Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

разрешително за строеж

Публикувано от ticon 
разрешително за строеж
14-09-2007 - 20:52:16
Казаха ми че ако строя до 30 м2 на парцел в регулация не е необходимо разрешитрлно за строеж. Така ли е ? :crazy:
inj
Re: разрешително за строеж
14-09-2007 - 22:57:08
Не е вярно

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: разрешително за строеж
15-09-2007 - 09:36:48
явно е така, защтото в закона не намирам нищо такова.
а някой знае ли дали ако закупя зглобяема къща тя авроматично ще има необходимите документи за да се монтира?
inj
Re: разрешително за строеж
15-09-2007 - 12:41:37
smiling smiley Не, няма такова нещо. Пак си има проектиране. Няма типови проекти вече, които може да си купиш. Това си е къща все пак, отговаряща на всички изисквания.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: разрешително за строеж
15-09-2007 - 13:18:22
Za sglobiaemata kusta si minavash po celia proceduren red I sas sastite obstinski taksi, kakto i za monolitno stroitelstvo:
1. Viza za proektirane ot obstinata (g.arhitekt) - vadi se s aktualna skica i not.akt - po zakon za 1 sedmica... i taksa okolo 10-tina lv. mislia beshe...
2. Proektirane (kvadratura, razpredelenie, ViK i El. instalacii, ventilacii i pr.)
3. Vnasiane na dokumenti s molba za razre6itelno v obstinata (paketa trybva da sadarja t.nar. "investicionen proekt" - t.e. arhitekturna 4ast i konstrukcia, ViK, el. i pr.; + predvaritlen dogovor s ViK i Energo)
Ima 2 rejima za izdavane na razre6itelno:
1. Ako si plati6 okolo 500 lv. na t.nar. NADZORNI konsultantski firmi, koito saglusavat otdelnite proekti (arhitektura, ViK, GEODEZIA! i pr.) i pravit t.nar "eksperten doklad" - togava bi trybvalo da polu4i6 razre6itelnoto ot obstinata po-barzo. Po zakon e 7 rabotni dni, no...
2. Ako direktno vnese6 paketa s dokumenti v obstinata - 4aka6 meseci...
NAJ-VAJNOTO E DA NAMERISH SVESTNI FIRMI (ILI PROEKTANTI), koito da izgotviat dobre proektite... i badi gotov, 4e NIKOI nikoga ne spazva obestanite srokove... predvidi si 1-3 meseca v pove4e ot tova, koeto ti obestavat. Moiat proekt napr. (celia!), go pravi firma i po dogovor trybva6e da e za 1 m. - stanaha 3... v OBSTINATA - GL.ARHITEKT BESHE V OTPUSK I GO 4AKAH SAMO DA SE VARNE 1 MESEC I PR. USPEH!
Re: разрешително за строеж
15-09-2007 - 13:27:25
a! i OSTE NESTO... firmite za sglobiaemi kusti trudno se zahvastat s malki proekti... obiknoveno predlagat nesto GOTOVO - tip bungalo - togava moje bi se vodi vremenna postroika i niama nujda ot razre6itelno ZA STROEJ... ili pone izdavanetomu e dosta po-oblek4eno i s po-malko dokumenti. Vremennite postroiki sa s drug rejim "KATEGORIA" - trybva da vidi6 Zakona za ustroistvo na teritoriata...
inj
Re: разрешително за строеж
15-09-2007 - 13:52:47
vavy Написал:
-------------------------------------------------------
> a! i OSTE NESTO... firmite za sglobiaemi kusti
> trudno se zahvastat s malki proekti... obiknoveno
> predlagat nesto GOTOVO - tip bungalo - togava moje
> bi se vodi vremenna postroika i niama nujda ot
> razre6itelno ZA STROEJ... ili pone izdavanetomu e
> dosta po-oblek4eno i s po-malko dokumenti.
> Vremennite postroiki sa s drug rejim "KATEGORIA" -
> trybva da vidi6 Zakona za ustroistvo na
> teritoriata...

И какво разбираш под малка?



e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: разрешително за строеж
15-09-2007 - 14:04:54
Под малка наистина се разбират различни неща.... но обикновено за под 50 кв.м. трудно се навиват, а когато е в пиков сезон (лятото) някои фирми официално съобщават, че с такива проекти не се захващат. Аз лично това лято попаднах на няколко такива... поне бяха честни отначало, а не после да те въртят и да те бавят, защото си малък клиент. Ще кажа само, че в момента за къща 2 ет. и РЗП 155 кв.м. (сглобяема) имам договор от 1.06. 2007, а още не е започната основата.... защото имало големи поръчки?!!! Явно ще строим през зимата...
Re: разрешително за строеж
15-09-2007 - 18:39:52
излиза че при положение че ще имам същите разправии в общината е по-добре да си направя сжястен проект и да си претна сам едноетажна къща от итонг. Май и ще ми излезе по-евтино и ще останат пари и за бонуси на общинарите winking smiley
inj
Re: разрешително за строеж
18-09-2007 - 19:51:00
Итонг като носеща конструкция???? Я пак!!!

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход