Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
01-09-2008 - 21:40:41
коалата това наводняване на темата никак не ти се отразява добре, пък и вече е показвано такова нещо и то не немско. Съответно доста по-евтино от немското. Помпите са на 12V и се захранват от фотоволтаик и мога да ти кажа дори фирмата производител, защото ги внасяхме по едно време, само че цената от 300лв за 12V помпа не се нрави много много на хората.


www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Подвижни Фотоволтаични Колектори
15-09-2008 - 08:46:43
Време е да се похвалим с новото изделие - подвижна стойка за 2, 3 или 4 фотоволтаични панела.


http://integral2005.com/images/products_09.jpg

Един модул BS-12PV управлява едновременно 12 стойки.
Очаквайте подробна в сайта на Интеграл 2005.
Re: Подвижни Фотоволтаични Колектори
15-09-2008 - 12:19:58
Панелите ги завиваме да не истинат за зимата - вече лягат да спът зимен сън smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
15-09-2008 - 17:49:57
Значи докато твоите панели спят завити и НЯМА ДА ТОПЛЯТ ПРЕЗ ЗИМАТА ще ти остане време да изкараш някой курс по математика smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
15-09-2008 - 18:49:06
за какво наводняване става въпрос? не им ли писна на хората от ментета? Как за 2,3 хиляди ще си спретнеш хубава система? С PVC-тръби?Или с китайски колектори?И колко ще работи фото-волтаична помпа за 300лв?Или ще е само за лятото?Ако искаш да ти работи всичко на 6 не можеш да пестиш от качество.Интересува ме друго защо масово препоръчват вакуумнотръбни колектори? За да печелят от невежество ли?можеш ли да ми дадеш съпоставка между плоски селективни и вакуумнотръбни? confused smiley
Re: Слънчеви колектори
15-09-2008 - 19:03:27
О аз забравих тая тема , не просто погледнах онлайна и се претесних за панелите ви да не вземат да истинат - честно . Иначе мойте системи къпаха туристите цяло лято . smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
15-09-2008 - 19:18:09
Дай данни от твоите в този ден с гъста облачност и валежи! Нямаш нали.
Да ти кажа ли точно колко енергия пада от небето днес, измерено с много прецизен уред?
Re: Слънчеви колектори
15-09-2008 - 19:54:22
някои системи си топлиха лятото, а моята си ме топли и лятото, и сега, и ще си ме топли и още една поредна 6-та зима smiling smiley


www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Слънчеви колектори
15-09-2008 - 20:00:31
Мойте данни са като твойте - пишем деня дъждовен smiling smiley . ще се видим ли на пловдивския , то май и другите колеги да жегна .
Re: Слънчеви колектори
15-09-2008 - 20:21:35
Разбира се че ще се видим на панаира. Ние сме на VIII поле пред 11-та палата щанд 23. Заповядайте!


www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход