Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"

Публикувано от virgozhi 
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 18:45:04
Никой не е казал социално слаби! Но никой не е казал за хора, които искат да вземат само помощта, грубо казано да "излъжат" системата, след което веднага да погасят кредита! Именно затова е и ограничението в безвъзмаздната помощ!
Цанков, не ме разбирай погрешно, но кредита не е за хора, които искат да излъжат системата! Кредитът е за 80 процента от българското население, които искат да си направят нещо качествено, но нямат паричките, за да ги извадят накуп!
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 18:47:13
Цесекарев, имам 2 принципни забележки по твоя пример:

1) Когато се изчислява ефективността на дадена инвестиция, цената й трябва да се сравни с алтернативен проект или вложение. Ако приемем, че имаме необходимите средства, би трябвало да сравняваме лихвата по кредита (в дадения пример 10%) срещу алтернативно вложение - да речем дългосрочен депозит в банка, където лихвата, кочто ще получим, е около 5%. Т.е. имаме парите, но взимаме кредит и парите си ги внасяме на депозит. В такъв случай ефективният лихвен разход е разликата, т.е. 5%, а не 10%, което означава, че изгодата от кредита е почти 2 пъти по-голяма. Ако нямаме парите, тогава е редно лихвата да се сравни с алтернативен банков заем, където лихвените нива са все пак по-ниски.
2) Дал си за пример, е годишната ти лихва е 120-130 лв. Първо. за какъв срок на кредита е валидна тази сума? И второ, редно е да кажеш на човека, че ще има разход за лихви и през следващите години, които също трябва да се прибавят към разходите му.
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 18:50:49
Кредита го взимаш за 12м.!
В някой от предишните ми постове бях казал, че реално печелиш от кредита, когато срока за погасяване не е по-голям от 2 години. Ако е по-дълъг от 2 години, тогава кредита няма да ти спести пари, но пък ще имаш едно почти никакво оскъпяване! Надявам се да разбереш какво имам предид!
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 18:53:36
Добре, в такъв случай 2-рата ми забележка отпада :-). Ще чакам отговор на личното съобщение, което ти изпратих.
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 19:43:26
Без да съм навътре по финанси, четох Ви внимателно и пак разбирам същото, което и на първо четене преди 2г. - БЕЗВЪЗМЕЗДНАТА ПОМОЩ НИКОГА НЕ Е 20%, а много често изчезва напълно.
Даже (може и от неразбиране), но мен лично тези приказки (например за мамене на системата) ме обиждат. Е измислили сте си НОВ КРЕДИТЕН ПРОДУКТ - това Ви е работата, от това печелите, трябва Ви реклама, ама по-кротко с "жълтите бомби" дето ги хвърляте.
Той и Цанков намекна с тези "социално слаби".
И кой кого мами moody smiley:
Има отпуснати пари за помощ, ама те не били точно пари, а май спестени лихви, ама май ако си вземеш по-скъп кредит ЕЕ, и май обаче ....



________________________
не винаги.
smiling smiley


Не влизам в спор, не искам да обидя никого.
Благодарен СЪМ ВИ даже за разясненията.
Abu
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
03-06-2007 - 18:13:07
И аз благодаря за разясненията!
При мен е точно случаят, цитиран от 4овек - по-добре х15 лв. без ЕЕ, отколкото х30 лв. с 20% евентуална отстъпка. Както и да е! От благодарност ще споделя вица, който чух снощи (за съжаление присъстващите банкови служители не го приеха добре):
Бизнесмен, просрочил 2-3 вноски по кредита, обяснява как само след месец-два ще си стъпи на краката и всичко ще е ОК. Банкерът го изслушва внимателно и казва:
- Добре! Обаче едното ми око е изкуствено - дадох 10000 евро с гаранцията, че не може да се различи от истинско. Ако познаеш кое е изкуственото, ще ти дам отсрочка.
Вгледал се бизнесменът и отсякъл:
- Дясното е изкуственото!
- Вярно, ама как позна?
- Ами в него проблясва искрица живот!
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
03-06-2007 - 19:39:36
За мен изводът е прост:
1) ако нямаш пари и не можеш да си го направиш сам, взимаш кредит ЕЕ без да се замисляш;
2) ако имаш пари и не можеш да си го направиш сам, все още има смисъл да вземеш кредит и да си вложиш другаде парите; това има повече смисъл при повече от 1-2 енергийно-ефективни мероприятия, защото тогава помощта и инвестицията са повече;
3) и да имаш, и да нямаш пари, ако си го направиш сам, ще ти е достатъчно евтино, за да не мислиш за кредит ЕЕ, защото и без това материалите са по-малкия разход при ремонтите спрямо надниците и надценката на майсторите, без да споменавам нервите, пързалянето и мотането, които съпътстват почти неизбежно гореспоменатите:-)))
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
04-06-2007 - 11:38:30
Не , кредитът е за приближаване цената на фирмата, която прави топлоизолация с тази при наемането на майстори и то само ако клиентът няма готови пари. Т.е. фондът всъщност поема печалбата на строителната фирма.
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
04-06-2007 - 22:24:51
Благодаря за негативните мнение, вицовете и дребните сметки! Приемам ги с чувство за хумор!
Иначе за пореден път казвам, че това е най-добрия кредитен продукт на българския пазар и смятам, че ако някой планира да прави ремонт вкъщи във връзка с някои от финансираните дейности, може да разчита на изгодни условия!
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
05-06-2007 - 12:28:00
Цесекарев ти май не си наясно, че в живота трябва да се съобразяваш и с Левскаревsmiling smiley Решил си , че нещата трябвада са такива, каквито ти ги виждаш - да ама не са такива, различните от теб хора съществуват и са навсякъде. И ако не го осъзнаеш ще прекараш живота си в обяснеия как си останал неразбран.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход