Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Подпорна стена

Публикувано от caridi 
Re: Подпорна стена
07-05-2008 - 12:29:03
Здравейте!

На мен също ми се налага скоро да правя подобна подпорна стена.
Искам да попитам caridi колко ти струваше само проекта за стената. И също така, предполагам, че той е подпечатан. За да знам горе-долу каква сума да си подготвя.
Re: Подпорна стена
15-04-2010 - 17:30:42
Здравейте, имам следния проблем с една подпорна стена и много моля, ако някой може да ми помогне с идея какво да правя и дали е необходимо да правя нещо. Преди около месец направих подпорна стена,под формата на буквата Г, висока е около 3м и едната страница е дълга 4м.,а другата около 2,5м. По късата страна на стената има и залепени стълби, защото двора е с голяма денивелация. Та около 10 дена след като беше направена стената запалихме огън в чупката и тя се напука тук таме и там, а където беше пламъка се откъсна едно парче кръгло с около 1м. диаметър и дебело 3см, като се показа и арматурата от вътре. Това парче е от страната на стената където ще бъде напълнено с почва. Стенате е дебела 30-35 см, пълна е с бетон и арматура. Стената е съпила на бетонни плочи, дълбоки около 30 см в почвата, които се използваха за основи на стената. Та, въпроса ми е, може ли тази стена да падне като се подпре с почвата от едната страна, като няма направени дренажи и някакси водата от дъждовете да я подкопае и необходимо ли е да се правят дренажи на подпорни стени. И дръгият ми въпрос е дали трябва тези пукнатини да се измажа и с какво , както и тази отлюпена люспа, за да може зимата да не се разяде от водата, която замръзва и може ли да я подронва и разруши.Много ще съм ви благодарна ,а ко ми помогнете, че направо сърцето ми е свито. Дадох 700лв за труд и още 1000лв за бетон, греди, платна, желязо и пирони. Вече незнам какво да правя ,а и нямам кой знае какви възможности. Ако някой може да ми помогне моля да ми пише на е-маил: jaskata@abv.bg
Re: Подпорна стена
15-04-2010 - 18:13:35
А дали дадохте 100-на лева за проект или май не?

На въпроса - задължително попълнете със здрав циментов разтвор, където се показва арматурата, ама циментов, а не варов!
Също така е трябвало да оставите барбакани за оттичане на водата. Това, дето е стъпила на бетонни плочи не ми е много ясно, щото трябва да има контрафорс за основа или пета, както му викат някой. 30 см. дълбочина в земята за 3 метра височина eye popping smiley направо не ми се мисли, ако е вярно!
Re: Подпорна стена
15-04-2010 - 18:14:23
Много грешки...накуп.
Поправими,за щастие.Тука има стари бетонджии-ще помогнат за това как да се поправи откъртеното.Поправя се.
За дренажа...има и там няколко варианта...единия е с дренажна тръба,другият е с отвори в самата стена,през които да се оттича събралата се зад не я вода.
Re: Подпорна стена
15-04-2010 - 18:24:02
[Здравейте, имам следния проблем с една подпорна стена и много моля, ако някой може да ми помогне с идея какво да правя и дали е необходимо да правя нещо. Преди около месец направих подпорна стена,под формата на буквата Г, висока е около 2м и едната страница е дълга 3,5м.,а другата около 2,5м. По късата страна на стената има и залепени стълби, защото двора е с голяма денивелация. Та около 10 дена след като беше направена стената запалихме огън в чупката и тя се напука тук таме и там, а където беше пламъка се откъсна едно парче кръгло с около 1м. диаметър и дебело 3см, като се показа и арматурата от вътре. Това парче е от страната на стената където ще бъде напълнено с почва. Стенате е дебела 30-35 см, пълна е с бетон и арматура. Стената е съпила на бетонни плочи, дълбоки около 30 см в почвата, които се използваха за основи на стената. Та, въпроса ми е, може ли тази стена да падне като се подпре с почвата от едната страна, като няма направени дренажи и някакси водата от дъждовете да я подкопае и необходимо ли е да се правят дренажи на подпорни стени. И дръгият ми въпрос е дали трябва тези пукнатини да се измажат и с какво , както и тази отлюпена люспа, за да може зимата да не се разяде от водата, която замръзва и може ли да я подронва и разруши.Много ще съм ви благодарна ,а ко ми помогнете, че направо сърцето ми е свито. Дадох 700лв за труд и още 1000лв за бетон, греди, платна, желязо и пирони. Вече незнам какво да правя ,а и нямам кой знае какви възможности. Ако някой може да ми помогне моля да ми пише на е-маил: jaskata@abv.bg
Re: Подпорна стена
15-04-2010 - 18:31:11
Здравейте, имам следния проблем с една подпорна стена и много моля, ако някой може да ми помогне с идея какво да правя и дали е необходимо да правя нещо. Преди около месец направих подпорна стена,под формата на буквата Г, висока е около 2м и едната страница е дълга 3,5м.,а другата около 2,5м. По късата страна на стената има и залепени стълби, защото двора е с голяма денивелация. Та около 10 дена след като беше направена стената запалихме огън в чупката и тя се напука тук таме и там, а където беше пламъка се откъсна едно парче кръгло с около 1м. диаметър и дебело 3см, като се показа и арматурата от вътре. Това парче е от страната на стената където ще бъде напълнено с почва. Стенате е дебела 30-35 см, пълна е с бетон и арматура. Стената е съпила на бетонни плочи, дълбоки около 30 см в почвата, които се използваха за основи на стената. Та, въпроса ми е, може ли тази стена да падне като се подпре с почвата от едната страна, като няма направени дренажи и някакси водата от дъждовете да я подкопае и необходимо ли е да се правят дренажи на подпорни стени. И дръгият ми въпрос е дали трябва тези пукнатини да се измажат и с какво , както и тази отлюпена люспа, за да може зимата да не се разяде от водата, която замръзва и може ли да я подронва и разруши.Много ще съм ви благодарна ,а ко ми помогнете, че направо сърцето ми е свито. Дадох 700лв за труд и още 1000лв за бетон, греди, платна, желязо и пирони. Вече незнам какво да правя ,а и нямам кой знае какви възможности. Ако някой може да ми помогне моля да ми пише на е-маил: jaskata@abv.bg
Re: Подпорна стена
15-04-2010 - 18:54:54
Ама как да пробия дупки в основите на стената, които зимата като замръзне тая вода може да раздъе и да разръши лека полека стената откъм основите
Re: Подпорна стена
15-04-2010 - 20:19:02
avatar
Slun4o, и един лев не е даден за проект според мен, както знаеш това са грешни пари.
Но както и да е, да опитаме да помогнем.
Госпожо, казвате, че стената е правена преди около месец. Би трябвало все още да можете да се свържете с хората, които са я изпълнили. Ако е така, помолете ги да опишат цялостното изпълнение, от изкоп до "хайде със здраве". И пуснете тази информация тук. Ако това е невъзможно, ще трябва да се изяснят поне някои неща.
А това, че "отлюспеното парче" е дебело 3 см може само да ви радва, поне армировката е с добро покритие.
Re: Подпорна стена
15-04-2010 - 20:24:30
да,не съм плащала отделно от тези 700лв за труд и за проект,прав си,но майсторите, които наех ми бяха препоръчани, че са правили много подобни неща
Re: Подпорна стена
15-04-2010 - 20:55:07
''Майстор'' пък бил той и препоръчан не е равно на проектант. Може да обмажете от страната на почвата с ''Пенетрон" за да запечатате бетона и да не прониква вода в него .Кръпката не е толкова страшна,но поправка само със силен циментов разтвор.Дренаж или барбакани задължителени.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход