Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"

Публикувано от virgozhi 
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
05-06-2007 - 19:55:17
4ovek, ако харесваш себе си и това, което правиш, няма нужда да се съобразяваш с Левскарев! Иначе се раздвам, че съм те развълнувал творчески, литературно и фислософскиsmiling smiley!
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
06-06-2007 - 09:39:25
Ами тогава за какво са ти клиенти на услугата, която предлагаш - нали ти е достатъчно ти да си я харесвашsmiling smiley Я го кажи това на шефовете - че ти плащат заплата за да си начешеш крастатаsmiling smiley
Веднага си връщам думите назад ако банката е лично твоя, ама едноличноsmiling smiley
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
06-06-2007 - 23:19:24
Човек, далеч съм от идеята точно тук да търся клиенти! Нито получавам бонуси за привлечени клиенти, нито Банката е закъсала, че да кара служителите си да ходят по форумите и да обясняват това или онова. Просто помагам със знания!
Впрочем ти с какво помагаш в случая? Каква полза има от твоите постове в точно тази тема да речем?
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
01-03-2008 - 21:09:47
Има доста полезна информация в тази тема. Ето и моите впечатления.
На първо място добре е да се види сайта на програмата за енергийна ефективност:
[www.reecl.org]

Какъв е размерът на помощта?
От там може да се резбере например, че в момента максималната сума за "помощ" за прозорци е 350 евро (и не повече от 20 %). От обиколките ми по фирмите за дограма и контактите ми с банки оставам с впечатление, че това не се знае или информацията е стара (почти навсякъде казват до 200 евро).

Кога се отпуска помощ?
Друго нещо, което не се знае масово от служителите на фирмите за дограма (а и от хората в банките) е какви са условията за отпускане на "помощ" за енергийна ефективност. Наслушах се на какви ли не импровизации - задалжително било дограмата да е 5 камерна или задължително К стъкло или задължително Аргон между прозорците и какво ли още не. Истината може да се види на същия сайт и по-точно на страница www.reecl.org/bg/ec_win.php.
От там става очевидно, че същественото е какъв е коефициента на топлопроводимост и работа може да свърши примерно и обикновено стъкло, стига да е с три стъка с разстояние 12 мм или повече между тях.

Изгодно ли е да се вземе кредит енргийна ефективност?
Ако човек няма парите - изгодно е. Ако ги има тогава е въпрос на изчисления, но по-скоро не. Когато се правят сметките трябва да се има в пред вид освен лихвения процент и комисионната за управление и другите такси. Освен това има и риск да не се получи помощта, а и се губи много ценно време.
В момента съм в процес на кандидатстване за този вид кредит, но съм на път да се откажа след като от Райфайзен банк вече отхвърлиха четири фирми. които бяхме избрали. Няма да споменавам имена на фирми, но поне за две от отхвърлените имам много добри отзиви от познати, лични впечатления и в интернет. В същото време ми се препоръчва фирма, за чието качество на работата имам много сериозни съмнения. Възможно е да се заблуждавам, но е малко вероятно.

Само за информация ще спомена, че парите по програмата са всъщност от компенсациите за спирането на 4-те блока на АЕЦ "Козлодуй", а не някакво благодеяние за социално слаби.

"Помощ" съм го поставил навсякъде в кавички, защото помощта е повече за банките и по-малко за хората.

Накрая отново ще препоръчам на всички, които искат да вземат кредит енергийна ефективност да гледат най-напред сайта [www.reecl.org] и да не се доверяват много на служителите на банките и фирмите за дограма. Много често самите те не са добре информирани или имат интерес да извлекат изгода от вашата неинформираност.


Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
31-03-2008 - 10:22:06
Прочетох всичко до тук, но тъй като повечето коментари са от 2007 година, ме интересува положението по този кредит сега. От коя банка е най- изгодно да се тегли този кредит? Имам намерение да сменям дограмата на апартамента, а нея няма как да си я направя сама. Влязох и в сайта на агенцията, видях, кои банки са одобрени, но при всички има някакви уловки.
Благодаря!
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
01-04-2008 - 15:07:07
От всичко изписано до тук не ми стана ясно тези "безвъзмездни помощи" за стимулиране на ЕЕ ли са или е просто поредната бюрократска измишльотина в ВГ. Защо, ако имам парите и искам да си направя ЕЕ мероприятие не мога да се възползвам от "безвъзмездната" помощ? Цялата тази дивотия за кого е направена - за поощряване на енергийната ефективност или за разпределяне на отпуснатите пари по възможно най-много джобове???
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-04-2008 - 11:07:00
Здравейте
Искам да споделя с вас за кредита"Енергийна ефективност".Определено има смисъл да се кандидатства по този кредит.Процедурата въобще не е сложна.Аз кандидатствах в банка ДСК.Има смисъл само , ако имаш парите готови и веднага погасиш кредита.Офертата от фирмата за дограма беше за 2745 лв.Две седмици по-късно 20% от тази сума ми беше върната в сметката /549 лв/, с нея погасих част от кредита.Върху тази сума не се начислява такса за предсрочно погасяване.Останалата сума я внесох веднага на другия ден , като върху нея ми начисляват 3.24% наказателна лихва .Наказателната лихва зависи от срока за който си теглил кредита. В моя случай беше за 3 години,като не съм имала намерение да се възползвам от този срок.Разбира се плаща се и първоначална такса от 25 лв. И това което всъщност спестих са точно 424 лв. Точно в моента ми слагат дограмата и аз избягах от апартамента .Ако имате въпроси и мога да помогна- с удоволствие.
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
06-04-2008 - 18:37:53
Аз това имах предвид. Така е направена системата, че не стимулира енергоефективно мероприятие, а е намерен начин част от парите да останат в "определени" институции. Значи, имам си парите, сменям си дограмата и си правя топлоизолация. Ако искам да се възползвам от европейските фондове трябва да плащам "наказателна" лихва на някой, който няма никаква заслуга за цялата идея. Мила родна картинка...
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
16-04-2008 - 19:25:49
В сайта има списък на одобрените продукти и доставчици. Ами ако това дето си го харесал го няма там... По-добре се разбери с доставчика да не ти пуска фактура и да си спести ДДС-то.
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
16-04-2008 - 21:18:37
avatar
Хайде да се обзаложим ,че всички до сега не са прави....!
Кандидатствах преди време и сам оттеглих иска си защото:
-лихвен процент висок
-банката определя извършителя на СМР
- и т.н.
Вземете си един потребителски кредит и сумата връщана след 5 години от вас ще е равна на сумата с върнатите ДО 20 % от кредит енергийна ефективност
Нека бъдат разгледани основните лихвени проценти,сумите за СМР след това и ако не ви заболи глава теглете....
За информейшън само да ви кажа,че прозорците за 3 стаен панел Трокал излизат 1670 лв.,целия апартамент /външно около 70м2/ с 5 см ЕПС със труда излиза около 2000лв.,лок.парно с 5 радиатора БАЙКАН и печка 38 кВ излиза с майсторлъка 3000 лв
Ха сега да сметнем и с кредита
Искате ли?
почит


Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход