Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измазване на фасадите с вар преди поставянето на топлоизолация - "+" и "-"

Публикувано от Iv_dhl 
Re: Измазване на фасадите с вар преди поставянето на топлоизолация - "+" и "-"
23-09-2007 - 19:13:17
Здравей asdf123,

Съгласен съм и с твоето мнение но немога да си обясня нещо.

Не казват че е по добре ами направо задължително използването на EPS по фасадата поради паропропускливите му свойства. На което казват че получаваш "дишаща" стена. Всичките или голяма част от парите получени от готвене сушене на бебешки дрешки или къпане дори при самото дишане на човек или домашен любимец излизали през стените и не се получавало мухъл. Ако фасадната изолация е изпълнена с XPS то стените се запечатвали и влагата си оставала вътре при което мухъла ти е спътник в живота. Дали съм разбрал правилно или не незнам.

Но ако приемем че е правилно и проследим тези пари следователно през вътрешната мазилка те ще минат през тухлите и отиват къде... в изолацията. Следователно би могло да бъде възможно да се сдобиеш с влага между зидарията и EPS-a.

Съгласен ли си?

До Iv_dhl,
Не се коси Iv_dhl. Затова са форумите всеки да споделя и търси информация.
Относно допълнителните въпросителни, не мога да ти отговоря трябва да се включи специалист.


До dakoni,

След като стиропора не е добър с какво да изпълнем фасадната изолация в такъв случай? Аз немога (финансово) да си позволя да завия цялата къща с дюшек от каменна вата. Тя ще излезе толкова скъпа че цял живот неможе да се изплати.

Успех.

Поздрави Иво

Re: Измазване на фасадите с вар преди поставянето на топлоизолация - "+" и "-"
23-09-2007 - 21:06:40
Другата седмица ще доиде екип от София за да обсъдим, колко как и т.н за пенополиуретан та,ако иска някои може да доиде и да види за какво иде реч. Аз ще ви държа в течение как стоят нещата.
Re: Измазване на фасадите с вар преди поставянето на топлоизолация - "+" и "-"
23-09-2007 - 22:34:56
Ще е интересно да споделиш.
Води си подробни бележки.
Ако оби4а6 питай ги и за подова изолация как стоят нещата, не само за фасадна.
Re: Измазване на фасадите с вар преди поставянето на топлоизолация - "+" и "-"
23-09-2007 - 22:36:48
още по-добре е
това чудо не попива вода от него даже ще си направя и покрива
Re: Измазване на фасадите с вар преди поставянето на топлоизолация - "+" и "-"
24-09-2007 - 09:39:52
Това "чудо" става са сандвич панели и там където е изолирано от въздух. Тук не съм специалист, но съм чувал, че във времето изолационните му качества рязко се променят и живота му е доста кратък. Много ще ми е интересно да науча повече.
Дакони, къде ще е този семинар???
Re: Измазване на фасадите с вар преди поставянето на топлоизолация - "+" и "-"
24-09-2007 - 10:02:41
Има полиоретан който при стареене се свива , имаше такъв случай с едни бойлери изолирани с такъв полиоретан и се свиха все едно вакумирани , наложи се спиране на производството им .
Re: Измазване на фасадите с вар преди поставянето на топлоизолация - "+" и "-"
24-09-2007 - 11:16:32
To Ivo_HK: Иво, има разлика между дишане на стената и влагата, която евентуално може да се появи. XPS-a не запечатва фасадата, просто има много по-голямо съпротивление на паропреминаване или т.нар. дифузия. Това не означава, че "запечатва", а просто е с доста по-слаба паропропускливост. Влага, а от там мухъл имаме когато парата кондензира между някой от слоевете на стената през зимния период и този конденз не може да се изпари през лятото.
Re: Измазване на фасадите с вар преди поставянето на топлоизолация - "+" и "-"
24-09-2007 - 16:01:45
Tova nqma da e seminar, a 6te doidat ot firmata,koqto go polaga da se pazarim i pitame na moq obekt, a tova e v Blagoevgrad. Hubavoto, e 4e horata idvat na mqsto bez da te obvurzvat finansovo i ...
Re: Измазване на фасадите с вар преди поставянето на топлоизолация - "+" и "-"
05-10-2007 - 10:42:16
asdf123 Написал:
-------------------------------------------------------
> Хастар - да, ама само да се скрият идиотиите на
> зидарите, т.е. крива стена, тухли с дупките навън
> и други подобни. Във всички останали случаи просто
> няма никакъв смисъл. Това с влагата между стената
> и ЕПС-а нещо никак не ми се връзва и не вярвайте
> на глупости. Влага може да има само ако влиза
> отнякъде вода.
> При добре изпълнена изолация с качествен ЕПС и
> качествени материали вероятността да се скапе след
> 4-5 години е много минимална. Но професионалистите
> за проектиране и изпълнение на такава не са много
> у нас. По фасадите има много елементи и критични
> места, където може да се получи напукване и след
> това пропускане на вода.


asdf123,
явно ще те послушам, има логика в това което казваш winking smiley
Но смятам да измажа отвътре, за по-добро захващане на тухлите.
Имам един въпрос, при постигане на прави външни стени, според вас кой е по-добрия вариант за лепене на неопора - на гребен или на топки с ленти лепило по крайщата?

Към дакони,
Данка, приятелю, моля те замисли се за този полиуретан, за да не се получи BG изпълнение и после само ядове. Дали наистина няма да се "изпари" с течение на времето. На едно място имах пръсната пяна, вярно че е монтажна, (без да я огрява слънцето) реших да я махна и ... отвън здрава, леко потъмняла, а отвътре ... прах, гадно! Мисълта ми е да не би да се получи нещо подобно и при теб.
Знам, че те запалих по нея, но аз лично вече се разубедих. Звучи много готино за перфектната топлоизолация, но на каква цена и за колко време ще бъде такава!
Re: Измазване на фасадите с вар преди поставянето на топлоизолация - "+" и "-"
16-10-2007 - 13:13:12
И аз да се включа по темата с един аматьорски въпрос:

Започваме покрива тия дни и с него приключваме грубото строителството за тази година. Обаче се чудя дали не е хубаво да се облекат бетоните на къщата с изолация преди зимата? Имам и колони, които държат терасата и покрива на верандата. Те са с доста поначупени ръбове и майсторите искат да ги измазват. Та - да ги оставя ли да ги мажат и отгоре да се изолират или направо да се изолират? Сега ли е по-добре да се лепи изолацията на бетона или напролет?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход