonomi4no ne6o . a instalaciqta moje da se prewklu4i w posledstwie na kotel na priroden gaz. moje da se naprawi i smesena sistema s slan4ewi kolektori . mojem da se 4uem na tel. 0887281015
za kostadinka. ima tri nachina za otoplenie .1.klasicheskia-radiatori. 2.sus ventil konvektori ( raboti na prinzipa kato parnoto na avtomobila - snabdeno s ventilator).3.vodno podovo-polaga se purvo toplo izolazia na plochata i sled tova se montirat trabite naviti po opredelen nachin,sled koeto se pravi zamaskata. tretia nachin e nai dobria ,zashtoto nese suobraziavash sus mebelite v staiata.sled tova ikonomisvash skupite radiatori i kranove ,koito nese znae koga shte zapochnat da tekat. a za ikonomiata pri vodnoto podovo spor niama- za 1 m2.ot staiata e neobhodima 80vata toplina i temperatura 45 gradusa na vodata v trabite.zabeleji -pri radiatorite veche stava-za1 m2.ot staiata e nujna - 200 vata. i temperatura 70-80 gr. dva puti po ikonomichno.ako te interesuva neshto po podrobno molia obadise . tel. 048-815 736.
Re: газификация на жилища
25-01-2006 - 15:48:55
interesuvame da li ima gazov kotel sus sedmichen programator , moje li da se naglasia vsiaka staia pooddelno. mislia che miro moje da mi dade otgovor . zapoviadaite vkliuchete se i drugi. blagodaria.
svilen
Re: газификация на жилища
27-01-2006 - 16:02:10
za kostadinka!
prodavam isu6ena darvesina za kotlite koito vi predlagat za6toto vseki znae 4e pirolizen kotel za da e ikonomi4en trebe darvesinata s kojato raboti da e mn dobre izsu6ena ina4e si ba4ka kato obiknoven kotel na tvardo gorivo.
sram za vseki targovec na kotli e da ne predopredi klientite si za tezi podrobnosti.
kolkoto do gasta-po-dobre e napravo da se kupi takav kotel,spestjava mjasto i dosta rabota po obslujvaneto na kotela,koi 6te hvarlja darva na kotela-o6te edna zaplata za paradjijata!:crazy:
koi 6te garantira zapazvane na cenite na gorivata,bilo to i gassmiling smiley
imateli proektirano kotelno,sklad za gorivoto,komin,prinuditelna ventilacija?
spored men bade6teto e v gas-kotel,svargete se s nekoe ot gazovite drujestva na OVERGAS,platete edin pat i zabravete.....a da poglednete i kreditite po programite za energiina efektivnost-tam nema nikade preferencii za kotli na tvardo gorivo, a dali ima za gazovo oborudvane?
uspeh prez 21 veksmiling smiley 10x za vnimanieto
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход