Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
22-09-2010 - 20:35:29
Geto, уж си активен тука, а не четеш. И в другата тема за водно подово забелязах. Ако прочетеш темите ще ти се изяснят нещата (поне аз от там разбрах как действа и за какво е онзи клапан). Иначе ти трябва помпа и диференциален термостат ако бойлера ти е под колекторите, а ако е над тях може и нищо.
Re: Слънчеви колектори
22-09-2010 - 21:21:56
Бул прав си. Ама темата е толкоз голяма, че нямам време всичко да изчета. Иначе бойлера ще бъде под колекторите. Благодаря

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Слънчеви колектори
28-10-2010 - 18:56:28
Колеги помагайте със съвети
Преди 3 седмици пуснах в действие втората си слънчева система работеща на гравитачен принцип. Миналия ден тръгнах да я пълня с пропилен гликол, но забелязах проблем с самоциркулирането - до бойлена достигаше 85 градуса, но водата не се вътреше към колектора...
Колектора е на терасата (хоризонтално изпълнение и положение), бойлера е с хор. с мантел/водна риза, тръбите са с вътр. сечение 20мм с необходимия наклон, общ тръбен път 15 м, денивелация между бойлер най ниската точка на бойлера и най-високата на колектора е повече от 1,3м, системата е затворена, като имам авт. обезвъдушители на колектора и на най-високота точка, преди да влезе във водната риза на бойлера.
Всъщност системата е абсолютно еднаква с първата ми система като компоненти и изпълнение, но уви има някакъв проблем с естествената циркулация....
Идеи...???
моето най голямо притеснение е, че проблема може да е в пълненето и обезвъдушаването на водната риза в бойлера...
Re: Слънчеви колектори
24-12-2010 - 17:54:10
Здравейте,имам малък проблем.Имаме слънчеви колектори и случайно натиснах едно копче на контролното табло.Марката му е MerlinGerin.Значи копчето имаше за цел да показжа темп на батерийте,но ас го задържах и мисля че промених темп при която да се включва помпата.Възможно ли е? Копчето е първото от ляво надясно.Има наклонена черта в него.Блогодаря предварително.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход