Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти

Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде да копая за ограда??

Публикувано от StefanB 
Re: Къде да копая за ограда??
21-07-2008 - 11:13:32
ми плащаш си ко може да праиш :)
и междувременно можеж да чупиш нечии комшииски нос...
вие комшии ли сте или кво ? Врагове... :)

тука при нас цигании такива колкот искаш половината заградили с мрежи по 3 метра от всяка страна на наща улица .. :} пича си направил ограда 2 и кусур с тухли... обаче след нея що да не загради едни 30-40 квадрата.. нищо че не ги ползва :) наскоро един са оплака пък тои наи големия мърляч... гледа овце прасета в двора си... и като додаха хора от общината... метнаха него не тез дет заградили незаконно по 3 метра :) хората им стана смешно как точно тои решил да са оплаква... :) голяма забава беше :) таи че не се ваикаи много :) комшиите да го духат :)

Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-21 11:14 от kalinski.
24-07-2008 - 22:54:17
големи комшии имаш няма що. кво им пречи че и жалба пуснали чак... то по скоро завист сякаш...
06-08-2008 - 12:53:45
В продължение на темата,имам нужда от съвет.Имам проблеми с комшиите и наскоро реших да си вдигна плътна ограда да не ги гледам.Направих си проект за плътна ограда ,получих разрешително за строеж.От 1 месец се опитвам да получа линия за ограда,но никой лицензирам геодезист няма време(и желание) да дойде и да ми я даде(става въпрос за имот в провинцията).Там дето искам да правя плътната ограда има вече изградена ограда от мрежа и бетонни колци.Дайте ми съвет:мога ли да си направя оградата без тази линия и доколко законна ще бъде тя ако нямам протокол за линия за ограда?
07-08-2008 - 00:18:51
и аз съм на същата гара май , само дето нямам проект, а и не смятам да имам ! :S
A40
07-08-2008 - 08:44:04
vili_hr Написал:
-------------------------------------------------------
> В продължение на темата,имам нужда от съвет.Имам
> проблеми с комшиите и наскоро реших да си вдигна
> плътна ограда да не ги гледам.Направих си проект
> за плътна ограда ,получих разрешително за
> строеж.От 1 месец се опитвам да получа линия за
> ограда,но никой лицензирам геодезист няма време(и
> желание) да дойде и да ми я даде(става въпрос за
> имот в провинцията).Там дето искам да правя
> плътната ограда има вече изградена ограда от мрежа
> и бетонни колци.Дайте ми съвет:мога ли да си
> направя оградата без тази линия и доколко законна
> ще бъде тя ако нямам протокол за линия за ограда?

при положение че имаш проблеми със съседите не трябва да започваш без геодезист:без ниво и линия строежа е незаконен,и при първата жалба от някой гориш
16-10-2008 - 19:32:10
Здравеите имам питане относно оградите.
Съседът ще събаря масивна ограда и ще я заменя с ажурна (прогледна) .това нормално ли е ,а ако ние не сме съгласни с това ? Как се процедира в случая.
Благодаря.
17-10-2008 - 12:04:25
E, погледни напред в темата, де....
Строежът на ограда подлежи на регулация по ЗУТ.
За мен, ако той няма проект и на вас не ви харесва може да се оплачете в общината.
Ако обаче има, не можете нищо да направите, разрешение за ажурна ограда - с не повече от 60 см. плътна час над земята (ако е равен терена), той ще си извади без проблем, без изобщо да ви пита, а за да е железен вероятно ще я направи изцяло в неговата територия, тогава съвсем нямате думата.
Ако искате да се заяждате, можете да му направите спънки, но ще му спрат строежа единствено и само ако е не е спазил границата (ще го накарат да представи трасировъчен карнет от геодезическа фирма и ще го вкарате в разходи), иначе е в правото си да си получи разрешение да си построи ограда, след като има документи...
17-10-2008 - 22:29:04
Ok, благодаря.
От тук възниква въпросът как ще си защитя моята собственост.Възможно ли е да си построим някакъв вид плътна ограда без да се изискват разрешение от Общината и с какви материали ??
17-10-2008 - 22:46:09
Стив_69,

а сегашната плътна ограда кой я строил и в коя част е. Искам да кажа нямаш ли право да я защитиш - ако е строена общо/на границата или само от Вас/във вашата част, би трябвало да имате думата за съдбата й.

Но това е идея само, не искам да те подведа, не съм спец.

Блондинка по душа
17-10-2008 - 23:27:46
Здравейте! Моля за съвет! Изчетох ЗУТ, но не намерих отговор на моя въпрос, а именно: имаме поземлен имот, в регулация, с лека ограда, която представлява обикновена мрежа с колове, разположена към задънена улица. Искаме да подменим въпросната мрежа, тъй като е много стара, но без да строим ограда, а просто отново да сложим мрежа с колове, само че нови. Изисква ли се разрешително от общината за това действие? Предварително ви благодаря!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход