Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"

Публикувано от virgozhi 
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 15:30:31
Ами ако разгледаме моя пример - Чичо си купува материалите за 15лв. на кв.м. с ДДС , вместо да пие в кръчмата си лепи изолацията 300кв.м. на къщето - 4500лв. без да ползва помощи. Ако Чичо наеме мен - 50 лв. на кв.м. (с обръщания, скелета, гаранции, фактури) - ще му трябват 15000лв. като му отпускат кредит. Има и трети вариант - Чичо плаща на съседа по 20 лв. на квадрат на ръка и му излиза 35 лв. на кв.м. - пак по-евтино.
Както Стефан правилно отбеляза - печеля аз (разликата с наемането на бригада се намалява посредством помоща), печели банката, печелят разни хорица по разни фондове - ама не съм съгласен , че печели Чичо и енергийната ефективност.
Затова се изказах, че ако трябва някой да себие в гърдите да помага на енергийната ефективност - да измисли нячин за ПРЯКО подпомагане на Чичо.
АЗ явно съм с деформирано мислене и съм на мнение, че всякави субсидии и помощи би следвало основно да стимулират тези, които имат нужда, а не да увеличават бюрокрациятаsmiling smiley
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 15:39:25
4овек, защо си мисля, че агенцията отпуска кредита и срещу фактура за поскупка на метериали? Т.е. чичо ти ще вземе 20% от стойността на материалите, ако отговарят на изискванията за енергийна ефективност, но няма да успее да вземе 20% за собствения си труд... :]

Друг е въпросът, че тази система би трябвало да работи и при собствено финансиране, а не задължително банково... По въпроса за банковото лоби съм напълно съгласен, работил съм в банка и знам някои работи.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-06-02 15:42 от roshav ohluv.
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 17:02:46
Ей, това българите сме си страшнихора и това е! Не искярим ли нещо, не измамим ли някой - не е работа! Именно заради такива хитреци сме на това дередже, именно заради това ще се ядосваме в каква скапана държава живеем!
Продължавам да твърдя, че кредита е мнгоо изгоден за клиента, много изгоден за фирмите-търговци и много изгоден за държавата като цяло (една от причините е прословутото ДДС).
Да са ни живи и здрави всички, които искат да "излъжат" системата!
На кредитополучателите - радвам се, че сме помогнали да си направите качествен ремонт и да си спестите някой лев!
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 17:20:50
Цесекарев, може ли ако обичаш да ми съобщиш една съществена причина парите от фонда да не се предлагат на хора, които искат да увеличаш енергийната ефективност на своите имоти със собствени средства? Не е ли това един вид дескриминация на спестовните хора? Значи заслужаваме подкрепа, съдействие и поощрение, само ако го правим с банков заем? Абсурд!
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 17:24:15
Имаш причината: ЕБВР е банка, и макар и по-особен тип банка отпуска кредити! Имаенно от кредитна линия, финансирана от ЕБВР се отпускат кредитите ЕЕ! Ако държавата иска - може да стимулира, но не можеш да търсиш от една финансова институция да помага ба хората без да получава нещо в замяна!!!
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 17:30:24
Дааааа... Резултатът е, че ЕБВР отпуска по 200Е/енергоефективна дейност, като тези пари си ги прибира банковата система под формата на такси и разлики в лихвените нива за 3 години :-)))))
(Справка: 11.9% лихва по кредит ЕЕ срещу 7.85% за обикновен, необезпечен потребителски кредит - това са реалните цифри за кредитите от една от банките)
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 17:33:42
Хм. лихва от 7.95 в коя банка? МНого обичам хората като ми кажат колко им е ниска лихвата! Дай ми ГПР за да ти кажа каква ти е офертата! Лихвата е само един от компонентите на цената на кредита, ти много добре го знаеш!

П.С. При нас (ПроКредит Банк) разходите за кредит ЕЕ са:
10% годишна лихва
0.5% такса за отпускане
2.50 месечно обслужване на сметка
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 17:48:49
Банката е Пощенска, а цялостната оферта е следната:

7.85% годишна лихва,
1% такса за управление годишна върху остатъка

Няма други такси. Този кредит ми го отпуснаха срещу една бланка за 2 дни. А, да - банката има договор с работодателя ми. :-)
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 17:52:58
Е, значи това не е ли дискриминация на клиентите по твоята логика???? smiling smiley)

По-важното в случая е, че човек, който търси парички за ремонт, може да го направи качествено и наистина да му излезе евтин, та даже и да си спести разход за ремонта! Другото са драбни заяждания!
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 17:58:41
Охлюв, ще изкараш ли някаква "финансова ефективност" от тая "енергийна ефективност"? Аз се интересувах, но тавана от 850Е на домакинство и бюрокрацията по банките ме спря. За мен по-скоро това е поредната подвеждаща реклама.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход