Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

цени за боядисване на фасада?

Публикувано от смисъм 
Re: цени за боядисване на фасада?
02-04-2007 - 17:05:11
Какво значи, че квадратурата се брои само чистата - че не включва квадратурата на прозорците?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-02 17:06 от смисъм.
Re: цени за боядисване на фасада?
02-04-2007 - 21:51:35
>Глобустур, просто ще се обадя някой ден да ви пробвам да видя колко всъщност ще >ми оферирате. И да няма - ама там вишката не може да стигне дай допълнително. >Или - не приспадаме прозорците в квадратурата, или двуцветното е по-скъпо...
>А освен това - естестевон ще искам цената с материала да се оферира.
>И още нещо - аз квадратури меря по чертеж само един път - ако имате забележки >по квадратните метри - преди договора.
>За твое успокоение ще ти кажа, че още не съм видял специализирана фирма, която >да изпълни тези условия и затова се мъча сам с работници да върша всичко. Вместо >да се заема с продажби и договори аз трябва да контролирам работници. Просто , >защото не искате да се научите на ред



Първо ще ти кажа, че съм 100 процента сигурен, че си звънял и си се уверил в правотата на моите думи.
Второ как се мери определям аз, а не ти.След това оферирам, без коментар забележи.Просто защото ние сме се доказали.
Ако не е тайна били ми разбил цената 18лв/м2.Само не ми казвай, че това включва цената на самолетните билети на бояджиите от Австралия. :} :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-02 21:54 от globustour.
Re: цени за боядисване на фасада?
02-04-2007 - 22:03:00
смисъм Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво значи, че квадратурата се брои само чистата
> - че не включва квадратурата на прозорците?
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 04/02/07
> 05:06PM от смисъм.


Има два вида мерене на квадратура - чиста (нетна) и бруто квадратура(без да се вадят отвори-врати,прозорци).При бруто квадратурата например фирмата, която ви оферира смята прозорците също за боядисана повърхност.Но в случаи като цитираният по-горе по-добре да ти се боядисва бруто квадратура на 3лв например отколкото нетна на 18лв.Просто търсете фирми, които са се доказали, искайте да ви покажат свои стари проекти и най-вече не се връзвайте на безумно високи цени, те не носят безумно високо качество.
Re: цени за боядисване на фасада?
03-04-2007 - 15:57:13
Е как ти ще ми определяш как се мериsmiling smiley
Ами ти ми кажи 30 кв.м. фасада на шестия етаж, как ще я боядисаш за 75лв. пък аз ще ти разбия 18лв. след това, даже може и да не стигнатsmiling smiley
Re: цени за боядисване на фасада?
04-04-2007 - 10:36:07
Определям, аз как се мери, защото аз съм този, който продава стоката.Тоест за моята стока определям цената аз.А вече от там на татък като мине през хиляда посредника, на клиента можете да му кажете и 28лв/м2.То това един от основните проблеми-много пари отиват по разни комисионерчета, а от там идват високите крайни цени за клиентите.
Re: цени за боядисване на фасада?
04-04-2007 - 11:22:34
Ами не си познал - ти си този който работи на ишлеме пък аз съм този, който определя стандартите и продава крайния продукт. С други думи - ти си китайския завод за маратонки, аз съм Адидас.
Като успееш да наложиш своя марка на продукт, може и да ме изместиш. Ама това само с работа не става, става с поемане на рискове. Казваш, че боядисана фасада човекът ще има за 1000 лева и не го занимаваш със скелета, вишки, мерене на квадратури по тайни способи, доставка на материали, допълнителни разходи и т.н. Първия път ще се набуташ , втори път ще се набуташ и на енти я ще можеш да определиш вече колко е реалната цена на продукта.
Обаче теб те е страх да не вземеш да се минеш (а без това не може) и това ти ограничава капацитетите до усъвършенстване на личната ти техника - сега боядисваш с лявата ръка, утре ще боядисваш и с десния крак...smiling smiley
Е вярно крадеш ми от клиентите със заблуда (както китайците правя ментета), ама не знаеш колко работа пропускаш поради недалновидност.
Като начало заложи на конни надбягвания спечеленото за месец за да претръпнешsmiling smiley Ако искаш да се развиваш де.
Re: цени за боядисване на фасада?
05-04-2007 - 02:00:09
Предлагам да дадем някои определения на термините.В случая ще разгледаме "поемане на риск".Дефиниция:Сульо търсещия рискове намира Пульо прдлагащия земя например 5000м2 в Банско.Сульо търсещия рискове веднага поема огромният риск и я взима.Строи 10000 РЗП естественно с "много рискован" кредит, като м2 му излиза 300 евро.След това Сульо, продава на 1500 евро и с побелели коси от поредният риск си купува поредният остров.А пропуснах да кажа, че "рискования кредит" го връща от първите вноски на клиентите.
Човек имаш още какво да учиш и съм сигурен, че с твоя хъс един ден и ти ще успееш.Но не забравяй от къде идваш ".....и ние пушиме цигари "кент" и ядеме бонбонки "тик-так"" winking smiley.
Re: цени за боядисване на фасада?
05-04-2007 - 18:28:48
1.Ти почни с конни залагания, че да натрупаш малко опит как се губи. ДА претръпнеш с по-малки суми, че при "строиш за 300 , продаваш за 1500" играта не е толкова безболезнаsmiling smiley
Като загубиш едни два пъти ще ти обясня как стоят нещатаsmiling smiley
2."А пропуснах да кажа, че "рискования кредит" го връща от първите вноски на клиентите." Като успееш да събираш парите на клиентите ще почнеш ти да определяш стандартите. Я вечер като си легнеш мисли над въпроса защо китайците произвеждат маратонки, а Адидас прибира лъвския пай от печалбата. Дали е защото китайците са тъпи или защото все още не могат да накарат клиентите да дават парите директно на тях.
Re: цени за боядисване на фасада?
06-04-2007 - 00:44:56
Препоръчвам ти за да не ставаш досаден с елементарни постове изпълнени с елементарни клишета, просто говори по темата.И те предупредих и преди не се заяждам с теб, не се заяждай и ти с мен, защото това е доста стръмен път.
Попитах те как ще ми разбиеш цена 18лв/м2.Ако не можеш или не искаш просто кажи.Недей да отбягваш тезата, която защитаваш.Аргументирай се за да убедим хората.И моля те за пореден път не ме въвличай в детско надвикване, не е красиво да правим така. smiling smiley
Re: цени за боядисване на фасада?
06-04-2007 - 03:42:38
Ей пуста разбивка.
И 100лв/кв.м можеш да разбиеш. То си е ясно: материали+консумативи, труд, доставно-складови разходи, непридвидени разходи, допълнителни разходи (надзор, поддръжка на строителната фирма), ДДС, прогнозна печалба. Май това беше по далечни спомени.
Специално за боядисването, в труда може да сложиш много неща - инспекция на мазилката, изкъртване на слаби участъци, събиране и изхвърляне на боклук, подготовка на изкъртени участъци (грунд), подмазване, шкурене, финна шпакловка, грунд, боядисване 2 ръце, полагане сваляне и изхвърляне на предпазни средства (найлон, тиксо, велпапе), скеле/вишка, окончателно почистване в края, махане и слагане обратно на контакти, ключове, осветителни тела и други подобни.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход