Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изолация на таван

Публикувано от Spiderman 
Изолация на таван
06-01-2006 - 16:15:36
Здравейте! smiling smiley

Много полезни неща научих от този форум, но не можах да намеря (извинявам се, ако съм пропуснал при търсенето) информация за вътрешна изолация на таван на апартамент.

Апартамента е доста топъл, почти не се налага допълнително отопление.

Целите са ми :

- предимно да скрия кабели за осветително тяло, което искам да преместя с около 2 метра встрани
- да намаля поне малко загубата на топлина към горния етаж.

Мисля да ползвам Депрон 6мм (около 5-6 лв/м2).

Притесненията са ми:

- ще има ли някакъв ефект подобна топлинна изолация
- вероятна ли е появата на мухъл (ще сменя и дограмата с PVC скоро)

Ще се радвам, ако някой сподели опита си в подобна ситуация!

confused smiley

Petyr
Re: Изолация на таван
07-01-2006 - 00:03:51
Аз не бих те посъветвал да сложиш депрон, поради малката му дебелина и цената му (както често пише Явор Андреев в този форум). Депрона не се различава по нищо от Фибрана (и двете са XPS), 1 кубик фибран е 200 лв. един кубик депрон е 1000 лв. 5 пъти по-скъп!!! а в действителност е едно и също. По добре си сложи 5 см Фибран (ако няма да стане много нисък тавана) Или поне 2 см.

Мухъл не би трябвало да се появи, защото XPS не е паропропусклив. Ако сложиш гипсокартон и над него вата, то между гипскартона и ватата трябва да сложиш пароизолация (найлон), защото парите ще минат през ватата и ще стигнат до по-студената плоча над нея и там може да кондензират, ако е достатъчно влажно и достатъчно студено.

Върху изолацията е по-трудно да се появи мухъл, защото температурата е по-висока и влагата неможе да кондензира там.
Отстраняване на плесен
09-01-2006 - 09:33:19
След ремонт преди 4г. в апартамента се появи плесен, почти навсякъде. Правиха гипсова шпакловка върху старата, обикновена мазилка. В жилището до момента нямаше такива проблеми. Стара тухлена кооперация, строена преди около 40г. Най-изявен е проблемът в кухнята, въпреки, че сложихме аспиратор. Дограмата навсякъде е дървена. Част от тавана е под открита тераса и там освен плесента и боята започна да се отлепя. Боядисвано е с български латекс.
Re: Изолация на таван
09-01-2006 - 17:27:35
При положение, че става въпроса за един и същи тип материал, не е оправдано да дам 5 пъти повече пари, наистина. Аз се спрях на Депрон поради факта, че има тънки плоскости, които няма нужда да се монтират със специални дюбели, а само с лепило (разход 300 мл/м2) поне така ми казаха в няколко магазина. Но аз все пак исках да чуя и странично, некомерсиално мнение.

Общо взето съм се занимавал с какви ли не строителни дейности и мисля да се справя сам. Дори идеята ми е да мина без допълнителна замазка върху плоскостите, а само със специална самозалепваща лента (50мм) върху фугите и отгоре да грундирам. Дали може да се ползва най-тънкия Фибран за целта?
Или да потормозя съседите над мен, като прокопая в бетона едно каналче за кабела smiling smiley

А мухълът ме притеснява да не се появи по краищата, в ъглите на изолирания таван.
Там където бетоновата основа е студена...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход