Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

изолация на таван

Публикувано от Bbo 
Bbo
изолация на таван
10-01-2006 - 14:44:26
Моля за съвет.

В края на есента поради независещи от мен обстоятелства реших да залепя изолация на тавана(последен етаж на стар тухлен блок) с цел икономия на топлина.
Посъветваха ме да използвам Fibran и след това го залепих със съответния материл за лепене на изолация, но понеже беше късна есен оставих скобите(дюбели) и мрежата за пролетта. Но какво се случи след първия сняг и доста ниските температури! Започнаха да се разлепят с пукане някой от листовете. Консултирах се с приятел и той ми каза, че се дължи липсата скобите(дюбели) и на това, че фибрана е много гладък. От друга страна ми казаха, че този фибран(2 см дебелина) се използвал само за под и дори да съм сложил дюбели и мрежа със замазка пак нямало да държи замазката. Наистина част от изолацията ми е EPS (жълт) който е по-релефен не е мръднал.
Вече не знам какво да мисля и да направя? Дали да я залепя пролетта и да сложа всичко необходимо или да я махна цялата и да сложа гипскартон с вата?
Re: изолация на таван
15-01-2006 - 12:35:49
...Сложи си гипскартон с вата...и приключвай с проблема - иначе може да се намеси тъщатаsmiling smiley
Re: изолация на таван
20-01-2006 - 01:51:31
Избягвай обаче стъклените вати, по-лоши са пък и доста по-рехави от каменните , т.е. минералните. Видиш ли жълта вата значи стъкло- бягай надалеч
Re: изолация на таван
20-01-2006 - 10:45:24
Е не си прав за стъклените вати. Супер са точно за този случай- може да си сложи 10см. дебела вата над гипсокартона и няма да има проблем.
Re: изолация на таван
20-01-2006 - 10:48:04
АМи без дюбели по принцип би трябвало да падне. Не знам какво ти е пречило да слагаш дюбелите и да оставиш млежата и шпакловката за пролетта. Доколкото разбирам си го сложил от вътрешната страна, т.е. фибранът е защитен от атмосферни въздействия и UV лъчи, така, че не е проблем да изчака шпакловането.
Re: изолация на таван
20-01-2006 - 19:51:51
При положение че има влага, недай си боже ако прокапе нещо от горе стъклената вата се скапва, изпитал съм го на гърба си. Иначе става, о.к.
Re: изолация на таван
21-01-2006 - 10:59:11
Срещу прокапването има хидроизолацииsmiling smiley И каменната вата ако се навлажни ще и паднат характериститиките достатъчно.
Re: изолация на таван
21-01-2006 - 21:55:49
Е да, но все пак имам повече вяеа на каменната, мисля че е по-добра по принцип
Re: изолация на таван
23-01-2006 - 10:37:11
И по скъпаsmiling smiley Специално за изолиране на таван, покрив - стъклената си върши перфектна работа. Каменната е за под, фасада, шумоизолация...
Re: изолация на таван
25-01-2006 - 10:37:51
Обади се на Миро да дойде да ти направи таван с вата от зелен картон, няма да ти вземе много - 0896839430 smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход