Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Рекострукция на стара къща-съвети и хватки

Публикувано от ALEXONE 
Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
11-06-2007 - 17:21:49
Здравейте,предстои ми да си стегна къщурката в София.
Смятам и да надградя подпокривтото пространство и да сменя изцяло с нов покрив.Търся съвет за материали бригади и всичко свързано с покрива.
Моля,ако има патили или сведующи минали по този път да споделят мнение.
Къщата е строена 1924 г. гредоред и основи от зидан камък и тухли,проблема е,че се появиха цепнатини по ъглите на къщата.Наложително ли е, да се поставят колони и пояси за укрепване?
Благодаря предварително на отзовалите се

[www.alexone.info]
NBP
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
12-06-2007 - 09:56:36
Искай мнение от тази фирма:
"Бимбалов" ООД
02 981 30 67
02 988 42 26
0899928663

търси Цвета Кацарова

Ще ти се даде добър съвет!
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
12-06-2007 - 10:38:04
Благодаря NVP
Нужно ми замерване на влажноста на почвата в мазето,някакви идеи?
Предполагам,че от влага или подпочвени води ми се отцепва единия ъгъл на къщата.Трябва да реша дали, да направя дренаж или цялостно укрепване.
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
12-06-2007 - 10:46:56
Реконструкция на стара сграда не е по възможностите на всеки инженер-конструктор, та камо ли на неспециалист.
Не можеш да получиш във форум правилен съвет, дори и то специалист, а нямаш никаква гаранция кой ти пише.
Щом къщата е тръгнала - или плати на някой ДОБЪР И ОПИТЕН конструктор една торба пари за проект или събаряй и строй наново.
След кат оплатиш проекта събери оферти колко ще ти струва изпълнението и пак взем ирешение дал ида укрепваш или да буташ и строиш наново.
Никой не може да ти каже предварително кое е по-изгодно.
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
12-06-2007 - 10:58:36
Старото си е старо. Колкото и пари да хвърлиш неможеш да се пребориш с влагата. Дренажа помага, но и той е фина работа. Мой познати след като направиха дренажа на сравнително новата си къща- на 15г. не само имат влага, но и цяла локвичка в срадата на избенито помещение когато вали. Нещата трябва да се правят повреме на строителството. При подпочвени води се полага хидроизолация, което е невъзможно след построяването. И за цената 4овек е прав- може да се окаже повече от ново строителство. Но сподели повече подробности - колко стара е къщата, колко етажа е, разпределението удовлетворява ли ви и т.н. Колко ще надграждате. Колко е позволено по градоустройство и т.н.
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
12-06-2007 - 11:41:11
Благодаря ви за отговорите.
Къщата е строена 1924 год като се състой от мазе два етежа по 3м високи,изцяло гредоред,старите тухлени стени по 30 см. и висок таван (подпокривно п-во).Идеята ми е да сваля тежките керемиди и да олекотя кострукцията на покрива като същевременно го преустроя в "ателие" или пак етаж, но под друга форма.Въпроса ми е, дали замяната на старите керемиди с нови битумни или други,примерно ще олекоти достатъчно контсрукцията за да издържи новия покрив, вътрешното оформление от гипсо картон и обзавеждането.Зная,че всичко това е въпрос на тънки сметки,но съм длъжен да попитам.Финансите ми са ограничени,за това варианта с ново строителсво отпада.
Ремонта го виждам така:
Етап едно: Дренаж на основите и тотална подмяна на камениновата канализация с нова
Етап две: Смяна на старата конфигурация на покрива с нова по лека,ново разпределение на "ателието" удобно за живеене.
Етап три: Смяна на дограмата с ПВЦ или алуминиева на цялата къща и на финала външна изолация.
Щях да пропусна нещо важно монтиране на слънчеви колектори на покрива.

[www.alexone.info]
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
12-06-2007 - 12:05:05
avatar
Вярно е,че в Софийското поле водите са високи,но си мисля,че когато са я строили това са го отчели.Скоро гледах една къща в центъра,която беше се отцепила в единия край,защото години наред вертикалният олук е бил прекъснат през средата.Всичката вода се е стичала по тухлите и оттам в основите.Архитектът даде предложение за укрепване.
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
12-06-2007 - 12:33:18
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Вярно е,че в Софийското поле водите са високи,но
> си мисля,че когато са я строили това са го
> отчели.Скоро гледах една къща в центъра,която беше
> се отцепила в единия край,защото години наред
> вертикалният олук е бил прекъснат през
> средата.Всичката вода се е стичала по тухлите и
> оттам в основите.Архитектът даде предложение за
> укрепване.
При мен също вертикалния улук трябва да влеза в каменинова тръба,коята да отвежда водата в канализацията.Но тази тръба от години не работи и е запушена,като дъждовната вода се излива по направената преди години бенона замаска широка към 2,5 м. към двора.Зная какво казват конструкторите, че трябва укрепване и т.н. но искам да проверя дали може да се мине и само с дренаж.

Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
13-06-2007 - 14:09:55
Щом конструкторите са ти казали, че трябва укрепване как точно ще разбереш, че може и без? Кашпировски ли ще питаш дали ще падне къщатаsmiling smiley
Каквото и да е предизвикало отцепването без укрепване на конструкцията не можеш да минеш, защото тази цепнатина ако не я затвориш то тя ще се увеличава.
Може да се мине без укрепване на конструкцията ако е здрава, цялостна и не се увеличава натоварването. При теб това не е така.
Re: Рекострукция на стара къща-съвети и хватки
13-06-2007 - 17:38:43
И аз миналата година се занимавах с подобни въпроси. Ще си позволя да споделя с теб докъде я докарах. Първо започнах да се консултирам със специалисти (познати и не до там познати) и всичко си записвах т.е. къде какво да се направи, с какви материали и т.н. Къщата за която говоря (т.н. "Родна стряха"winking smiley можеш да я видиш ТУК и ТУК , а желанието ми е да изглежда ето ТАКА !
Имам цяла папка с изчисления и сметки, като смених два калкулатора. Сметките показаха, че : - да може ! НО !
Струва ли си нови, съвременни строителни материали да се използват и полагат върху нещо, което си е изпяло песентта във времето! Извода ми е - НЕ!
Ако основите ти позволяват, всичко над тях може да е ново, без външни промени!
Ако не ти стигат парите - не бързай, когато - тогава! По-лошото е да започнеш ремонта и да не можеш да го довършиш или старите проблеми да се появят отново!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход