Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Рекострукция на стара къща-съвети и хватки

Публикувано от ALEXONE 
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
14-06-2007 - 10:57:00
Не Човеко не ми е нужен Кашпировски, а човек с опит в старото стройтелство,тоест гредоред! Такъв който е стройл такива къщи а не панелки и пълзящ кофраж.
До парцалев:
Това което си написал е вярно
Quote

Ако не ти стигат парите - не бързай, когато - тогава! По-лошото е да започнеш ремонта и да не можеш да го довършиш или старите проблеми да се появят отново!

А това не можаш да го проумея как става
Quote

Ако основите ти позволяват, всичко над тях може да е ново, без външни промени!
Пиши на лично моля те :ami:
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
14-06-2007 - 13:42:07
Имам предвид следното:
- къщата да се събори до сутерена, като гредореда се запази и там където е нужно да се поправи с греди от тавана. След това да се ислее плоча от пенобетон, който е по-лек, която плоча да стъпи на стените от сутерена и гредите. При това положение може да се изгради наново същия етаж. Аз бих предпочел етажа да не е с плосък таван , а със скосен т.е. таваните на стаите да са с наклон към външните стени, които от своя страна да са по-ниски. По този начин се спестяват пари за втора плоча, но пък те ще отидат за изолация на покрива, който става таван на стаите.
Така къщичката ще изглежда както сега и няма да е нужо да се харчат пари за нови планове, разрешителни и т.н. Със съвременните материали може да се постигне една много добра изолация и ниски разходи за отопление и охлаждане.
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
14-06-2007 - 14:31:07
Ясно е какво ти трябва на теб. Някой, който да ти каже:
"Няма проблеми, идеята ти е перфекнта, конструкторите дето си ги питал нищо не разбират."
В интерес на истината ако продължаваш да бъдеш толкова упорит накрая на някой ще му писне и ще ти даде таково становищеsmiling smiley
Обаче ако наистина искаш да направиш нещо свястно укрепи си къщата дори да не правиш нищо друго.
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
14-06-2007 - 15:25:26
ALEXONE, потърси съвет, но не искаш да чуеш никого. При пукнатини в конструкцията имаш три варианта:
1. укрепваш по проект от добър ( за съжаление и скъп конструктор )
2. събаряш и строиш наново - по евтино е според мен и си е ново - с хидроизолация и т.н.
3. правиш козметичен ремонт и живееш докато събереш средства.
Да вложиш сериозни пари в неукрепена и пропукана къща от 1924г. си е направо самоубийство. Не се сърди на хората във форума, а помисли сериозно. Никой от тук пишещите не печели нищо от това да те плаши. А иначе всеки е свободен да си троши главата.
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
26-06-2007 - 15:08:19
Имам и друг въпрос:
Как да построя най-лекия покрив,имам в предвид като материали?

[www.alexone.info]
tsv
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
16-07-2007 - 14:54:17
много ми е интересно как давате съвети какво да се направи с една стара конструкция, без въобще да сте я виждали и да знаете каква е и в какво състояние е. а може би има универсални съвети ставащи за всичко. знае ли някой от какво са появилите се пукнатини. ясно ли ви е че съветът за изливане на бетон, било то и лек, води до допълнителни натоварване на конструкцията и промяна на начина и на работа. въобще със старите конструкции трябва да се внимава. наистина препоръчвам да се обърнете към човек, който има опит с тях. съветът ми е да не бързате с разрушаването. ако още е актуално, мога ако желаете да я погледна и да ви кажа мнението си без да ви ангажирам с него. чисто професионално са ми интересни подобни казуси.
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
17-07-2007 - 12:02:00
Защо не се обърнете за съвет към някой конструктор от НИПК?
Там има много специалисти баш по укрепване на такива проблемни конструкции.
Вярно, напоследък тенденцията (и съответно натиска върху специалистите) е, такива къщи да се събарят, за печалба на собствениците - мило и драго дават да се обяви къщата за непоправимо разрушена, но по същество хората са компетентни. Дето се вика, един генерален съвет, като обща консултация, винаги ще дадат.
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
28-07-2007 - 22:50:04
За сега реших да надстроя без, да укрепвам пък ще видя, какво ще се получи.
Благодаря на всички за съветите,къде почни,къде не.
Ако тръгне,да се къндилка ще се видя в приключения.

[www.alexone.info]
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
28-07-2007 - 23:05:19
А майстори от къде намери,или ще почваш сам.Аз имам същия проблем със стара ,но по-малка къщичка.Пиши за отделните етапи на ремонта.
inj
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
29-07-2007 - 12:27:08
Значи, щом се отлепя стената, положението вече е трагично. Надстрояване на такава конструкция означава при едно леко земетресение, масови пукнатини. А при голямо.....

Никой конструктор, дори и да го види, не може да каже как да се оправи. Поне съвестните ми колеги. Когато се разкопае отвън, като се види положението, провери се армировката в какво състояние е и чак тогава се дава становище какво да се прави.
А не отчиташ и факта, че отлепването на стената може да не се дължи на вода, а на повреда на конструкцията, стари земетресения и тем подобни. Може да има пропадане под основите и висване на къщата, което да доведе до твоите проблеми.
Това означава, че сградата е рискова даже да се обитава, а пък да се надгражда си е недопустимо.

Трудно се прави реконструкция на стари сгради. Всичко трябва да се провери и премисли много внимателно и пак излизат изненади.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход