Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде да копая за ограда??

Публикувано от StefanB 
Re: Къде да копая за ограда??
21-07-2008 - 11:13:32
ми плащаш си ко може да праиш smiling smiley
и междувременно можеж да чупиш нечии комшииски нос...
вие комшии ли сте или кво ? Врагове... smiling smiley


тука при нас цигании такива колкот искаш половината заградили с мрежи по 3 метра от всяка страна на наща улица .. :} пича си направил ограда 2 и кусур с тухли... обаче след нея що да не загради едни 30-40 квадрата.. нищо че не ги ползва smiling smiley наскоро един са оплака пък тои наи големия мърляч... гледа овце прасета в двора си... и като додаха хора от общината... метнаха него не тез дет заградили незаконно по 3 метра smiling smiley хората им стана смешно как точно тои решил да са оплаква... smiling smiley голяма забава беше smiling smiley таи че не се ваикаи много smiling smiley комшиите да го духат smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-21 11:14 от kalinski.
Re: Къде да копая за ограда??
24-07-2008 - 22:54:17
големи комшии имаш няма що. кво им пречи че и жалба пуснали чак... то по скоро завист сякаш...
Re: Къде да копая за ограда??
06-08-2008 - 12:53:45
В продължение на темата,имам нужда от съвет.Имам проблеми с комшиите и наскоро реших да си вдигна плътна ограда да не ги гледам.Направих си проект за плътна ограда ,получих разрешително за строеж.От 1 месец се опитвам да получа линия за ограда,но никой лицензирам геодезист няма време(и желание) да дойде и да ми я даде(става въпрос за имот в провинцията).Там дето искам да правя плътната ограда има вече изградена ограда от мрежа и бетонни колци.Дайте ми съвет:мога ли да си направя оградата без тази линия и доколко законна ще бъде тя ако нямам протокол за линия за ограда?
Re: Къде да копая за ограда??
07-08-2008 - 00:18:51
и аз съм на същата гара май , само дето нямам проект, а и не смятам да имам ! confused smiley
A40
Re: Къде да копая за ограда??
07-08-2008 - 08:44:04
vili_hr Написал:
-------------------------------------------------------
> В продължение на темата,имам нужда от съвет.Имам
> проблеми с комшиите и наскоро реших да си вдигна
> плътна ограда да не ги гледам.Направих си проект
> за плътна ограда ,получих разрешително за
> строеж.От 1 месец се опитвам да получа линия за
> ограда,но никой лицензирам геодезист няма време(и
> желание) да дойде и да ми я даде(става въпрос за
> имот в провинцията).Там дето искам да правя
> плътната ограда има вече изградена ограда от мрежа
> и бетонни колци.Дайте ми съвет:мога ли да си
> направя оградата без тази линия и доколко законна
> ще бъде тя ако нямам протокол за линия за ограда?


при положение че имаш проблеми със съседите не трябва да започваш без геодезист:без ниво и линия строежа е незаконен,и при първата жалба от някой гориш
Re: Къде да копая за ограда??
16-10-2008 - 19:32:10
Здравеите имам питане относно оградите.
Съседът ще събаря масивна ограда и ще я заменя с ажурна (прогледна) .това нормално ли е ,а ако ние не сме съгласни с това ? Как се процедира в случая.
Благодаря.
Re: Къде да копая за ограда??
17-10-2008 - 12:04:25
E, погледни напред в темата, де....
Строежът на ограда подлежи на регулация по ЗУТ.
За мен, ако той няма проект и на вас не ви харесва може да се оплачете в общината.
Ако обаче има, не можете нищо да направите, разрешение за ажурна ограда - с не повече от 60 см. плътна час над земята (ако е равен терена), той ще си извади без проблем, без изобщо да ви пита, а за да е железен вероятно ще я направи изцяло в неговата територия, тогава съвсем нямате думата.
Ако искате да се заяждате, можете да му направите спънки, но ще му спрат строежа единствено и само ако е не е спазил границата (ще го накарат да представи трасировъчен карнет от геодезическа фирма и ще го вкарате в разходи), иначе е в правото си да си получи разрешение да си построи ограда, след като има документи...
Re: Къде да копая за ограда??
17-10-2008 - 22:29:04
Ok, благодаря.
От тук възниква въпросът как ще си защитя моята собственост.Възможно ли е да си построим някакъв вид плътна ограда без да се изискват разрешение от Общината и с какви материали ??
Re: Къде да копая за ограда??
17-10-2008 - 22:46:09
avatar
Стив_69,

а сегашната плътна ограда кой я строил и в коя част е. Искам да кажа нямаш ли право да я защитиш - ако е строена общо/на границата или само от Вас/във вашата част, би трябвало да имате думата за съдбата й.

Но това е идея само, не искам да те подведа, не съм спец.

Блондинка по душа
Re: Къде да копая за ограда??
17-10-2008 - 23:27:46
Здравейте! Моля за съвет! Изчетох ЗУТ, но не намерих отговор на моя въпрос, а именно: имаме поземлен имот, в регулация, с лека ограда, която представлява обикновена мрежа с колове, разположена към задънена улица. Искаме да подменим въпросната мрежа, тъй като е много стара, но без да строим ограда, а просто отново да сложим мрежа с колове, само че нови. Изисква ли се разрешително от общината за това действие? Предварително ви благодаря!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход