Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мрежа за каменна облицовка

Публикувано от StefanB 
Мрежа за каменна облицовка
28-08-2007 - 14:42:52
Дайте съвет, който се е сблъсквал - трябва да правя каменна облицовка на две фасади и по цокъла. Камъкът е травертин - плочи 60/30, прави ще се лепят. Майсторът идва в понеделник и иска плочите да са закарани, да го чакат торбите Боро флекс, дюбели и мрежа... Само две руси шведки и боров вазелин пропусна да поръча, ама кво да го правя, майстор с голямо М, трябва да ги глезиме, че са кът...
Та, иска да купя мрежа. Три пъти питах каква, каза 5/5 квадрати, поцинкована, на платна 2/1 метра. Гледам в склада на Боро такава, те викат - това е за замазка, за камъни се слага по-дебела ф5 заварена 10/10 квадрат. Звъня му аз, вика каквато купиш такава ще сложа, но поцинкованата а по-добра, ще издържи. Дайте акъл някой слагал ли е такава, страх ме е да не паднат плочите особено от високата част - под покрива е на 6 метра високо....
Re: Мрежа за каменна облицовка
29-08-2007 - 08:51:50
аз слагам от тази АКС 5/5 на мрежи 2/1 м, хващам я с дюбели 6/8 на Хилти, най-високото ми е до 1.5 м, камъка е 3/4 см дебел рязан гнайс на 20 см широчина, но го лепя с Ардекс X7G и 30% кварцов пясък. гледам до нас ремонта на ДСК пак по същия начин го правят, със същата мрежа врачански камък на 5 м височина на фасадата и то на итонг. Мисля че ще издържи, ако основата ти е здрава и мрежата е здраво захваната, вземи си хубави дюбели, Хилти имат и метални, но не са евтини
Re: Мрежа за каменна облицовка
29-08-2007 - 09:37:40
Мерци, Велчев, здрава ми е основата, то това беше дилемата, дали там където слагам камък да шпакловат две ръце с мрежа изолацията, убедиха ме да го направя именно за да е равна и здрава и да е ницка после разходната норма на каменарите, освен че е идеално отвесирана. Дебелината на изолацията върху бетона е 5 см, на тухлата е 7, дали има толкова дълги дюбели... От Киров ли ги купуваш? И аз чух за метални, но майстора каза, че няма смисъл да се набутвам, били по 50-60 ст. единия, пластмасовите щели да свършат работа.
А самият дюбел как застъпва мрежата, просто един вид разпъва платното, вероятно, имам предвид слага ли се кукичка или шайба за да е по-голяма главата. И дюбелите са тип дюбел-пирон или за винтоверт? Колко на кватрат / платно броя да смятам, като ги купувам?
Re: Мрежа за каменна облицовка
29-08-2007 - 10:39:57
В Киров нямаше толкова дълги когато търсих, В Практикер и Бриколаж имаше, но не ми харесаха и не взех. На Видира изобщо не вярвам за камък. На ниските места и без изолация набих арматурно желязо 8 мм и го закривих да хване мрежата, гледах че хотела в Симеоново така го правеха. После взех от Хилти с дължина 11 см, пластмасови с широка глава, дюбел-пирон. Цената им беше 30 ст с ДДС и 8% отстъпка. Моята изолация е 6 см, хващат на бетона отдолу. Слагам ги горе долу на схема 40/40 см, застъпват мрежата по кръстоските. По принцип Хилти имат програма, която изчислява натоварването и броя на м2. Проблема е че поддържат на склад малък асортимент и брой, за доста се чака, но доставката е обикновено до седмица. Металните имат допълнителна широка глава, която се слага за по-голямо застъпване и са за по-голям товар. Влез в страницата, но там малко е изложено. Знам че и Вюрт имат голям избор, но там загубих връзката, че доставят само на големи клиенти.
Re: Мрежа за каменна облицовка
29-08-2007 - 11:23:08
Mnogo blagodarya, sega chte pogledna sayta im, тъкмо и ще видя къде им е офиса/магазина.
Re: Мрежа за каменна облицовка
29-08-2007 - 12:00:49
В София единия е в Бизнес парка, другия след тунела за Люлин в магазин Лабиринт, в първия има повече неща. В Бизнес парка са и Вюрт.
Успех
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход